Opava prodává pozemky za Slezankou

Pozemky ve vnitrobloku jsou určeny pro výstavbu bytových domů.

Město Opava vyhlásilo záměr prodeje pozemků ve vnitrobloku za Slezankou, na kterých je v souladu s územním plánem možné postavit bytový dům. Konkrétně se jedná o části parcel s čísly 260/2, 239/1, 243/1, 243/4, 256/1, 260/3 a 256/2 v katastrálním území Opava–Město (v geometrickém plánu jsou souhrnně označeny jako parcely č. 260/2 a 260/12). Celková výměra nabízených pozemků je 1 386 m2.

Podle znaleckého posudku, který si město nechalo vypracovat a který je na požádání k nahlédnutí, byla stanovena minimální cena za 1 m2 na 7 607 Kč. Kritériem pro výběr prodeje bude nejvyšší nabídka kupní ceny a způsob využití pozemků. 

Přesné podmínky pro podání nabídky jsou včetně geometrického plánu zveřejněny na úřední desce magistrátu, jejíž elektronickou verzi najdete na webu města. Nabídky je možné podat do 30. listopadu, uzávěrka pro jejich přijetí je ve 13 hodin. Ty, které budou doručeny později, nebudou hodnoceny.

Demolice samotné Slezanky se opozdí

Roky se v Opavě debatuje o tom, co se Slezankou, kterou se nedařilo ani úspěšně pronajmout. Za své vzaly i někdejší plány využít její cennou polohu v památkové zóně jako součást nového obchodního centra. Už měla začít demolice, ale nezačala.

Problém je v tom, že Slezanka nepatří městu celá. A navíc se hned vedle plánuje stavba nového kulturního domu, který zasahuje do bývalého divadelního klubu v sousedství Slezanky. Je zchátralý a vyžaduje další investice. Celé se to musí znova propočítat, říká primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

„Chceme co nejdříve začít s tím, aby se začalo projektovat. Ale je to závazné na dojednání s památkovou péčí v rámci toho divadelního klubu, který je teď předmětem toho, jestli se může zbourat, nebo jestli se do toho vlomí částečně ta nová stavba,“ popisuje primátor.

Takže demolice Slezanky ze 70. let minulého století se zatím odkládá. Současně město řeší i prostor za budovou, zelenou plochu, která je pozůstatkem bombardování na konci II. světové války.

„V té přední části by potom měly vyrůst bytové domy a podzemní parkoviště s kapacitou zhruba 170 parkovacích míst,“ dodává Navrátil.

Místo Slezanky řada nových domů v historickém stylu, nový kulturní a společenský sál. A upravený park.

zdroj: opava-city.cz / ostrava.rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. aldar :

  Co to je , proboha, „historický styl“ ?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. Pavel :

  aldar:
  Tak se vyjadřují politici.
  Myslí tím tohle https://www.zmenaproopavu.cz/petice-za-historizujici-podobu-slezanky/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. aldar :

  Já už vidím, jak v době kdy vládlo rokoko, si vymysleli, že musí stavět část náměstí jako v gotice?! Musí tam být současná ale kvalitní architektura podřízená měřítku místa. Udělaná s pokorou…

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.