Park Ostrava-Hrabová

Nový park z dotace na veřejný prostor magistrátu města Ostrava vzniká v Ostravě-Hrabové.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!


Související články


Komentáře

 1. Xavier :

  Santusáci se přestěhují z haldy do parku :-D

  Thumb up 1 Thumb down 10
 2. Balde :

  Přesně, jako strašná blbost postavit park takhle mimo, jen se tam sestěhuji nekalé živly a lidi tma nebudou chtít chodit s dětmi, když budou mít strach na co by tam mohli narazit.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 3. Xavier :

  Balde: Že jo. Navíc dělat tam park, když má v budoucnu vlastně být celá halda jedním velkým parkem, a k tomu ještě, když člověk ujde cca 100 metrů, tak se dostane k řece, jejíž nábřeží má v těch místech pěknou, snad až parkovou úpravu, to je prostě naprostý nesmysl a plýtvání penězi. Navíc, celá Hrabová na té straně místecké je vlastně skoro jeden velký park :-D

  Thumb up 2 Thumb down 6
 4. Xavier :

  Neštěstí je, že už dneska i santusáci mají „chytré telefony“ a teď mi můj původní příspěvek zběsile mínusují :-D :-D

  Thumb up 1 Thumb down 8
 5. rasta :

  a je po česneku:(

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. aggu :

  rasta: imho na česnek z vítkovické haldy bych si nechal zajít chuť tak jako tak ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Xavier :

  Stačí zajít (či zajet na kole) kousek za Vratimov, tam je česneku jak nas… :-D Případně Poodří.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Xavier: Tak tak, česnekový trail kousek od Vratimovského splavu https://www.bike-forum.cz/foto/detail/45186-no-neni-to-parada ještě jsem ho neměl možnost letos navštívit, zklamalo mě zdraví :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. davidb :

  Jel jsem kolem v neděli a díval se co to tam staví.
  Podle mě lepší než ty nálety a křoví co tam bylo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Xavier :

  Crazym: Jojo, to jsou přesně tak místa, kam jezdím sbírat. Letos ještě taky cesta neabsolvována… ale asi v pátek vyjedu, tak doufám, že mi to tam fakt předtím nepokosíš :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Jana a Jana :

  Vidíme, že opět neinformovanost dokáže vše negativizovat. Na vše nahlížet jen s mínusy, to je vše, co dnes lidé dokáží, jen kritizovat. Nepředpokládáme, že vy, co zde píšete jste někdy něco pro jiné vybudovali. Kdybyste si něco o parku Hrabovjanka přečetli, věděli byste, že česnek je zachován a že celá koncepce parku má smysl. A to, že má být halda někdy park…je tam slovo NĚKDY. Můžeme všichni čekat a koukat. Proč hned vše vidět černě, že tam budou lidé bez domova a vše bude špatně…lidé dnes už opravdu neumí smýšlet v pozitivním směru a to je to, proč lidé už tak málo tvoří pro jiné. My (Jana a Jana), dobrovolníci a spolky jsme vdechly tomuto zanedbanému místu život a jsme za to vděčné a na tento vznikající parčík hrdé.

  Thumb up 20 Thumb down 4
 12. thvari :

  Jana a Jana: myslim, ze Xavier byl zamerne trochu asi tak nejak prehnane moc bych do toho nezabrusoval jizlivy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Xavier :

  thvari: Áno, bingo! :-) Já to dělám rád, protože mě se zdá, že dnes už zase lidé nedokážou být kritičtí, a vše naopak vidí jen buď POZITIVNĚ, jako „Jana a Jana“, nebo naopak pouze NEGATIVNĚ. Myslím si, že na každou věc, obzvlášť, je-li financována z veřejných prostředků, by mělo být nahlíženo zdravým kritickým rozumem, a ne jen všechno nekriticky přijímat, chválit, nebo naopak vše jen rovnou shazovat ze stolu. Není nic, co by bylo čisté jako sluníčko, a také není nic, co by bylo špinavé jako ten halďácký santus :-D

  Thumb up 3 Thumb down 8
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Jana a Jana: budte normalne hrde a nenechte se zviklat.
  zobecnovani, co dnes lide dokazi nebo nedokazi, neslusi nikomu. :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 15. Radek :

  Kdyby tak kousek blíže k rece udelali hriste na hazenou nebo tenis s puvodni travnatou plochou nebo posezeni s pristreskem a treba grilem jak je to v belskem lese nebo ve Frýdku Misku u Ostravice

  Nebo upravili brehy k opalovani .

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Už se to tam pěkně pohlo, je tam sezení, různě lavičky, odpadkové koše a různé herní prvky a průlezky vypadající spíš jak pro psy :-) ale začíná to vypadat dobře. Jen jsem nepochopil tu lávku v prostoru http://www.imagehosting.cz/?v=p5276583.jpg Jestli ona není proti pošlapání zde zmíněného medvědího česneku ale to si myslím, že už jen tou stavbou nadělali dost škod. No a tom altánku http://www.imagehosting.cz/?v=p5276582.jpg jsem si myslel, že ty jeho kořeny přijdou zapustit, už je to tak dost dlouho ale neznám postupy a třeba to ještě přijde až se to celé ujme. No, každopádně to tam bude pěkné zkultivování jinak nevyužitého prostoru vedle hodně frekventované trasy.
  PS. Pro ty Janu a Janu mám už jen pochvalné mručení :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Crazym :

  No, smekám před tou partou nadšenců, pokaždé jak se tam ocitnu je tam něco nového a už jde vidět, že se to lidi naučili využívat i když to není ještě dokončené. I já už to používám jako skvělý meeting point kde můžu počkat v příjemném prostředí na kolegu bydlícího v Údolí paroháčů, sorry, na Dubině, než dojede :DD http://www.imagehosting.cz/?v=p6176695.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.