Oprava ulice 28. října

Bude provedena oprava odvodnění a odstranění deformací konstrukce vozovky mezi ulicemi Kostelní a Sokolská třída.

informace: okas.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Nejsme schopni pořádně postavit cestu a po pár letech opět oprava. Neskutečné. Mimochodem na ulici Stodolní x Poděbradova byl vybudován přechod pro chodce na úrovni chodníku. Jakmile bylo hotovo, po pár měsících opěr rozkopali a udělali vyšší nájezd směr Karolina. Takový retardér. Od pondělí opět retardér odstraňují a vrací zpět původní výšku k chodníku. Takže v Ostravě nejsou schopni postavit ani tak obyčejnou věc a po výstavbě je upravována hned dvakrát! Obecně si myslím, že je to tím, že ani politici, úředníci nebo firmy nemají zájem přemýšlet trochu víc než nutné minimum. Zkrátka je jim vzhled města totálně ukradený. Je to smutné.

  Thumb up 30 Thumb down 0
 2. marian :

  MM: naopak. Vsichni premysli, jak to udelat, aby se to muselo delat brzo znovu. To ale neni specialira Ostravy. Viz stav nasich dilnic a dalnic. Zrovna pred tydnem jsem slysel jak pred par lety orisla nejaka rakouska firma s tim, ze postavi dalnice, na ktere se nebude muset 30 let sahnout. Poslali je rychle do haje. To by se ksefty moc nehybaly :) Stav silnic a dalnic je to posledni co je zajima. Nebo presneji: ten je jim naprosto ukradeny. Ti tam jsou kvuli necemu uplne jinemu…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. Rado :

  marian: Řemeslo má zlaté dno, ale po*raný dekl. V Ostravě to platí dvojnásob, protože ta kvalita toho, co se zde dělá, je mizivá. Masarykáč a přilehlé ulice jsou toho příkladem. Nazývejme to jak chceme, ale je to šlendrián nejhrubšího zrna. A to se nebavíme o nějaké mozaice pod nohama, ale o vůbec té nejjednodušší vazbě kostek.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. Petr :

  Nikde jinde jsem neviděl více rozbitých silnic a chodníků v centru a přilehlých ulicích než v Ostravě. Divím se místním, že si takový šlendrián a amatérismus nechají líbit.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 5. Crazym :

  No, berou tu „souvislou údržbu“ důkladně, kšeft se musí hýbat :-) http://screenshot.cz/JUP44/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Raul :

  Zname firmy, klauni, kamaradsaft, mestske firmy jsou cernou dirou rozpoctu, opravuje se to po trech letech nebo ctyrech?tak byste si dovolili doma hospodarit?Bajgarova by to tak nenechala,ale tohle ma v gesci zrejme nekdo jinej,co tomu rozumi,jak koza petrzeli…a jeste nakonec tam treba zas budou kostky😁fuj hospodareni!nase prachy v rukou odborniku!

  Thumb up 2 Thumb down 3
 7. Crazym :

  Hele lidi, já tomu houby rozumím ale není to celoplošné vybetonování pod dlažbou znemožnění jakéhokoliv vsakování vody? Když vidím ty vrstvy tak jen kroutím hlavou ale jsem laik.
  http://screenshot.cz/0WJGR/
  http://screenshot.cz/105UX/
  http://screenshot.cz/TVRH9/
  Ale když vidím jak na jednom konci dva makají a na druhém klasika, tak vím, že jsem doma :-) http://screenshot.cz/K5RCP/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. R :

  No prave,z toho couha prodlouzeny termin k tomu vsemu. Po vetsinu casu max 3 lidi v civilu, doprava obcas co je k mani,asi ta firma na to nema!A co urednici,nechaji se tak vodit za nos a busem budem jezdit naokolo!Jako odbornici tez moc nevypydaji,to zas bude slichta za jiste pekny balik!sledujme to, kdy to pusti!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. MareK :

  Crazym: vsakování vody do tělesa cesty, to nemůžeš myslet vážně? =) Když už však dešťových vod z cest, tak zásadně před lapač olejů a mimo těleso komunikace, tak jak je to u dálnic.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 10. Crazym :

  MareK: Co nechápeš na tom, že jsem laik, nerozumím tomu a proto se ptám? Když vidím jak kompaktní a pevné je to podloží pod tou nakašírovanou dlažbou co minule nic nevydržela a nyní je osazovana do v podstatě betonové směsi a zalévanou i do spár a vytvářející v podstatě kompaktní neprostupný celek, tak se jako laik musím ptát proč tam vlastně na cestě je, protože ta výhoda jejího rozebrání při nějakých nepředvídatelných opravách zcela mizí a rovnou tam mohl být beton či asfalt. To jako, že estetické hledisko je před praktickým? Je to hlučné, nic to nevydrží ale je to krásné? Má to vůbec nějaké výhody, poučte mne :-)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. R :

  Po kostkach mohou jezdit tanky!jen aby to zas nebyla nejaka cina nebo polsko,trochu to tak vypada,nove nejsou.a termin uz vodjel,asi je to tak v poradku,na vystavni je taky 30.7. a porad zavrene😁.musime si zvykat.mesic delali tri lidi a pak zjistili,ze to nestihaji🐢

