Ovocný sad Hošťálkovice

Zájmová lokalita se nachází na západním okraji městského obvodu Hošťálkovice, v nezastavěné části obce. Jedná se o svažité území s výrazně členitým reliéfem, ukloněné k západu, do údolí řeky Opavy. Území je ohraničeno na západě a na severu parcelními hranicemi sousedních zemědělských pozemků, na východě hranicí pozemku, odděleného pod parc. číslem 1318/49 pro aktivity Úřadu městského obvodu Hošťálkovice, a na jihu místní komunikací – ulicí K vodě, vedoucí z Hošťálkovic k lávce přes řeku Opavu. Celé území pokrývá vzrostlá zeleň neudržovaného ovocného sadu s přestárlými stromy a náletovým podrostem.
V lokalitě se nenacházejí žádné nadzemní objekty ani inženýrské sítě. Mimo stavební pozemek, podél jeho západního okraje, je veden vysokotlaký plynovod, podél jižní strany ul. K vodě prochází nadzemní vedení VN. Další inženýrské sítě se nacházejí v zastavěné části Hošťálkovic, východně od řešeného území.
Navrhovaná stavba má být realizována jako první etapa (předstihová investice) pro uvažovanou soustředěnou výstavbu rodinných domů. Účelem stavby je připravit území pro vybudování technické a dopravní infrastruktury a následující realizaci rodinných domů, ať už formou individuální nebo developerské výstavby. Protože dosud není znám vlastní zastavovací plán, jsou terénní úpravy navrženy podle obecných urbanistických a technických principů, jejichž uplatnění při návrhu konkrétního zastavovacího plánu lze předpokládat.

Související články


Komentáře

  1. Lukas :

    Tak tenhle projekt uz je evidentne pase. Viz: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/lide-chteji-je-chteji-nejsou-kolik-stoji-v-ostrave-pozemek-20121011.html

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. marian :

    stromy jdou k zemi, asi se tam stavět bude

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.