OC OSTRAVICA – nejčerstvější vizualizace

Podle posledních vizualizací dojde u nově přistavěné části komplexu k architektonickému posunu nahoru. Ovšem podle těchto vizualizací dojde k demolici ( nebo radikální přestavbě ) budovy ( nyní se žlutou fasádou ) na křížení ulic Nádražní a 28.října. Na těchto vizualizacích jde také vidět řešení rekonstrukce budov naproti hotelu Palace.


Zdroj: Labartt.cz

Související články


Komentáře

 1. Mar. :

  Absolutní hnus!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. aggu :

  CO TO JE????

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Tak tohle se nesmí postavit. Skousnu ledacos, ale tohle opravdu ne!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Daniel :

  Neříkám, že to je nějaký skvost, to rozhodně ne, ale pořád mnohem lepší než to, co tam stojí teď.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 5. Luk :

  Kde je ta původní budova? To už s ní nepočítají?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. piba :

  Mi se to, uprimne, docela libi. Ale jak to vypada s pripadnou realizaci? S NK naproti…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Sanju :

  „Termín otvorenia: 2015“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  hm. no je fakt, ze ta vizualizace te puvodni budovy obchodaku je divna, jak kdyby to chteli prestavet, s aktualnim stavem to ma opravdu pramalo spolecneho. http://www.norc.cz/pano/OehhQSET/
  pritom ale kdyz si kliknete na ten odkaz se zdrojem, jsou tam i vizualizace, ktere napovidaji, ze vnitrek ma byt „jen“ zrekonstruovany, kdyz to zkombinuju, nedava mi to moc smysl..

  kazdopadne tech vizualizaci uz bylo vicero a nemuzu rict, ze by se mi nejaka vylozene libila :( -viz souvisejici clanky, nebo klik pod nazvem clanku na „ostravica)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  rsp nejvic se mi libi toto
  http://www.ocostravica.amadeus-real.cz/cz/fotogalerie

  ale obecne nechapu proc jenom nezrekontruujou ty stavajici prostory, myslim, ze toho je az az. tady laso bojuje o zivot a to je na mnohem rekventovanejsim miste, tahle megakrabice nevim, no.

  ale kdo vi jak to bude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MM :

  HUMUS :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Tomin :

  Viděl jsem asi 4 vizualizace s tím, že se mi taky nejvíce líbila ta původní (http://www.ocostravica.amadeus-real.cz/cz/fotogalerie) a je vidět, že udělali slátaninu všech 4 návrhů. Přesto musím říct, že tady tento návrh se mi líbí hned po tom původním nejvíce. Rozhodně je pro Ovu hodně originální.

  Jediné co se mi vůbec nelíbí je, že na této vizualizaci už se nepočítá s objektem Ostravice. Celou dobu se ohánějí tím, že původní objekt už nejde opravit a že postaví repliku, ale tady na této vizualizaci vidím zcela novou budovu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Kostelník :

  Uvedomte si prosim vsichni, ze puvodni objekt Ostravice je ta prostredni budova s keramickym obkladem od arch. Marie Frommerove. Narozni dum byl k obchodnimu domu dokoupen pozdeji a dodatecne upraven na prodejni prostor.
  Pokud jde o narozni dum na vizualizaci – muj prvni dojem byl – ty jo, oni z toho snad osekaji fasadu a zrusi strechu a prestavi to na modernu! nicmene si nemyslim, ze by jim to u pamatkaru mohlo projit (zase na druhou stranu vime, ze NPU je maly pan). pokud jde o zbytek – hnus a bida…
  od te minule vizualice na kterou nekteri odkazujete, se to IMHO lisi jen v detailech . To nejhorsi z obou – obrovska hmota jedne stavbny v megalomanskem meritku, ktera se mozna vyrovna Foru na Karoline a mezi starou zastavbou bude pusobit jak mimozemska lod (nebo Velky Spalicek v Brne).
  jediny pekny moment vizualizace ja vidim v zvlastnim zkosenem navazani novostavby na sikmou strechu šedé banky od Deiningera

