Park Stromovka v Havířově projde revitalizací

Skoro po celé délce Hlavní třídy v centru města Havířova se ve vnitrobloku rozkládá oblíbený park Stromovka. Po letech užívání je však jeho stav již nevyhovující, a proto se vedení města rozhodlo pro nákladnou a kompletní revitalizaci. V plánu je vybudování několika nových vodních ploch, přechodových lávek, relaxačních nebo kulturních zón. Začít s pracemi by se mělo v roce 2025, výše investice bude kolem 50 milionů korun, přičemž většinu nákladů pokryjí dotace z fondů EU.

Na sklonku letošního roku by se mělo začít pracovat na projektové dokumentaci, která ve Stromovce slibuje velké změny. Kompletní revitalizace oblíbeného lesoparku spočívá zejména v celkovém osvěžení veřejné zeleně, revitalizaci a optimalizaci tras chodníků, veřejného osvětlení, informativních a naučných tabulí, městského mobiliáře, herních a cvičebních prvků, revitalizace pramenišť a doplnění klidových zón. Elegantními a moderními prvky budou nové přechodové lávky, vodní plochy a relaxační či kulturní zóny. Projektová dokumentace bude vycházet ze zpracované urbanistické studie.

Z parku Stromovka se stane moderní oáza klidu v Havířově,“ slibuje náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec a dodává: „Jak už je veřejnosti známo, máme i další velké plány a nebojíme se je realizovat. Připomenu, že v plánu je revitalizace parku u Kulturního domu Radost a rekonstrukci si zaslouží i náměstí Republiky. Nicméně teď přišel čas seznámit všechny občany se záměrem revitalizace havířovského parku Stromovka, kde potkávám spoluobčany s dětmi, kočárky nebo psy, na koloběžkách, kolech nebo při kondičním běhu. Po letech užívání si zasloužíme Stromovku krásnější a modernější, tak se do toho pustíme.

zdroj: havirov-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Tenhle obrázek https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2023/09/stromovka_2.jpg je nesmysl. Něco takového bez ochranných prvků proti pádu nemá snad ani šanci projít jakýmkoliv schvalovacím procesem :-) Líbivé vizualizace jsou naší specialitou, realita bude zcela jiná…

  Thumb up 12 Thumb down 2
 2. Hans :

  Crazym: To je asi pravda, ale třeba takové celoskleněné zábradlí by podle mě ten design nedegradovalo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Jaromír Janoušek :

  Zase místo, kde to zničí feťáci a bezdomovci a další. Už vím, kde město na to vezme prachy když podraží odpady😡. Na hovadiny je užije, prej dotace, ale kdo jí musí zaplatit zpět EU. Generace i po nás? A tohle se rozpadne jak vše. Běžte již s těmi dotacemi někam. Nikdo nic zadarmo nedá a jsou to opět vyhozené prachy.

  Thumb up 5 Thumb down 12
 4. Ondřej Koutňák :

  Dotace jsou absolutní zlo.

  Thumb up 7 Thumb down 8
 5. Alexx :

  Ondřej Koutňák:
  Autor zevšeobecňujícího výroku „Dotace jsou absolutní zlo“ je absolutní zlo.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 6. Winter :

  Absolutní zlo je absolutní zlo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. slpslp :

  Ondřej Koutňák: Ano, lepší to nechat dál chátrat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Jaromír Janoušek: Mezi tímto projektem a zvýšením cen za odpady není spojitost.

  Vše stárne a časem se rozpadne. Vy sám se o sebe nestaráte, když stejně časem umřete?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 9. Alžběta Dohnalová :

  Kdyby jste raději udělali chodník kolem Stavebnin!!! Jednou nás ta auta zabijí! Na to peníze nejsou?

  Thumb up 1 Thumb down 10
 10. adamous :

  Su kolikrat rikam, jak je ta Ostrava s temi nazory nekterych mistnich zabita, ale jak to tady tak ctu, tak Havirov, to je jina liga :-D

  Thumb up 9 Thumb down 0
 11. Ic540 :

  Alžběta Dohnalová oprava té komunikace je v planu. Proběhne zároveň se stavbou obchvatu města Havířova. Kdyby to některé spolky neblokovaly mohlo to být hotové a nejen to…

  Thumb up 5 Thumb down 6
 12. Vít :

  Za mě naprosto v pořádku, úprava zeleně v centrech měst je žádoucí. Co se týče vysoké lávky, tak je to reálné, viz park na Sumbarku za ulicí Mladí, kde je obdobná, ale to samozřejmě lidé z města ani netuší. To jen reakce na nereálnost lavky😉 A hnidopichům, kteří stále kritizují: můžete se odstěhovat, chybět tady nebudete! Doufám, že město časem upraví i oblast kolem řeky Lučiny…

  Thumb up 7 Thumb down 1
 13. Michael :

  Město není schopné roky odstranit spadlý strom po bouřce, ale máme mu věřit, že bude udržovat park po nákladné rekonstrukci? O rekonstrukci se hovoří už extrémně dlouho, přitom by stačilo udělat jen nové chodníky, přidat pár laviček, nějaké to osvětlení a trochu tu zeleň prořezat – na Havířov dobré a ani by to moc nestálo.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. Michael :

  Město není roky schopné odstranit spadlý strom po bouřce, ale máme mu věřit, že bude udržovat park po nákladné rekonstrukci? O rekonstrukci se hovoří už extrémně dlouho, přitom by stačilo udělat jen nové chodníky, přidat pár laviček, nějaké to osvětlení a trochu tu zeleň prořezat – na Havířov dobré a ani by to moc nestálo.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.