Opuštěná vilka v Bohumíně se promění

Opuštěná vilka v centru Bohumína, na ulici Husova, se promění na byty pro hendikepované.

tarý dvoupodlažní objekt v centru města, který byl postaven na začátku 20. století, je už pár let opuštěný. Naposledy v něm fungoval dům s pečovatelskou službou. Nevyhovující stav budovy trápil město natolik, že vytvořilo projekt na jeho záchranu. Realizaci dosud hatil nedostatek peněz. „Nyní jsme dostali příslib dotace z Integrovaného operačního programu ve výši 10 milionů korun. Díky tomu se můžeme příští rok pustit do kompletní přestavby chátrající vilky,“ potvrzuje místostarosta Bohumína Igor Bruzl s tím, že celkové náklady rekonstrukce by neměly přesáhnout 11 milionů. Město tedy doplatí zhruba jeden milion korun, práce by měly být hotovy v roce 2022.

V domě má vzniknout chráněné bydlení pro osm mentálně postižených klientů Centra sociálních služeb Bohumín. „Budova projde kompletní renovací, dostane nové schodiště, na obou podlažích vznikne moderní sociální zázemí a přibude i nový výtah zajišťující bezbariérovost objektu, což je podmínkou dotace,“ popisuje Bruzl. Jak dodává, omšelá stavba prokoukne i zvenku. Počítá se s fasádou ve starorůžovém odstínu a také se zachováním původních zdobných prvků.

zdroj + celý článek: mesto-bohumin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.