OVASTORY #58 hlavní nádraží Ostrava

Ostravské hlavní nádraží nezasáhl vizuální smog, ale vizuální rakovina.
Přehlídku českého kýčovitého nevkusu hlavního nádraží třetího největšího města ČR nám zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články

Komentáře

  • balde 05.03.2018  ●  10:45

    neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • Infoš 05.03.2018  ●  11:46

    Jsem pravicový volič, preferuji svobodu ve všech směrech. Ať si každý dělá co chce, pokud se tím nedotýká práv ostatních, nemám rád regulace. Ale jednoznačně, co se týče veřejného prostoru, tak tam bych reguloval jako ďas. Omezení nevkusné, velkoformátové reklamy, tady ty přeplácané hnusy co jsou na fotkách apod a všechno co narušuje důstojný vzhled veřejného prostoru, vč. těch humusných barviček na fasádách nejen na sídlištích!!! A navíc bych zrušil 3/4 těch nesmyslných modrých nebo červenobílých zábradlí všude po městě, které jen hyzdí ale jinak jsou zbytečné.

    To se mi líbí 39 To se mi nelíbí 4
  • aggu 05.03.2018  ●  11:59

    Pokud se nádražní budovy mají brát jako brány do města, tak je to ze strany státu vůči Ostravě urážka.
    Ovšem kde není žalobce (ostravský magistrát), není soudce, a nic se nepohne. A vzhledem k tomu, jak se třeba prezentoval Semerák při výstavbě toho šíleného výtahu, myslím, že konšelé vůbec nechápou, která bije.
    PS: může být i hůř. Může to tam vypadat i jako v dalším státním podniku – na poště.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 3
  • aldar 05.03.2018  ●  12:47

    VE SVINOVĚ JE TO OBDOBNÉ. A VE MĚSTĚ NA FASÁDÁCH TAKY. JE TO HNUSNÉ A NESMYSLNÉ…

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 2
  • Aleš K 05.03.2018  ●  13:08

    Máme skoro vše :-D

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Sanju 05.03.2018  ●  13:11

    Nejde jen o nevkusnou reklamu a pitomé stánky s občerstvením – všimněte si na první fotce, že ty stojany a koše stojí naprosto nelogicky v prostoru a brání lidem v pohybu. Přitom jsou to stojany, bannery a koše Českých drah. To není jen nějaká bezuzdá monetizace, to je naprostá neschopnost o ten prostor pečovat a využívat ho.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • Adamous 05.03.2018  ●  13:41

    Šílené a ten deštník, to je třešnička na dortu, asi aby na mě nenapršelo, až si budu dávat na stojáka láhváč. Jedním slovem ostuda.

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 1
  • Nimrod 05.03.2018  ●  14:09

    Hynek [msstavby.cz]: Ostrava je město, kde i nepřátelé najdou společnou řeč :-)))))

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 2
  • rasta 05.03.2018  ●  14:18

    reprezentativní vstup do města!!! Konkurenci ubijeme propagandou. Upřímně jsem se nikdy mimo pekárny nikdy neopovážil vstoupit do místních stánků. Dost nechápu, jak ještě dnes takové provozovny s takovou úrovní dokážou přežít…

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 0
  • Weave 05.03.2018  ●  23:30

    A nějaké konkrétní nápady co s tím vizuálním bordelem na Hlavaku a i v celé Ostravě?

    A pak k těm ručně psanym vzkazum naA4 papírech to je už bordel za všemi hranicemi… „vaříme kávu a čaj“ napsat to i třeba na papírový pdtacek a nalepit to na baner…
    A nebo reklamní stůl od Koly zadarmo tak tam fixou načmárat ať ho nikdo jiný nepoužívá jen ten kdo nakoupil ve stánku… To je fak už ubohá vysranost skyz to tak musím říct… Místo toho aby si lidi pomáhali a vyšli si vstříc…

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 2
  • Rado 06.03.2018  ●  09:06

    Lidová tvořivost v praxi aneb Češi a design nebo estetické cítění, to je zatím slovo neznámé. Když se tak bavím s přáteli, s lidmi v práci, tak zjišťuji, že tito lidé stále dávají důraz na obsah, ne na formu. A toto se bohužel táhne jak červená nit, vše ať má svůj účel, estetická nebo vzhledová stránka věci je skoro až to poslední. A potom se nedivme, že zde máme takové paskvily, jako Hl. nádraží či cokoliv ostatního. Navíc v zahraničí mnohá nádraží vypadají jako letištní terminály, u nás spíše jako tržnice :-(

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • jenki 06.03.2018  ●  11:01

    Napsal bych, že to je Balkán jako prase, ale takový bordel není ani v Sofii, v Sarajevu ani v Bělehradě…

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 0
  • xfun 06.03.2018  ●  14:54

    vzhledem mi to připomíná autobusák Mlýnské Nivy v Bratislavě.. tam taky bylo přereklamováno a bordel..

