Krnov chce koupit obchodní dům Prior

Krnovská radnice na Bruntálsku chce za 41 milionů koupit obchodní dům Prior.

Vzniknout by v něm mohl společenský sál, byty či administrativní prostory. Současný majitel, firma Prior, obchodní domy, nemá pro volné prostory nájemce. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo, jeho část je ale proti takové investici.

Město vlastní čtvrtinu budovy, zbývající část patří firmě Prior, obchodní domy. Radnice v budově vlastní například 70 bytů. Proto radní uvažují o koupi zbývajícího podílu, který jim vlastník přednostně nabídl.

„Nebude to jednoduché, ale přesto bychom měli nabízenou šanci uchopit a mít tento strategický objekt pod kontrolou. Pokud město půjde cestou obnovy, nebude to mrtvá investice,“ míní místostarosta Michal Brunclík (ČSSD).

Záměr se ale nelíbí některým členům rady a zastupitelstva. „Pracovníci společnosti Prior jsou profesionálové a v současné době neumějí najít nájemce prodejních ploch. Proto si nejsem jistý, jestli město je ten správný investor,“ řekl při jednání radní Libor Nowak (ODS).

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě.

„Bude třeba prověřit různé možnosti využití obchodních i neobchodních prostor, které by mohly sloužit různým účelům, jako administrativě, kultuře, bydlení,“ dodal místostarosta Jan Krkoška (ANO). Podle něj městu dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva města, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tu mohla mít i knihovna či služebna městské policie.

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže řešení centra města Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 metrů čtverečních, je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.

zdroj: stabruntalsko.cz

zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Slosor :

  Prosím vás, nebuďte jak mainstreamoví tupí novináři a odstraňte to Bruntálsko. Krnov je větší a významnější město, než Bruntál a nic na to nemění fakt, že bolševici v roce 1960 zrušili okres Krnov a vytvořili onen paskvil – velký okres Bruntál. Bohužel, na rozdíl od Slovenska, převlečení komunisté, co tady vládnou od roku 1989 se stále nemají ke zrušení nelogických bolševických okresů z roku 1960. :(

  Thumb up 9 Thumb down 11
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Slosor: prosim to si vyridte s ČTK.
  jeste tyhle pseudokrivdy tady budem resit..

  Thumb up 12 Thumb down 5
 3. Xavier :

  Slosor: Proč mluvíš o mainstreamových tupých novinářích? To jako novináři přestanou být tupí jen tehdy, když budou lhát? Je Bruntál okresní město? Je! Takže má smysl hovořit o „Bruntálsku“, stejně jako se hovoří o „Ostravsku“, že jo…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 4. Slosor :

  Xavier: Je paradox, že podle uspořádání bolševických okresů žádné Ostravsko skoro neexistuje, přesněji je to jen Ostrava, Šenov, Klimkovice Vratimov a pár vesniček. Takže vlastně „Novojičínsko“ je mnohem větší oblast, než Ostravsko, což je úplně postavené na hlavu.

  A pojem „okresní město“ zákon už 15 roků nezná, zůstaly jen názvy okresů, Bruntál je obec s rozšířenou působností, stejně jako Rýmařov, nebo Vítkov.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. Xavier :

  Slosor: Ok, něco jsem si o tom teď přečetl. Přesto bych v tomto ohledu nehanil novináře. Ti sice mají své mouchy a rádi plácají i o něčem, o čem ví houby, ale tohle sem nepatří. Jelikož oficiálně hranice okresu Bruntál přesahují samotné město Bruntál, má smysl hovořit o Bruntálsku, bereme-li to jako zástupné slovo „Okresu Bruntál“. Pak nevidím ve vyjádření „Krnovská radnice na Bruntálsku…“ žádný problém.
  Pokud ti to vadí, zkus to řešit přes legislativu ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 6. Slosor :

  Xavier: Zkouším to řešit. :)

  Včera jsem se doslova zděsil po přečtení tohoto nadpisu. https://budejovice.idnes.cz/slavonice-titul-historicke-mesto-dlt-/budejovice-zpravy.aspx?c=A180417_154112_budejovice-zpravy_jbr O moravských Slavonicích se píše jako o jihočeských, jen proto, že z bolševické zlovůle se v roce 1960 staly Slavonice součástí okresu Jindřichův Hradec a Jihočeského kraje.
  Kdyby se vláda dnes jen tak rozhodla zrušit okres Ostrava-město a Ostravu zařadit do opavského okresu, bude se ti líbit, když se bude v médiích psát o Ostravě na Opavsku?
  Že máme absurdní legislativu, nemusí znamenat, že si jí budu slepě řídit při psaní článků.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Michal :

  Ostrava na Opavsku? No klidně. Mě by to žíly netrhalo.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 8. Patrik :

  Často slýchávám i Havířov na Karvinsku, hodně spekulativní ale nevím, proč by se nemohl říkat samotně Havířov.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Slosor :

  Patrik: Protože neexistuje okres Havířov, takže pro natvrdlé pražské novináře z ČTK je 70 tisícové město na úrovni Dolní Lutyně.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 10. Xavier :

  Slosor: Hele, mně se zdá, že přeháníš. Karviná není Dolní Lutyně, naopak, je to statutární město, které má 56 000 obyvatel a v některých ohledech nepochybně předčí Havířov. Já ale tvou základní intenci chápu a rozumím tomu, proč ti to vadí, ale nevidím důvod, proč by měli novináři lhát. Jednou je okres jakožto oficiální dělící článek našeho státu, tak nevidím problém v tom, že to takhle novináři uvádí (ať už to zavedl kdokoliv).
  Ale zajímalo by mě, jak to legislativně zkoušíš řešit. Okresy mají třeba poměrně velkou funkci ve volebním systému (myslím, že třeba v krajských volbách), to asi jen tak snadno změnit nepůjde, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. S200 :

  Xavier: Pokud někdo napíše „Krnov v okrese Bruntál“, nikdo s tím problém mít nebude, protože to je pravda. Bruntálsko se ovšem nerovná okresu Bruntál, je to nějaké blíže neurčené okolí Bruntálu a z logiky vyplývá, že toto pojmenování zahrnuje vedle Bruntálu i menší okolní obce (což pro Krnov neplatí, protože je větší). Každopádně Krnov leží na Krnovsku, nikoli na Bruntálsku.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 12. Slosor :

  Xavier: S200 to napsal naprosto přesně, k tomu není co dodat.

  Nepřeháním já, pro pisálky z ČTK je opravdu Havířov na stejné úrovni jako Dolní Lutyně. Ani jedno není bývalé okresní město, takže předpokládají, že pro čtenáře jsou to obě jakési neznámé obce, ke kterým musí přiřadit „na Karvinsku“.

  Jak to zkouším řešit? Bombarduji emailama činitele. Co víc můžu dělat?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 13. Xavier :

  Slosor: Můžeš dělat určitě víc. Zkus navštívit nějakou poslaneckou kancelář nějakého místního politika, lobbing není od věci a rozumný politik si vyslechne argumenty rád. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit pana Černohorského (má kancl na Nádražní a bývá tam myslím pondělky). Přes emaily se věci řeší pomalu. Pokud to co říkáš dává smysl, chytnou se toho a časem třeba legislativně projednají :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Pavel :

  Něco k původnímu tématu: Postoj krnovské radnice k tomu, co bude nebo nebude na hlavním krnovském náměstí, je mi mnohem sympatičtější než jak se staví opavský magistrát ke stavebně a historicky asi významnější budově bývalého obch. domu Breda. Jde o prozíravost, nesobeckost, vědomí odpovědnosti za to, v čem budou žít generace po nás.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.