Panattoni, Mošnov

Procesem EIA nyní prochází projekt „Malá zóna Mošnov
„. Pod tímto názvem se skrývá výstavba logistického parku Panattoni.

Projektem je řešena novostavba haly s nezbytným administrativním, sociálním a technickým zázemím. Hala má základní tvar obdélníka o celkových rozměrech cca 637,26 m x 181,26 m. Podél východní a západní fasády je umístěn dvoupodlažní vestavek.
Záměr bude svou povahou naplňovat požadavky na výrobu nerušivou, kdy negativní vlivy nebudou přesahovat hranice areálu. Areál bude určen pro příjem, skladování a redistribuci zboží do maloobchodní sítě v České republice.
Naskladňování a vyskladňování skladových prostor bude probíhat na severní a jižní stěně haly na manipulačních plochách (192 nakládacích doků). Součástí záměru jsou také odstavná parkoviště pro osobní automobily (celkem 1775 míst OA) a pro nákladní automobily (celkem 251 míst NA). Součástí areálu budou i 4 drive-in vjezdové doky. Celý areál je napojen prostřednictvím místní komunikace a ulice K Letišti (místní komunikace III. třídy), ze kterých povede veškerá vyvolaná doprava na silnici I/58, která vede severním směrem na Ostravu a jižním směrem na dálnici D48 a Příbor.

Sadové úpravy. Jak můžete vidět, bude vysázena zeleň kolem stavby. Chybí zde umístění stromů mezi parkovací stání pro osobní auta, která by obrovské plochy, které jsou zde plánovány, alespoň částečně stínily a ochlazovaly… Celá stavba bude ve finále působit jako obrovský tepelný ostrov.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Tlustý :

  Jestli hodláme rozvíjet MSK stavbou krabic na zelené louce, jejichž funkcí bude skladování a redistribuce, tak opravdu nevím… Taky by mě zajímalo, kde seženou těch 2000 „kvalifikovaných“ pracovníků. Pokud vím, tak firmy v Hrabové mají problémy a vozí je z Polska. Nechám se překvapit. Snad příjemně.. Držím regionu palce!

  Thumb up 17 Thumb down 1
 2. Archerr :

  Co pamatuji ze zastupitelstva tak jednatel za společnost panattoni říkal že uvažují nad „zastřešenim“ parkovacich mist fotovoltaickymi panely….zjevně to tak není. Jinak dnes na jednani zastupitelstva kraje byl schvalen prodej pozemku napravo od vector parku pro stavbu haly DHL

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Radek :

  Areály Vítkovic jsou v podstatě opuštěné nevím proč to nepostaví tam.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 4. balde :

  Radek: zeptejte se majitele pozemků areálů Vítkovic

  Thumb up 9 Thumb down 1
 5. Martin z Ostravy :

  Tomuto prostě nemůžu tleskat, není to rozvoj správným směrem. Otázka jestli jde vůbec o rozvoj :/

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. vojta :

  Archerr: Redaktoři webu, prosím, udělejte článek na to DHL, to je teprve pecka, co se týče letiště. Kdyby bylo třeba něco pomoct, ozvěte se mi na fb létejme z ostravy. Díky.:)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Archerr :

  https://www.msk.cz/kraj/zastupitelstvo/materialy_zastupitelstvo.html material 10/6

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Archerr :

  vojta: Vojto sdilim Tve nadšeni akorat dhl se spiš presune z te vedlejsi haly kde jsou teď . mne by spíš zajmalo enes cargo jestli bude stavět tu halu nebo ne

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. vojta :

  Archerr: Ano, Enes bude stavět svoji budovu pro letecké cargo a vedle bude i budova letištního carga. Celkově se bude jednat o dvě nové cargo haly, + již zmíněné DHL. Chlapci až to tady Enes rozjede, no… Uvidíte sami.:)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. Archerr :

  vojta: je nač se těšit říkáš jo? :-) dneska pri jednani zas

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Archerr :

  vojta: je nač se těšit říkáš jo? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Archerr :

  Archerr: dokončím to co jsem chtěl , na jednání zastupitelstva kraje jsem slyšel zminku o stavbě závodu na demontáž letadel, předpokladam že by se tak dělo na letišti.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. thvari :

  Pro Ostravu skvělá zpráva. Logistika je zrovna obor, který hodně roste. I kdyby tam měli pracovat zahraniční lidi, je to super, jen ať sem chodí. Chtělo by ovšem, aby na to reagoval i samotný Mošnov a nabídl nějaké dostupné bydlení (čímž nemyslím ubytovnu) a doprovodné služby, aby vydělané peníze mohly zůstat přímo na místě.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 14. Pom :

  @vojta: To, že DHL plánuje stavbu vlastní haly, je při nejmenším úžasné a doufám, že to bude znamenat velký rozkvět přepraveného nákladu, kterého letos zatím určitě není tolik, jako loňský rok. Každopádně DHL už má pronajatý nějaký kus v multimodalním parku na druhé straně cesty, tak doufám, že tam také zůstanou. Jinak, co je to Enes cargo, nebo kde by hala této společnosti měla stát? Co vím, má nějaký investor v plánu stavby hal severně od hal EGT (takové ty starší haly mezi „stany“). Zatím jsem o tom neslyšel a to se o to dost zajímám. :D

  Thumb up 6 Thumb down 0
 15. adamous :

  thvari: No já nevím .. evidentně tady jde zase někdo jen ušetřit. Přidána hodnota 0 a z místních tam nebude pracovat snad nikdo, kdo ma alespoň trochu nějaké IQ. Odliv mladých lidí z kraje bude s takovou „transformací“ nadále pokračovat.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 16. Martin [msstavby.cz] :

  vojta: V pravé horní části webu je „KONTAKTNÍ FORMULÁŘ“, přes který může kdokoliv zaslat odkazy na projekty, případně vlastní fotografie či jiné materiály.

  Oslovovat takto v komentáři není vhodné, můžeme to lehce přehlédnout ;)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 17. NPete :

  Minulý víkend jsem byl v Mošnově a u bývalého nádraží Sedlice přivedli trafostanici tak tam se bude taky asi něco stavět neví někdo něco??

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Pietro :

  Tak další tisíce zemědělské půdy v loji, jen aby se nabažily zahraniční firmy. Dobrá práce musím říct. Makat tam budou poláci rumuni a ukrajinci, jelikož za těch pár korun tam nikdo nepůjde.

  Thumb up 6 Thumb down 7

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.