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomin :

  Já si nemůžu pomoct, ale čím více se na ty vizualizace dívám, tím více se mi to líbí. Někdy mám pocit, že i když by se v Ově postavilo cokoliv, tak budou všichni remcat. Ano je to moloch, ale myslím si, že i takové stavby do velkých měst patří a určitým způsobem je obzvláštní. Z mého pohledu zajímavá, moderní stavba. I podle reakcí je vidět, že by se o této budově hodně mluvilo a to vždy ukazuje na kontroverzní architektůru, která může být oceněna v budoucnu.

  Jinak nevím jestli tady netlacháme zbytečně, protože těch vizualizací bylo na můj vkus až dost na to, že to vyhráli z určitým projektem, který neustále přepracovávali. Vzhledem k tomu, že to nemají ani na svých stránkách, tak to může být jenom další vizualizece „jedna z mnoho dalších“.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Sanju :

  K nárožní budově – když v květnu povolil ministr kultury demolici domu na Václavském náměstí (http://bit.ly/uZ31Du) tak jsem si říkal, že s Ostravicou je ámen. Jestliže ministerstvo kultury povolí bourání uvnitř pražské památkové rezervace, aby vyšlo vstříc investorovi, tak pár domů v Ostravě je bez šance. Sice jak uvádí Kostelník, nárožní budova není ta „pravá“ Ostravica, ale já osobně mám vzpomínky spojeny hlavně s touto budovou. A to co vidím ve vizualizacích se mi nelíbí – budova na začátku jedné z nejvýznamějších ostravských ulic by měla vypadat lépe.
  Zbytek je možná splácanina předchozích návrhů, ale asi díky tomu zajímavému napojení se šikmou střechou a barvě obkladu na mě působí vizualizace opravdu sympaticky. Ale jak už tu zaznělo – je to jen vizualizace, další z mnoha, a jsem si jistý, že obrázky z interiéru patří ke starším návrhům.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. stilgar1 :

  Tak tohle mě neuvěřitelně vytočilo. Ten nárožní dům Ostravica patří/patřil mezi nejkrásnější budovy v centru Ostravy. Nechápu, jak může město dovolit, aby byl zbourán či přestavěn do podoby, která je naprosto odlišná. Přistavět k tomu něco dalšího, to bych pochopil, ale zcela tento skvost eliminovat, to je barbarství nejvyšší úrovně… chápu, že by oprava vyšla asi na víc, než postavení něčeho zcela nového, ale je třeba si uvědomit, že současný stav způsobil majitel, který to nechal několik let chřadnout a dostatečně to nezabezpečil před vykrádači, takže nevidím důvod, proč mu jakkoliv vycházet vstříc! Naopak, za něco takovému by mu měla být napařena obrovská pokuta a případně i by mu mělo být odebráno i samotné vlastnické právo! Přiznám se: jestli uvidím, jak jde tato budova k zemi, tak nejspíš uroním nejednu slzu :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  No dle meho je to mysleno tak, ze to hnede ma byt v urovni stavajici zastavby , aby to nenarusilo dojem z vysky vsech budov. a ten zbytek je skleneny aby to jako splynulo s nebem (nebo se v nem bude odrazet). rekl bych se podobny zamer jako biskupska, ktera je takova sklenena kostka proto, ze vlastne v ni vidite profily a obrysy okolni puvodni zastavby. A nevidite tedy jak je samotna budova velka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. thrpst :

  No je to dost slátanina. Přijde mi jak kdyby to narychlo někde nechali spíchnout u architekta se zadáním – hlavně ať to vypadá moderně, ať je co nejdříve hotová vizualizace a na baráku je velkým nápisem Ostravica.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. jh :

