PET centrum FN Ostrava

Autor projektu:  Ti architekti

Navržená budova PET centra  ( jedná se o metodu aplikace radionuklidu do těla pacienta a následné skenování a vyšetření ) je artikulována jako třípodlažní hmota elementárních tvarů, která neaspiruje tvořit prostorovou dominantu areálu, ale měřítkem se zapojuje do kontextu budov ze sedmdesátých let. Štítové stěny spolu se stropními deskami v hlavních průčelích a stěnami v hlavních průčelích kde nejsou pobytové prostory, drží strukturu objektu pohromadě a budou provedeny z pohledového betonu. V tomto případě se nejedná o samoúčelné materiálové řešení poplatné módnímu trendu, ale o upozornění na význam betonu nejenom v konstrukční podstatě tohoto objektu, ale především jeho roli ochrany před pronikáním radiace.

Při návrhu dislokace nového pavilonu PET centra byly postupně vyhodnocovány možné varianty s cílem umístit PET centrum, které zahrnuje provozy vyšetřoven založených na užité pozitronové emisní tomografie, dále výrobní provozy PET nuklidů laboratorním zázemím ale i prostory, které nahradí současné provozy nukleární medicíny, v logické vazbě na vstupní prostory nemocnice, ambulantní provozy a na provozy diagnostické, ke kterým metody pozitronové emisní tomografie, ale i diagnostika s využitím klasických nuklidů patří. S ohledem k výše popsanému byl návrh pavilonu PET centra situován jižním směrem os stávajícího diagnostického pavilonu. Pavilon je napojen na stávající vnitřní osou východ – západ.

zdroj: tiarchitekti.cz 

Související články


Komentáře

 1. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je to zajímavá stavba až na tu příliš barevnou fasádu. Barevné prvky v zasklení nad vchodem jsou ale fajn. Podle toho leteckého plánu je tam vidět rozsáhlejší rozvoj.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. nike21 :

  Na tom třetím obrázku je dr. house :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Taky jsem se na to zadíval. Poliklinika, kongresový sál, Tká%nové inženýrství+kmenové buňky, Lůžkový monoblok..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. marian :

  líbí

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Je to pekne. Barevna fasada je fajn, apon to neni vse takove sterilni…. nemocnicni. A dr house uz byl na 3 vizualizacich. Asi ho davaji vsude….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. hrw :

  nike21: Na prvnim obrazku jsou jeho asistenti.. nesledoval jsem to tak casto takze si nevzpomenu na jmena:(

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.