Centrální operační sály MNO

Městská nemocnice Ostrava získá do pěti let moderní operační sály, které budou soustředěny do jedné budovy. Podle náměstka primátora Michala Mariánka sály začnou sloužit pacientům v roce 2023. Náklady na výstavbu a vybavení budovy Centrálních operačních sálů dosáhnou částky 746 milionů korun.

Operační sály v Městské nemocnici Ostrava jsou rozmístěny v několika budovách. „V areálu nemocnice postavíme centrální operační sály. V jedné budově na jednom patře budou soustředěny operační sály a v dalších patrech obory, které na operace navazují, jako jsou dospávací lůžka, JIP, ARO, centrální sterilizace, laboratoře a vrchní část bude sloužit ortopedii,“ uvedl náměstek primátora Michal Mariánek. Operační sály budou kvalitnější, prostornější, lépe osvětlené a se špičkovou vzduchotechnikou.

„Jedná se o historicky největší stavbu naší nemocnice. Odhadované náklady na novou budovu včetně zdravotnické techniky činí 746 milionů korun. Pro potřebu naší městské nemocnice jsme vytvořili fond, z kterého hradíme rekonstrukce a nové stavby. V současné době ve fondu máme 470 milionů korun a každým rokem do něj z rozpočtu míří výrazná částka. Předpokládám protož, že budovu Centrálních operačních sálů postavíme za vlastní prostředku a nebudeme si půjčovat v bance. Nicméně finance Ostravy jsou v tak dobré kondici, že máme výhodné možnosti úvěrování, takže kdybychom neměli celou částku našetřenou, můžeme nějakou menší část zaúvěrovat,“ konstatoval náměstek Michal Mariánek.

V současné době město nechalo zpracovat studii proveditelnosti Centrálních operačních sálů, bude následovat pořízení potřebné dokumentace, výběrové zřízení na zhotovitele a výstavba by měla začít v roce 2021 tak, aby operační sály byly v provozu o dva roky později. Výstavba neovlivní provoz nemocnice. Jedinou drobnou komplikací by byl zhoršený příjezd k porodnickému oddělení, a to se vyřeší zprovozněním komunikace kolem jedné ze stávajících budov, aby sanitky a návštěvníci nemuseli jezdit přes staveniště.


zdroj text: ostrava.cz
zdroj vizualizace: polar.cz

Související články


Komentáře

 1. Dříč :

  Nevěřím, že cena za tento technologicky prošpikovaný kolos bude včetně zdravotnického vybavení sálů „pouhých“ 746 milionů.

  Opravte prosím místo na mapě, lokalita je přesně pod ikonou „H“ Městská nemocnice Ostrava – na zelené louce, bourat se nebude!!!

  Thumb up 1 Thumb down 3
 2. Dříč :

  Dříč:
  Na místě zbourané budovy kožního oddělení.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. pavel :

  Uf, tento skleňák, že bude energeticky efektivní????

  Thumb up 0 Thumb down 7
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Dříč: Díky.
  Takže nám penízky za tento projekt http://www.msstavby.cz/projekty/cchoaos/ vyletěly oknem? Proč se nepoužil?

  Thumb up 4 Thumb down 3
 5. balde :

  pavel: záleží jaké technologie obsahuje

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. thvari :

  Kde je architektonicka soutez na tak dulezitou verejnou stavbu?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Pavel :

  A kdo to projektoval?! Myslím, že MNOF je krásná kojná pro některé projektanty, zájmové skupiny a politiky napříč tzv. politickým spektrem. A soutěž byla. Na cenu! A hlavně se nechal udělat u kamarádů z Prahy tzv. generel, který mimo jiné počítá s tím, že co se 10 stavělo a investovalo, tak se dalších 10 let bude stavět a investovat jinde…normální dojná na prachy….

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.