  …nezapominejme, ze budova Textitilie je stale kulturni pamatkou. Ale to je asi investorovi jedno, zubar nejspise zase bude uradovat :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Mne to naopak příjde jako nejlepší řešení OSTRAVICE, jaké kdy bylo představeno. Oproti úplně prvnímu návrhu se mi zdá o něco nižší. Ani mi nevadí, že nárožní dům bude buď strhnut nebo „očesán“. Možná to kdysi pěkná stavba byla, ale stačí se pěšky projít po centru Ostravy, tak narazíte na desítky dalších ještě hezčích budov. O slátanině se zde nemůže mluvit. Naopak to je velmi promyšlená stavba ( jen by mne zajímalo, kolik z vás by vymyslelo libivé rozdělení fasády tak velkého projektu ). Napojení na budovu bývalé banky je dokonalé.
  Myslím si, že vůbec nevadí že stavba je v megalomanském měřítku. Proč nestavět něco avandgradního a kontrastujícího se starou zástavbou ?! Je to mnohem lepší než stavět nenápadné nudné stavby, kterých si nikdo potom ani nevšimne a o kterých se nebude mluvit. To je pro centrum města nejhorší, dělat z něj skanzem. Potom z něj lidi odcházejí. není moderní není atraktivní ….
  Kdyby naší předkové zachraňovali každý kdysi postavený dům, tak na Masarykovém náměstí doteď stojí jednopatrové baráky….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Tomin :

  to martin:

  Až na vyjímky (bourání staveb v centru, které by šly bezpochyby zachránit) jste naprosto vystihl to co jsem si myslel a co mě napadá při pohledu na tyto vizualizace. Problém je v tom, že v Ově si zvykli lidi stavby, které nějak vybočují kritizovat. Když se postaví kostka viz.administrativní budova na Biskupské, tak prosím ať se kritizuje, že tam mohlo být něco zajímavějšího (je to i můj názor-nejsem zastáncem kostek bez nápadu), ale když se má postavit něco zajímavého, tak to je až moc zajímavé a tudíž obrovské, moc kontrastní apod. Trochu to nechápu…mě se kontrasty líbí, když mají co říct a nejsou zmršené, tak jako např. na výše zmíněné ul. Biskupské.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. piba :

  Osobně stejně nevěřím, že to vznikne… Roztahující se Shoping Park, gigantická Karolina, Futurum by se taky rádo rozšířilo (i když při té „obsazenosti“ prostor…), k tomu ještě Laso. Nevěřím, že je tady pro Ostravici místo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. M. :

  Líbí se mi to…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. via :

  Nejhorší možnost. Je tak špatná, do toho místa nevhodná, že to nejspíš vyhraje. Důležitý není vzhled, ale jak to funguje uvnitř…. naštěstí na západě se touto východní filozofií neřídí a tak se můžeme kochat historickými vesničkami a centry měst v Rakousku, Švýcarsku a jinde. Za komunistů se stavěly brutální hranaté obchoďáky Prior na náměstích místo staré zástavby = pokrokové myšlení. Dnes jsme stále stejně pokrokoví. Ostrava zase bude v očích cizích turistů zajímavější. Asi jako je pro ně zajímavé Laso na Masarykáči.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. MM :

  via: Naprostý souhlas!!!
  martin (msstavby.cz): Neřekl bych, že zrovna vy budete podporovat stržení toho objektu. Podívejte se na OC Karolína a na tuto studii. Je to úplně stejné. Obří kostky bez nápadu. V centru to prostě nemá co dělat. Podívejte se i na Prahu atd. Do centra tyto šílené budovy nepatří. Jak to bude s dopravou, auty atd. Navíc jsem si jist, že kdyby se opravdu stavělo tak ty věci, které jsou na studii zajímavé v reálu budou chybět a bude z toho hnusná škatule. Nikde v Německu (západním) jsem neviděl, že by někdo do starého centra narouboval takovou stavbu. Mohli klidně udělat i kopie původních budou nebo stylů. Pro mě je toto nepřijatelné a nejsem sám (naštěstí). Navíc dnes se staví všechno na rychlo, za 10 let bude z toho super centra ruina, viz. Futurum atd. Nebo vám to připadá světové? To i v tom Polsku mají daleko promyšlenější obchodní domy ve městě s 40 tisíci obyvatel…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. aldik :