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 06.03.2018  ●  17:42
    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Cyklista 06.03.2018  ●  17:45

    Nevím proč u nás si všichni myslí, že nejlepší využití nádražní haly je obchodní dům a centrum reklamy. Třeba v Madridu si myslí, že je lepší mít tam tropickou zahradu….http://static-v3c.raileurope-world.com/local/cache-vignettes/L760xH511/shutterstock_145461550-98d8c.jpg

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • Adamous 07.03.2018  ●  00:54

    Martin [msstavby.cz]:
    Jenze uz i v Bratislave se nekdo chytl konecne za hlavu, nadherny projekt, ktery uz je aktualne ve fazi realizace:
    https://byznys.lidovky.cz/po-letech-planovani-se-bratislava-docka-autobusove-nadrazi-se-zmodernizuje-1bs-/doprava.aspx?c=A160124_134804_ln-doprava_mct

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • davidb11 07.03.2018  ●  07:59

    Adamous:
    Jako že jim budeme závidět obchoďák, který bude mít v sobě částečně ÚAN?

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Adamous 07.03.2018  ●  09:55

    davidb11:
    No a proc ne? Vsude na zapade je to zcela bezne, mne se ale jedna hlavne o architektonicky zajimavou stavbu

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 1
  • davidb11 07.03.2018  ●  11:32

    Adamous:
    Tak to ano, nakresleno je to fakt pěkně.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 07.03.2018  ●  11:42
    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • davidb11 07.03.2018  ●  13:21

    Martin [msstavby.cz]:
    Líbí se mi ta výšková budova s BMW logem.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • klaus 08.03.2018  ●  09:23

    ……máme přece svobodu a demokracii, kde trh (rozuměj peníze) řeší vše ! Tak čemu se divíte ?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Ušák 09.03.2018  ●  17:02

    Co je smutnější, vizuální smog provází celé centrum. Příkladem buď obrovská reklama na zastavárnu Hektor viditelná přímo z Masarykáče, všude na vylohách obchodů nesourodé barevné polepy, z fasád se staly reklamní plochy, ohyzdné transparenty přes Zámeckou ulici atd. Aneb vylep si kdekoliv cokoliv chceš, pokud si za to zaplatíš, celkový dojem je pak velice bizarní.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • aggu 09.03.2018  ●  18:12

    Ušák: Bizarní? To je příliš měkké hodnocení. Je to 1) vizuálně odporné a za 2) imbecilní. Imbecita padá na vrub magistrátu. Proč město dává stovky miliónů do rekonstrukce ulic v centru když si nepohlídá vzhled ulic jako celek? Jsou to ve výsledku vyhozené peníze. Efekt nula. Atraktivita ulice nula. Tedy imbecilita. I když v případě státních zaměstnanců na Prokešově náměstí bych v tom, kromě neschopnosti, viděl i nezájem.
    Napadne nějakou stranu před volbami nechat zpracovat regulativ a manuál? Čistí se kde co, voda, půda, vzduch. Vyřešit reklamní bordel, přehršel nesmyslných značek a ukazatelů a vzhled fasád v ulici může stát zlomek toho, co chodníky a cesty a zábradlí a sítě a whatever…. a přitom mít mnohem větší efekt. Protože, a to asi nikdo na magistrátu nechápe, naše oči se pohybují ve výškové úrovni cca 1.5 – 2.0 m, ne v úrovni chodníku. Co asi vnímáme nejvíc, když jdeme po ulici? Materiál dlažební kostky anebo Vše za dvacku?
    Problém je v tom, že my neumíme ani ty chodníky…
    Reklama z veřejného prostoru musí v maximální možné míře pryč. Ať se přestěhuje na internet, ten už je stejně ztracený ;)

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • aggu 09.03.2018  ●  18:26

    Čistota, neokázalost, jednoduchost, výsledek přemýšlení o městě. Dobrý pocit. https://goo.gl/maps/VrMnryz8pMn

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • aggu 09.03.2018  ●  18:28

    P.S.: Zpráva z podobně zamořeného města: https://issuu.com/veronika-rut-novakova/docs/veronika_rut_novakova_isu

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Pezos 02.09.2019  ●  19:16

    Nejnovější přírůstek: na boční zdi visí po celé šířce natažena plachta „navštivte Brno“…

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Mark 03.09.2019  ●  15:18

    Pezos: Ta tam je už minimálně půl roku.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.