Administrativní budova Trio

Autor projektu:  ing.arch Martin Náhlovský / Master Design s.r.o.

Navržený soubor objektů na křižovatce ulic 28.října a Poděbradova a vznikl jako názorová protireakce architektonického ateliéru Master Design  na současné využívaní volných parcel v centru města Ostravy. Uvedené řešení upřednostňuje netradiční kompoziční sestavu tří elementárních tubusů, které jsou vystavěny na společném podzemním základu.

Cílem je uvolněný veřejný prostor a potlačení další objemné hmoty v bezprostředním sousedství jiné administrativní budovy (objemné a dominantní). Trojlístek těles je z funkčního hlediska rozdělen následujícím způsobem: kruhová hmota = automatizovaný parkovací dům, čtvercová = maloplošné kanceláře, trojúhelníková = kulturně-vzdělávací služby pro běžnou veřejnost. V suterénu se nalézají velkoplošné kanceláře s univerzální dispozicí, prosvětlené pomocí příkopů kolem vystupujících těles. Parter budov je určen pro služby a obchodní využití. Samotný prostor mezi tělesy je koncipován jako volně průchozí plocha, s důrazem na volnočasovou relaxaci.

Související články


Komentáře

 1. pet :

  Jaká je šance realizovat tady tohle?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. kAcZiQ :

  Velice se mi to líbí :) Je to decentní.. nic přehnaného..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Fred :

  pet : Mensi nez sance realizovat vyskovou budovu naproti, vedle Fora…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  Fred : Ta výšková budova u fora je super aspon ho zakrývá a pusobí to víc městsky :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Danek :

  Přesně ta vyšková budova(ta plachetnice) tam pasuje.Tvarem i objemem.Kostka by tam byla jako pěst na oko.V navrzích to i tak bylo a já si říkal, že to je to pravé.Jinak dát office( u tech navrhů) 2.patra pod zem to je podle mě blbost, tam by měla být parkoviště.Další věc samozřejmě čím více kopete do země, tím to prodražuje stavbu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Michal :

  Další fujtajbl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. rasta :

  mě se to osobně nelíbí na tomto místě. dispozičně to vůbec nekoresponduje s okolím (žádná stavební čára). Chtěli být moderní a vzdušní, ale je to nevhodné pro tento prostor

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. David Průša :

  Toto Vam poradil kdo???? Kdyby s tim prisel muj 2 a pul lety syn, tak to pochopim………………………………

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  David Průša: na tom webu vidim nejmin jednu znamou tvar, tak se muzete pobavit nekde u piva :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. X236K :

  Neskacu z toho navrhu nadsenim do stropu, ale je skvele promysleny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mm :

  Ty náčrtky jsou tedy povedené, ale takto vyplněný prostor si neumím moc dobře představit, třeba to bude pěkné, nevím, nedokáži posoudit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  Kristovy brejle tady nebyla vůbec dodržena uliční čára jak je to možné pane bože asi omdlím, s tím se můžou jít spláchnout rovnou do ha*zlu.

  No nic a teď vážně. Žijeme ve 21. století a je běžné že moderní stavby porušují jisté přežité konvence, zvláště co se týče center měst. Toto je velice moderně využitý a vzdušný prostor s místem pro zeleň, který nezabije celý pozemek neprodyšnou uliční čáru dodržující monolitickou stavbou. Dům Kultury Města Ostravy, Divadlo Antonína Dvořáka nebo Dům umění taky nedodržují uliční čáru. Myslím si že tento projekt velice dobře prolíná moderní zástavbu na Karolině do centra města.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Sanju :

  Tím, že se nedostaví blok v místech, kde je naznačený, se díra neztratí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Mně velmi imponuje upřednostnění lidí a všude použití lidské měřítko.
  A hlavně zajímavé řešení kanceláře pod zemí a v uliční úrovni park !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Rumcajz :

  Nedává to žádný smysl a vytváří to jen další chaos novodobého kocourkova. To místo je proluka, která na něco navazovala, na zdi okolních domů, na kterých jsou nyní nevzhledné reklamy a podobné ptákoviny. Tento projekt nic neřeší. Nechci ho tam.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Any :

  Neměl na tomto místě stát hotel Campanile & Premiere Classe hotel Ostrava?
  http://www.msstavby.cz/campanile-premiere-classe-hotel-ostrava-vizualizace-02-11-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Any: Hotel se stavět nebude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Any: v tom clanku je diskuze, kde je to castecne osvetlene..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.