  Ta kostka na místě jedné ze současných budov Ostravice se mi teda vůbec nelíbí :-/ Fujtajbl…

  Radši ať to udělají jako Palladium v Praze, tam z původní budovy prý zbyli jen obvodové zdi a vnitřek je kompletně nový :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Fred :

  Nedeljte si iluze. Kdyby v jinych mestech bylo tolik nevyuzitych proluk co v Ostrave. Postavili by tam stejne architektonicky „kvalitni“ budovy. Na druhou stranu tam mohl stat dalsi hangar, jako Karolína Kaufland, takze jsem rad ze to ma aspon nejkay napad…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Fred :

  aldik: presne to bylo puvodne v planu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Tomin :

  Je zajímavé sledovat kolik reakcí se najednou objevilo a i když si pořád myslím, že tlacháme nad něčím co dost možná ani stát nebude, tak se musím ohradit proti tomu, že tato budova je kostka a ještě navíc bez nápadu. Jestli to je kostka, tak se asi dívám na jinou vizualizaci a nápadů tam vidím docela dost. Krom toho, že je to moloch (jak už jsem psal) je to docela zajímavá stavba.

  to via: Jestli jste se z ničím podobným na západě nesetkal, tak jste toho asi moc neprocestoval, ale to jiná věc. Nechci nikoho napadat. Krom jiného takové megalomanské stavby najdete v každém větším/významnějším městě, akorát se stavěli před 100 a více lety, takže mají samozřejmě historické fasády a vypadají „úžasně“. Holt je jiná doba a staví se z jiných materiálů.

  to MM: srovnáváte hrušky z jabkama. V Praze nezbourají blok historických budov, aby tam postavili něco moderního a my tady máme proluku. Samozřejmě každý by v ní rád viděl nějakou barokní stavbu, ale bohužel už nejsme v baroku a tudíž v ostravských prolukách budou vznikat současné stavby, takže můžeme být rádi, že třeba na onom místě vyroste něco zajímávého a né už zmíněná prosklená kostka.

  Jak se říká 100 lidí 100 chutí…respektuju názor ostatních, přecejenom je to debata a my tady debatujem…mě se to prostě libí a na tomto místě blízko Nové Karoliny si to dokážu představit. Je zvláštní, že kancelářská budova na Karolině je taky moloch, ale s tak vyostřenýma názorama jsem se nesetkal a to by byly obě budovy takřka vedle sebe. Možná je to tím, že budova na vizualizaci navazuje na stávající zástavbu, ale právě kvůli tomu si myslím, že by mohl být tento moloch trochu rozptýlen, protože se perfektně napojuje a netvoří celý blok. Taky ta členitost stavby tu hmotu částečně rozbíjí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Coppola :

  1) To, že počítají s demolicí části památkově chráněného objektu bývalé Textilie je neodpustitelné.
  2) Obchodní dům do města patří. Takže jako koncept to považuji za správné. Ale konkrétní zpracování a některé detaily se mi nelíbí. Je to příliš velký jednolitý blok – napravila by to alespoň pasáž vedoucí z Nádražní k Imperialu, lepší než pasáž by ale byla celodenně průchodná ulička. Napojení na budovu bávalé banky je strašné – alespoň první dvě patra by mohla být navazující a mít tam výlohy jak v původní budově, tak v nové části – napojení té nové budovy prakticky bez oken je jako pěst na oko, jako by se napojila nějaká tovární hala… Celkově je to příliš velké a hřmotné, raději bych ubral na objemu budovy ve prospěch většího prostoru kolem budovy – náměstíčko, širší ulice, parčík…?
  3) Jak se staví kvalitní moderní budovy ve starém průmyslovém městě můžete vidět například v Liverpoolu. Pokud bude zájem, mohu sem hodit pár zajímavých fotek, jak obchodního centra v centru města, tak dalších moderních budov, ať už kulturních nebo administrativních. Je to úplně jiná liga než Ostrava, resp. než cokoliv co se v ČR posledních 20 let staví…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Tomas T. :

