Online projednání regenerace sídliště Fifejdy

Dnes, ve středu 24. února 2021 v 16 hodin se bude konat veřejné online projednávání projektu Regenerace sídliště Fifejdy II – XII. etapa.

Jde o centrální prostor sídliště, ohraničený ulicemi Gen. Janouška, Lechowiczova a areálem Mateřské školy Lechowiczova.

ZDE je odkaz na webový rozcestník, kde naleznete další informace, odkaz na online vysílání a na platformu, prostřednictvím které je možné zasílat náměty a dotazy.  

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Jsem rád, že se sídliště dává do pořádku, ale myslím, že to hlavní už uděláno bylo a je potřeba pomoci jiným lokalitám. Chápu, že sídliště získávají dotace, ale to jako neexistují jiné části v Moravské Ostravě, které nepotřebují pomoci? Za mě je absolutně zoufalá situace vedle toho nového plánovaného mrakodrapu od paní Jiričné.

  Celá lokalita ohraničená ulicí 30. dubna, Nádražní, Sokolská třída a Křižíkova je v zoufalém stavu! Silnice jako tankodrom (výjimka je Zborovská ulice), neřešené parkování, neřešené vnitrobloky, zeleň, umístění odpadkových košů (ulice Slavíčkova – páchnoucí kontejnery pod okny), zničené trávníky okolo rozbitých chodníků atd., žádné dětské hřiště! Do této lokality se v podstatě neinvestuje a to je na dohled od centra, Nové radnice a Komenského sadů (tam jsou silnice také v katastrofálním stavu (ulice Vítězná, Sadová, Hrušovská a Blahoslavova). Přitom je to velmi žádaná lokalita na bydlení. Projeďte si Fifejdy a uvidíte v podstatě vše opravené. Ano, Fifejdy si to zaslouží, ale nemá to být taková disproporce!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Yann :

  MM: Naprosto souhlasím. Někde tady na fóru jsem postřehl, že byl v minulosti vypracován nějaký plán pro řešení toho území, ale nějak z toho sešlo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. balde :

  škoda že podobná systematická rekonstrukce není aplikovaná i na další sídliště v Ostravě, znám detailněji jen Dubinu, a tam se jede systém: kousek tady kousek támhle, bez jakékoliv koncepce a hl. bez jakékoliv debaty s obyvateli

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Jméno :

  balde: Toto mají na starosti městské části. Bohužel Jih je v tomto naprosto neschopný…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. tjov :

  MM: A nebude to tím, že na Fifejdách resp. i v rámci všech již realizovaných etap na druhé straně Novinářské (na pomezí obvodu a v obvodu Mar. Hory) je politický dopad v panelových sídlištích na cílovou skupinu vždy násobně vyšší při podobné či dokonce nižší velikosti investic :-).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. MM :

  tjov: Věřím, že takto neuvažuje nikdo. Doufám. Nechci se dožít doby, že o investicích v konkrétní části města se bude rozhodovat podle výsledku voleb jednotlivých stran.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. R. Řeha :

  No realne je to tak, ze na Fifejdy a na Salamounu tu dotaci dostaneme,je to az 6M a to vubec neni pro obvod mala castka. Bohuzel teda ted uz jsou prisnejsi podminky a dosahneme jen na jednu takovou dotaci rocne…Fifejdy maji zhruba 23 etap, z nichz se ted dela 9. rok, Salamouna ma posledni 2 etapy prvni poloviny (akorat ty financne nejnarocnejsi), druha polovina ma zatim jen studii. Bohuzel znacna cast rozpoctu ted musi jit do roky zanedbavaneho bytoveho fondu, ktery se snazime vedle toho dat do poradku (uz proto, ze to v budoucnu bude pro obvod financni prinos, ktery nam zase o neco zvedne moznosti investic). Revitalizace sidlist ma velky nejen „politicky dopad“, ale skutecne realny dopad na zivot mnoha lidi, to pridavne jmeno „politicky“ je tam asi cekem zbytecne…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.