Ostrava Logistics center

V místě výstavby logistického centra v Ostravě-Hrušově byla vykácena náletová zeleň.

Pozemky patří firmě H-Zone, která je spojena s ostravským politikem Lukášem Semerákem z Hnutí Ostravak. Hnutím, které jakoukoliv výstavbu v centru Ostravy dlouhodobě brzdilo.

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  Jen poupravím, že k Přívozu to má celkem dost daleko :-)
  Přívoz je celý na Moravě, tato zóna stejně jako celý Hrušov ve Slezsku :-)
  https://mapy.cz/s/gopalopozo

  Thumb up 16 Thumb down 0
 2. Archerr :

  https://www.czech-warehouses.com/sklad/sklady-a-vyrobni-prostory-ostrava-hrusov/.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Lip :

  Archerr: Dík za odkaz. Na tom ptačím pohledu 360° ten sklad vypadá dosti monstrózně! Ale v této lokalitě mi to nevadí. Bytovky vedle osady Liščina, velké křižovatky a věznice asi čekat nikdo nemůže!

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Archerr :

  Lip: mne celkem zaujalo že zmiňují železniční vlečku… Ale divím se že tam figuruje goodman pokud vím stahujou se z našeho trhu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Jann :

  Takový stadion Baníku (je to ve Slezsku), s tréninkovou akademií a halou pro míčové sporty (místo Tatranu), s výbornou dostupností MHD a na dálnici, by tomu místu slušel lépe. Místo toho jen další hala no.

  Thumb up 19 Thumb down 6
 6. adamous :

  Kdyz zavzpominam, co vetsiho tady vzniklo od dostavby Nove Karoliny a Tieto Towers, tj. za poslednich 7 let, tak prevazne jen vyrobni haly nebo brownfieldy pro tenhle ucel. Snad ta Contera to uzemi vedle nakonec neoreze o tu administrativni cast, pokud se vubec rozhodne neco stavet, to uz by bylo hodne smutne.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 7. Rado :

  adamous: Asi holt Ostrava na víc nemá. Sice to slyšíme na každém kroku, smart city, smart region, ale smart jsou možná ty technologie uvnitř těchto hal. Celkem mám obavu z těch politických poklamací o investorech, přerodu regionu na něco víc, protože v době konjunkurty zde nikdo top, hi-tech nepřišel a co teprve, až bude hůř.

  Thumb up 12 Thumb down 15
 8. Svizzera :

  Z pohledu zasvěcených do stavebnictví možná hloupá otázka, ale proč se na takovýchto monstrózních halách nedávají na ploché střechy solární panely?

  Thumb up 10 Thumb down 0
 9. aggu :

  Rado: Vy máte pořád z něčeho obavu, Rado ;)
  Přerod ostravské ekonomiky je proces, který začal v roce 1994 a má zcela hmatatelné výsledky – úplně se změnila struktura zaměstnanosti. Bylo to komentováno stokrát – už teď má Ostrava víc ajťáků než hutníků. Počet horníků je zanedbatelný. To ve světě, za tak krátkou dobu, není samozřejmá věc. A ano, do Austinu nebo Frisca nám ještě pár let práce chybí ;)
  Co by bylo nejvíc potřeba? Pořádně nakopnout ostravské univerzity. S rozběhem…
  PS: slovo „smart“ je jen slovo. Důležité je pro politiky, prodavače dotací na cokoli a novináře. Proč ho nadužívat?

  topic: Logistických hal bude valem přibývat. Tady, soused Contera, v okolí Orlovské i jinde.

  Thumb up 16 Thumb down 8
 10. aggu :

  PS: zajímalo by mě, jak se H-ZONE staví k tomu „vysokém kopečku s břízovým háječkem“ u křižovatky. Na vizualizaci ho „vygumovalo“. Ve skutečnosti je to skládka hutnicko-chemického odpadu všech chutí a barev. Měla být už dávno vytěžena a materiál vyčištěn.
  Zjevně se do toho nikomu nechce kopnout….