  Bohuzel… ale oni to chteli opravit. Ale kdyz ta budova je v tak spatnem stavu ze to nejde.
  Hodte sem nejake linky na tel Liverpool … at se pokochame….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. mm :

  Ten Liverpool bych tu raději moc nedával, protože budeme akorát tak všichni slimtat blahem – bohužel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Martin [msstavby.cz] :

  via: mít skanzem v centru Ostravy je katastrofický scénář, nehledě na to že většina budov kolem Elektry je z 20.-30. let min. století.

  MM: Ostravica a Karolina je trochu rozdíl … V každém evropském měste jsou avandgardní nebo megalomanské stavby, mnohokrát většiny než Ostravica. Jen lidé na západu nemají strach… „Podívejte se i na Prahu atd. Do centra tyto šílené budovy nepatří“ Však taky podle slov odborné společnosti je Tančící dům v Praze jedinná architektonicky zajímavá budova, co v hlavním městě za poslední dekády vznikla.

  Coppola : Fotky z výstavby v Liverpoolu jsou tady http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=959 Ikdyž já bych vyzdvihl stavitelství jiných měst, než zrovna Liverpoolu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Kostelník :

  Martine, nová Ostravica bohužel nesahá Tančícímu domu ani po kotníky :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. aggu :

  @kostelník: a měla by? ;)
  Myslel jsem si, že s koncem Mamulova bolševismu v Ostravě skončila neúcta k historii. Zjevně to ještě chvíli potrvá. S Dolní oblastí to radním trvalo 10 let než pochopili, že by nebylo dobré jí sešrotovat. Jinde by se přetrhli, aby si to nejcennější co ve městě mají uchovali. Celý blok od Ostravice po Palace je jejich vizitka. Vidláci s W.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. marian :

  aggu: s názorem na úroveň dostavby ostravici souhlas, ještě že máme krizi a snad to teda nepostaví. ale co se týče nových vítkovic, že „jinde by se přetrhli atd“ – můžete uvést příklady, kde, za jak dlouho po uzavření provozu to zrekonstruovali, kolik to stálo a pokud by jste opravdu ukázku přetrhnutí našel – nebylo to ve 2x bohatším státu? myslím, že na takové sebemrskačské soudy je nejlepší zkusit si život v nějakých jiných zemích. ok, skandinavie, switz., canada atp – to je fakt jiná liga :-)
  ps: a nepodsouvejte mi, že nevidím co je tu za bordel, děkuju.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. aggu :

  @marian: kdyby magistrát věnoval 20% tomu, co utopil na ČEZ aréně nebo v Mošnově, tak je dneska Ostrava v bedekrech jako světové centrum industriální turistiky… ;) Ostrava má peněz dost, pravda jako v Pittsburghu nebo Duisburgu asi ne ;) I stát má jiné priority, nu což…
  PS: zlatá krize :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Sanju :

  K tématu ostud architektury v centru města doporučuju následující článek: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-53672690-prohlednete-si-10-nejvetsich-architektonickych-obludnosti-ceska#fotogalerie-gf124201-10-1356970

