Opevnění Šance

5. září bylo slavnostně otevřeno návštěvnické centrum pevnosti Šance v Mostech u Jablunkova.

V nově postavené, stylové budově je vytvořena interaktivní expozice, která návštěvníka netradiční, neotřelou a zábavnou formou uvede do historie fungování systému opevnění Šance. Návštěvnické centrum opevnění Šance je lokalizováno v těsné blízkosti areálu opevnění ze 17. století (postaveno v roce 1621) v místní části Mosty-Šance. Interaktivní aktivity jsou zaměřeny na rodiny s dětmi a školy, své si najdou i dospělí. Všichni si mohou vyzkoušet např. jak funguje dělo, jak se vyrábí střelný prach, jak zněla dobová hudba, jak se staví pevnost, zahrají si tematické elektronické hry i hmatové aktivity. Na vlastní oči si prohlédnou 3D model pevnosti apod.

zdroj text + foto návštěvnického centra: gotic.cz

Související články


1 komentář

  1. Ic540 :

    Akce se dne 5.9 vydařila. 👍👍👍
    Co nechápu, že to otevření nepočkalo až to bude hotové. Hradby jsou tak z 20-30%…
    No aspoň se papaláši měli důvod sejít. 😀

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.