  Thumb up 8 Thumb down 3
 11. Fanda :

  aggu: Souhlasím s vámi.To že náš region po restrukturalizaci se probouzí a ožívá jde jednoznačně poznat.Bohuzel uskutečňuje se to pomaleji než v jiných regionech, protože jsme zdědili zavřené fabriky a doly s ekologickou zátěží.Cela ostravská pánev je důležitá oblast takže tady bude v budoucnu velký rozvoj.Mimochodem už smývame ze sebe pověst špinavého regionu.Takove stavby jako ms vědecká knihovna, bílý stín, koncertní hala (a další stavby a památky v regionu) přilákají investory a turisty.Univerzity a technologické parky se rozvíjejí,je to vše na dobré cestě.Mame skluz, ale my to dáme a navíc budeme mít zkušenost s restrukturalizaci regionu.To je plus.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 12. thvari :

  jen ať to tam vyroste. logistika je díky globalizaci čím dál víc rozvíjející se obor. tady nic neboříme, páč už nám to všechno předtím spadlo, není to žádná orná půda a ještě nemusí kamiony projíždět kolem téměř žádné zástavby. ideální stav.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 13. Jan Lenart :

  aggu: Ne vždy je rozkopání a rozvezení nejlepší variantou čištění kontaminací. Často to znamená třeba na několik let obtěžovat okolí prašností, hlukem a únikem škodlivin do vzduchu. Pokud halda nehoří, je lepší ji stabilizovat, tak jako se to děje se skládkami komunálního odpadu. Otázka je, jak je to tam s vodami.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. aggu :

  Jan Lenart: V tomhle případě není moc řešit – exponované místo, výrazný konvexní tvar v rovině (na okraji nivy), obnažený povrch – splach nikdo neřeší, ani kam teče, hloubkovou erozi nikdo neřeší….
  Analýza rizik je přitom hotová roky.
  Podobné haldy by měly zmizet všechny, u výjimek může nastat společenský úzus, že si je necháme na památku :-) – Ema.
  Sanace by měla být součástí projektu téhle haly. Pokud ne, doporučuji budoucím zaměstnancům roušku. Trvale.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 15. Michal :

  Mistr světa aggu jaksi pozapomněl, že součástí té jeho skládky, která ve skutečnosti není skládkou, je mohutný kryt civilní obrany. Není důvod ničit lesem dávno zarostlou haldu jenom proto, aby tam pak byla tráva nebo parkoviště.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 16. aggu :

  Michal: O tom krytu nic nevím, je dost možné, že jste si spletl místo (když tak pošlete nějaké info, pls). Podzemní prostory se nachází o kus dál.
  O skládku se jedná, je to deponie TOXICKÉHO odpadu z chemičky (bývalé MCHZ) + další dobroty. Les není les, ale nálet. Zarostlá (= dostatečně mocný půdní kryt s travním drnem) není, a ani být nemůže. Povrch je obnažený, vystavený erozi. Celá lokalita je, samozřejmě, starou ekologickou zátěží, registrovanou v SEKM, a byla zde před 10 lety provedena analýza rizik.
  Měla být už dávno zlikvidována. Proč nebyla to nevím, možná na to vlastník kašlal, možná nebyl schopný se domluvit se státem, těžko říct. Zatím „nikomu nevadila“ protože po větru je zbořeniště. Ale jakmile tam vyroste ta hala, budou se tam pohybovat lidé, a jakmile zafouká vítr budou inhalovat toxický prach. Splach z povrchu a infiltrace kontaminace do podzemní vody je další věc. A lze pokračovat…
  Ta halda tam nemá co dělat.
  End of story.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 17. Michal :

  Konečně tam právě odbouchli ty dva komíny.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/v-hrusove-sly-v-sobotu-k-zemi-obri-kominy-chemicky-vznikne-novy-business-park-20200530.html?fbclid=IwAR1syutn3NcZX_MF8vBBdJthxRE3mQ6uglX3f9jVO1rh8HseqGDczaJHMy8

  Thumb up 6 Thumb down 6
 19. acdlcia [msstavby.cz] :

  Martin [msstavby.cz]: Škoda v sobotu dopoledne jsem to tam byl fotit a chtěl jsem z toho udělat článek ale teď je to už zbytečné.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.