  Paradoxně na fotce vypadá „kancelářský dům Trias“ tak dobře, jako ve skutečnosti nikdy. Fotograf vybral nejspíše jediný úhel, ze kterého má ta stavba jakési zvrhlé kouzlo.
  A ještě k stavbě Ostravica – mě osobně by se líbilo, kdyby budova dotvořila blok, postavila by se „podkova“ podél současné sítě ulic, s průchody zhruba v místech, kudy dnes můžou lidé po chodnících. Do vzniklého dvora by z budovy vyčnívaly pavlače, ze kterých by bylo možné vstupovat do jednotlivých obchodů. Tím, že by byl prostor průchozí by podle mě byl atraktivnější pro zákazníky. Decentní skleněná střecha nad dvorem by pak udělala z prostoru i příjemné místo na zastavení, dala možnost vydechnout na zahrádce kavárny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. pertino :

  Pokud si dobře pamatuju, tak Amádeus Real vyhrál na základě tohoto projektu – http://www.ocostravica.amadeus-real.cz/cz/fotogalerie . Jak je tedy možné, že teď přichází každou chvíli s jiným návrhem? Jakou smlouvu s ním město uzavřelo, kromě toho, že jim už vyšlo vstříc a nechává si za pozemky platit splátkami? To byla ta smlouva zase taková, že si tam teď postaví co se jim zachce a město s tím nic nenadělá? Žijeme tady opravdu v Kocourkově?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. mm :

  Řečeno tady ohledně Ostravice bylo hodně, ale fakt je ten, jak je možné, že někdo vyhraje s určitým projektem, resp. někým je vybrán jistý projekt, a než se začne realizovat samotná stavba, tak je tento projekt neustále měněn a měněn. To je pak opravdu záhadou a na zamýšlení. Jinak určitě jsem pro dostavbu a krize nekrize, už by to snad mohlo stát, ale zbourat to srdce, které má (nebo mělo) být zakomponované do celého projektu nezní moc dobře. To nároží vypadá právě tak velkolepě, protože tam stojí něco takového a zbourat ho by byla škoda. Mrzí mě spíš, že si zrovna Amádeus Real dělá co chce a není na něho metr. Nestaví, přestože už měl, naopak mění projekty a k tomu všemu si ještě řekne, že zbourá něco, co tam dle původních plánů mělo stát nadále. Když k tomu vezmeme naproti stojící bývalý Hotel Palace, tak je tato vstupní část do centra opravdu výkladní ostudou města. Tak snad se to brzy změní. Takže ví někdo, kdy se má začít s dostavbou a dostavbou Read House?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Summerboy :

  mm: U Red Housu jen co týden pozoruju z tramvaje, jak jim tam vždycky někdo shodí část plotu, pak to tam týden leží a pak to zase někdo (asi jakási ta security) zvedne, aby to zase po týdnu nějací hňupi shodili. Takže takhle si myslím, že to jde i se samotnou stavbou. Ačkoliv jsem max. před čtyřmi týdny četl, že jejich mluvčí řekla, že by se mohlo začít stavět na jaře. Takových ech však už bylo habaděj…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 41. mm :

  Tak dík za vysvětlení, já už čekal, že pomalu začnou se samotnou stavbou, když jim v 2012 konší prodloužené stavební povolení, ale pak zase příjde na řadu to zdlouhavé čištění samotného skeletu, a tak to půjde pořád dokola. Tak snad na jaře.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 42. LabBrab :

  Zajímavé počteníčko z Národního památkového ústavu http://www.npu.cz/download/1322460251/zpp1105-367376-rosova-ostrava-banka.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. Tomas T. :

  LabBrab: Kdyz to clovek cte… tak ma az chut nekomu neco udelat…. nevite kdo stoji za tou spolecnosti Amadeus real? nemaji nekde kancelar v Ove?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. aggu :

  Amadeus Real v Ově kancelář nemá. Firma prošla v poslední době řadou vlastnických změn – viz http://www.justice.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. Tomas T. :

  No tomu rikam tedy zmeny. Ale finalni adresu mame. Tak ted nejlepe si tam zajet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Bára :