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. rasta :

  při tom provozu a zatížení vozovky je podbetonování žulové dlažby adekvátní. To vsakování nebyla dobrá otázka a esteticky určitě v dané lokalitě lépe působí žulová dlažba než betonová plocha ve stylu dálnice. S asfaltem by si místní trolejbusy a autobusy poradily po „svém“. Crazym: jako paparazi dobrý, s tím pohotovým foťákem by tě brali v kdejakém bulváru. Každopádně na odpočinek má právo každý a pokud chceš být přesvědčivější, můžeš tam s nimi trávit celou šichtu a počítat jim hodiny.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 13. Crazym :

  rasta: Hele jak říkám, nerozumím tomu a proto se ptám, vím, že i před tím byl podklad zpevněný betonem a museli ho pracně rozbíjet http://screenshot.cz/JUP44/ a jak ta dlažba dopadla, čím je to teď jiné? :-) Takže chápu to dobře, že estetika je nad praktičností? Pochopím když se praktičnost propojí s estetikou a vytvoří funkční celek ale takhle? Kolik pokusů je tomu adekvátní ještě dát?
  Jo a proč bych měl být přesvědčivější? Máš pocit, že jim chci nebo beru jejich práva? Šel jsem náhodou kolem a cvakl si postupující stavbu, to že tam seděli je náhoda a já s.ru na to co si dělá cizí dělňas na cizí stavbě, já to použil jako srandu k odlehčení, neber se tak vážně :-) Ale jako námět to s tím bulvárem není marné, dalo by se to zpeněžit? :DD

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. Crazym :

  Tak zřejmě se blíží finále http://screenshot.cz/2NQ9Y/ A jeden zásadní rozdíl jsem objevil, byl použit podstatně větší rozměr kostek, takže podle mého laického mínění to bude odolnější http://screenshot.cz/KBEUP/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 15. Nikdy nekončící příběh :

  Zase se bude brzy opravovat,neb stojím na zastávce a kostky volné,bo ta sparovacka se rozpadá… kousek vedle už zase propad a kostky brzy vypadnou také. Je třeba založit téma trvale!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Zmizely všechny stromy na jedné straně a jestli se bude pokračovat nevím ale zatím tam vercajk zůstal :-)
  https://screenshot.cz/24RRU/
  https://screenshot.cz/CVLXR/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Jana :

  Crazym: Když Vietnamci vytřou podlahu a plnými kbelíky „zalijí“ stromečky… To je potom marnost nad marnost.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Rýša :

  Jana: Kde, kdy a kteří? Viděla jste? Příště foto jako Crazym. Anebo jen averze vůči Vietnamcům.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 19. Jana :

  Rýša: Ještě vytáhněte rasismus.. :-( Vietnamci tam mají restauraci a nehty. Kdyby ten kbelík někdo vylil do kanálu nebo „chrstl“ na chodník. Ale to oni ne. Pěkně ke stromečku, k jeho kmenu. A na straně, kde je prodej vína to zase zničilo sucho (nutno od jara do zimy zlévat) a vandalové čekající na trolejbus. Ale se stromečky je problém i v sousedství katedrály. Tam snad není rok, kdy se stromky sadí znovu a znovu. Ostrava!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Tak nakonec zmizel se stromy i vercajk https://screenshot.cz/LI8PZ/
  Co jim bylo netuším https://screenshot.cz/3P9WX/
  Ty co tam jsou mají vizuálně nové ohrádky ale i když tam jsem často, tak si nepamatuji jestli tam už byly nebo jsou nové https://screenshot.cz/PHRA3/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Crazym :

  Jde vidět, že se blíží volby, Ostravak to zařídí :D :D https://pr.denik.cz/doporucujeme/ostravaka-zaujalo-nekolik-let-mrtve-stromove-aleje-opet-oziji-20220425.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Tihle už ne.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 23. David.Witosz :

  Hnutí Ostravak nedokázalo za 8 let pobytu na centrální radnici opravit mříže kolem stromů na náměstí Masaryka. Celou dobu kdy vládli byly mříže na pevno zamontovány do dlažby a tedy nebylo možné je demontovat, neprováděla se tedy pod těmito mřížemi údržba a navíc nevhodné upevnění přímo do dlažby znamenalo její neustále poškozování (kdo šlápl na mříž kolem stromu tak hýbal s dlažbou, tvořily se v okolí nerovnosti atd).

  Komplet výměna aneb odmontování mříží a vytvoření rámu ve kterém jsou tyto ochranné mříže položené (tak to má být totiž správně) provedlo až nové vedení radnice MOaP.

  Takže mne tyhle „objevy“ hnutí Ostravak velice, ale velice baví. Na náměstí Masaryka si 8 let nevšimli, že tam mají aušus a teď si tady platí PR články které oblbují obyvatele centra o tom jak jsou „všímaví“.

  Možná nynější vedení radnice není ideální, ale aspoň lidem nevěšíme bulíky na nos jako pan Adámek, který má evidentně 8 letou amnézii.

  Čtenářům přeji hezký den a zdravím z konference České parkovací asociace.

  Thumb up 13 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.