Oprava radnice Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm má opravenou fasádu radniční budovy.

Radniční budova na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku má opravenou fasádu. Tříměsíční oprava čelní a štítových stěn, radniční věže a podloubí a další úpravy objektu stály téměř čtyři miliony korun, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Iva Vašendová.
Na opravy, které mimo jiné zahrnovaly i restaurování ozdobných prvků, dohlíželi pracovníci Národního památkového ústavu v Ostravě. „Do detailů byl zachován či obnoven původní vzhled fasády včetně barevného nátěru,“ uvedla Jana Machková z odboru investic a rozvoje.

Součástí projektu rekonstrukce byla také výměna oken vestibulu budovy radnice, a to na hlavním schodišti a před obřadní síní. Zároveň byla renovována i vnitřní výmalba vestibulu a schodiště budovy radnice.
Náklady na rekonstrukci pomohla z části uhradit dotace ministerstva kultury, kdy město z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón získalo příspěvek přesahující milion korun.

frenstat

Ilustrační fotografie budovy radnice.

zdroj: archiweb.cz / mufrenstat.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.