  Je mi trochu líto, že se opět projevuje klasická česká povaha. Vše kritizovat a nenabízet řešení. Bohužel- rohová budova, která NENÍ CHRÁNĚNÁ a která byla několikrát v minulosti přestavěna tak, že původní vzhled už prakticky neexistuje, je ve špatném stavu. Ale ono se něco špatně opravuje, když Vám tam původní majitel už ruinu prakticky zanechal. Návrh je takový, jaký je asi z určitého důvodu, Nebudeme si nalhávat, že investorovi nejde o peníze- možná proto je to investor a ne mecenáš. Každopádně jde vidět, že se snaží najít kompromis- nejde jim o to tu stavbu zničit a uvědomují si lépe, než my všichni myslíme, že Ostravica je brána do centra města. Zkuste zvážit obě strany. Ono je pěkné myslet si, že by barák zůstal v původním stavu. Ano, jistě, ale proč? Ať ten rohový shodí a zbytek zůstane stát. Dle tohoto návrhu půjde rohový dům dolů a celý skvost, tolik zmiňovaný, zůstane. Včetně toho úžasného schodiště- to je skvělé, ne? Chceme zvýšit úroveň města? Tak mu neházejme klacky pod nohy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. Martin [msstavby.cz] :

  Bára: Po dlouhé době smysluplný názor :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 48. aggu :

  bára: fajn, ale bylo by to smysluplnější, kdybys nežónglovala fakty. To jak se vlastník snaží, či nesnaží vidíme všichni. O jaký kompromis se mu jedná je otázka, ale zcela určitě pořebuje ten „vyvážený kompromis“ někam posunout. K tomu mu dopomáhej bezmocný úředník, zub času, zatékající voda a nebo třeba „dělníci“ vytrhávající okna. Asi je chtěli zachránit….Kdo se takto chová, nebo něco takového dopustí, je u mne pokrytecký gauner, který nejedná na rovinu. A že to u něj není výjimka, je vidět v Plzni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. aggu :

  http://www.npu.cz/pro-odborniky/narodni-pamatkovy-ustav/tiskove-zpravy/news/7043-tiskova-zprava-byvaly-obchodni-dum-ostravica-textilia/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. mm :

  Ostravica se zachránit dá, ale muselo by se chtít. Je až spodivem, co všechno si můžou firmy dovolit, aniž by se jim něco stalo. Stačilo by přitom – nedržíš se původního plánu, nechal si budovu schátrat, příjdeš o celý pozemek a právo něco vystavět a je jedno, zda to tu spol. stálo nějaké milióny. Pozemek bych pak nabídl někomu jinému a městu by zůstaly peníze od prvního zájemce, který se nedržel původních plánů. Jak jednoduché, bohužel pro ČR zcela nereálné. Takže věřte nebo ne, nakonec se stejně nic dít nebude, vše se zboří a nahradí něčím, za co se budeme v budoucnu třeba stydět (mluvím jen o rohové zástavbě, ne o celku jako takovém). Bohužel, viz. jatka nebo palác, či Jindžich, přestože ten není historický.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. Tomas T. :

  mm: Tak kdyz uz nic, tak je mozne aspon tyto vznikajici centra bojkotovat nezajmem. Ja napr. do bauhausu ani nepachnu, a to i kdyby meli slevy 70%. Proste je to me „spatna“ firma. Tento samy vztah budu mit pravdepodobne i k Ostravici a nebo budoucimu AUparku …. ikdyz po nem se nyni slehla zem. Ale to je asi jen otazka casu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 52. MM :

  Tomas T.: Souhlasím. Podívejte se co předvádí Bauhaus v Brně. Ještě má tu drzost jít s ČR do arbitráže. V Rakousku by si to nemohl vůbec dovolit. Taky nechápu proč město nepostaví billboardy před jatka a neuvede tam, že za tento stav může Bauhaus. Je to ostuda a jen to ukazuje jak to u nás chodí…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 53. Marti :

  http://www.stream.cz/nejnovejsi/troublemaker/10001864-pamatka-pozemky

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.