OC Třinec-Lyžbice

Informace k záměru výstavby obchodního centra v Třinci.

Záměrem investora je vybudování nové občanské vybavenosti celoměstského charakteru.  Navrhovaná občanská vybavenost bude prodejním komplexem. Zahrnuje stavbu  obchodního centra s přilehlým parkovištěm pro osobní vozidla zákazník ů. Obchodní centrum se bude skládat ze t ří samostatných objekt ů a to a objektu obchodního domu a dvou objekt ů retail ů (skládajících se z menších nájemních jednotek) Objekty budou moci být stavěny v etapách. Prodejní komplex bude umístěn podél trati, mimo pohledovou osu z náměstí TGM. Dopravně bude napojen na stávající podjezd VIA Lyžbice.  Území určené pro výstavbu obchodního centra se nachází v zastavěné části obce, v lokalit ě „Za tratí“, která je situována v blízkosti centrální části města Třince, v části Lyžbice.

oc trineczdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Hlavního nájemce tipuji na Kaufland- ten v Třinci ještě nemají. Beztak ta červená barva na plánku není náhodná :-D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. Mirek :

  Doufám, že tento investiční záměr klapne. Lokalita za tratí by měla být „městu blíže“. Investorovi, kterého nebudu jmenovat, držím palce.

  A pokud tam bude Kaufland, jsem rád!

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. Jitka :

  Myslím si že v Třinci už ve supermarketů dost. Vybudovat park, naučnou stezku či nějaké vzdělávací či ekologické tabule atd by mělo větší užitek a prospěch. Když si zastavíme veškeré plochy betonem tak nám pak naše příroda a řeka poděkuje.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 4. roman :

  jako bych těch komerncich objektu a supermarketu jsme měli malo, je toho tu vic nez dost, nebrat, je o jedno z mala mist, krome lesoparku kamionky ci okoli reky olse kde si clovek muze zajit odpocinout, lepsi by bylo tam naky park s lavičkama, deckym hristem pro kočarky atd, než zase stavet mono budovy,.,,zničte vsechnu prirodu..budem za chvili v trinci jak nekde v praze,kde je budova na budova a clovek si nema kde zajit za zachod…

  Thumb up 2 Thumb down 3
 5. Tomáš :

  Jsem taky proti. Obchodů je v Třinci víc než dost. Proč každou volnou plochu musíme zastavět obchody? Upravit jako park s odpočinkovou zónou a spoustou zeleně, Třinec je znečištěný dost. Přibude kamionů (zásobování), aut (nakupujících), myslím, že už teď je v Třinci a okolí provoz neúnosný. Už tak tady dýcháme pěkný humus. Představitelé města by se měli stydět. Proč se nezeptají občanů Třince v referendu, zda chtějí další obchodní centrum? Navíc stavět v centru města obchodní centrum může napadnou jenom hrabivé zástupce města. Takové obchody mají stát na okraji, ne v centru. Jsme tady jak v kocourkově. Kdyby tam byla zeleň, nic jim z toho nekápne, že?

  Thumb up 6 Thumb down 2
 6. Michal :

  Přesně tak. Být tam park nebo dětské hriště, z toho by těm ludrám sedícím na úřadě nic nekáplo. Měli by se nad sebou zamyslet.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 7. Roman :

  Hm ………… k zamyšlení. Jsem taky pro nějaké odpočinkové místo. Vyžší zájmy hold nepustí. Další pracovní místa pro naše spoluobčany Třince a všude vládnoucí cenová konkurence. Přínos pro Třineckou kasu je taky nezanedbatelná. I když se mi to nelíbí a plně souhlasím s výže uvedenými argumenty a návrhy, dám tomu volný průběh. 4as ukáže, do jaké míry bylo toto rozhodnutí města přínosné. Málo kdo totíž hledí na ekonomickou stránku věci. Jak říkám, škoda tohoto prostranství. Mohlo být využíto lépe. Chybí tady takové obchody jako OBI, MOUNTFIELD atd. Něco pro kutily, zahradkáře.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Petr :

  Protože se to tu nikde neobjevilo – první část alias Kaufland byla otevřena 8. prosince. Zbytek OC je pořád ve stadiu hrubé stavby. Bude zajímavé sledovat kdo budou nájemci, protože téměř všechny řetězce ze „standardní“ nabídky diskontních OC (KiK, Takko, Pepco, dm, Jysk, Okay, Planeo) již v Třinci mají prodejny (v CPI Retail parku u Tesca). Zbývá jen Deichmann a možná chytne expanzivní choutky TXM.
  Schválně, nakolik se poženou do druhé prodejny na 35000 obyvatel, vzdušnou čárou necelé 2 km od sebe. A možná to bude úplně jinak ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.