OC Bruntál – EIA

Německý řetězec Lidl míří také do Bruntálu.

Místo realizace záměru „Obchodní centrum Bruntál“ se nachází v centru města Bruntálu. V současnosti je v zájmovém území lokalizována starší budova bývalého kulturního střediska s přilehlým parkovištěm. Tato budova je v neutěšeném stavu, pro předkládaný záměr nevyužitelná. Proto bude před samotnou výstavbou v celém rozsahu provedena její demolice, a to včetně stávajícího asfaltového parkoviště a přilehlých zpevněných ploch.

Dispoziční řešení Obchodního centra Bruntál vychází z obdobných projektů realizovaných v ČR a Evropě. Samotná prodejna bude realizována v jihozápadní části zájmového území, podél komunikace Komenského ve směru severozápad – jihovýchod. V prostoru nacházejícím se severovýchodním směrem, tj. mezi samotnou prodejnou a komunikací Dukelská, pak budou realizována parkoviště pro osobní automobily zákazníků, chodníky a účelová komunikace. Mezi parkovacími stáními bude provedeno ozelenění formou výsadby okrasných dřevin. Pro napojení areálu z komunikace Dukelská bude upraven stávající sjezd do areálu z této komunikace, aby odpovídal nárokům na zvýšený provoz do areálu.

Dispoziční řešení Obchodního centra Bruntál vychází z obdobných projektů realizovaných v ČR a Evropě.
Samotná prodejna bude realizována v jihozápadní části zájmového území, podél komunikace Komenského
ve směru severozápad – jihovýchod. V prostoru nacházejícím se severovýchodním směrem, tj. mezi
samotnou prodejnou a komunikací Dukelská, pak budou realizována parkoviště pro osobní automobily
zákazníků, chodníky a účelová komunikace. Mezi parkovacími stáními bude provedeno ozelenění formou
výsadby okrasných dřevin. Pro napojení areálu z komunikace Dukelská bude upraven stávající sjezd do
areálu z této komunikace, aby odpovídal nárokům na zvýšený provoz do areálu.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. balde :

  schválně jsem zvědavý zda to bude klasická low-cost plechárna, ala každé druhé menší město, nebo si Bruntál řekl podmínky aby to vypadalo trochu k světu, nedejbože že by to mohl navrhnout i architekt :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Viktor :

  Dvě prodejny LIDL v Bruntáli se uživí, když kousek nad nově zamýšlenou prodejnou je ještě Penny Market ? Jedna bída větší než druhá. A v samotném centru ? Jediné pozitivum je, že zmizí KOKOS, komunistický kostel, tedy bývalé OV KSČ.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. V. J. :

  Nejdřív vybudujte obchvat a potom tyhle nesmysly. Jen další špunt na hlavním průtahu městem.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 4. LP :

  A co skolka hned vedle? Pri demolici a nove vystavbe bude urcite hluk. Skolka potrebuje urcity klid v dobe jejiho provozu. Pamatuje se na to?

  Thumb up 1 Thumb down 7
 5. Martin [msstavby.cz] :

  LP: Kdyby stavba produkovala nadměrný hluk, nezíská povolení EIA. I dům, ve kterém žiješ / pracuješ / nakupuješ produkoval při výstavbě hluk.

  V. J.:Investorem obchvatu je ŘSD (veřejný sektor). Investorem tohoto projektu je privátní sektor.

  balde: V textu to je uvedeno. Prodejna typická pro současné moderní prodejny spol. Lidl.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. LP :

  LP: LP: LP: ale ne vedle skolky nebo skoly. Chci videt,jak v dobe spanku, zamestnanci budou mit celou dobu volno. Ale rad se pletu.

  Thumb up 0 Thumb down 8
 7. Martin [msstavby.cz] :

  LP: Nerozumím. Jak produkuje Lidl nadměrný hluk?

  Při tvé teorii by mělo být školní zařízení umístěno uprostřed lesa bez příjezdové komunikace. Zbourej všechny okolní objekty, cesty a zakaž psům štěkat.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. LP :

  Martin [msstavby.cz]: Martin [msstavby.cz]: Martin [msstavby.cz]: Martin [msstavby.cz]: psal sem pri bourani a staveni. Pri chodu samotneho obchodniho centra nic nenamitam.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 9. Mark :

  Je to hovadina jak prase, mít v sociálním městě dvě Lidl prodejny. Raději vybudovat hezké bydlení, než likvidovat další obchody.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 10. Ross :

  Když EIA: Co vůbec EIA na tramvaj na Opavskou? Na to se úplně zapomnělo…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Mark: Pokud investor splní zákonné podmínky, může stavět svůj záměr. V tomto případě to je prodejna. Ale můžeš mu zkusit napsat, že má přehodnotit svůj byznys plán a postavit byty. A co to je sociální město?

  LP: EIA posuzuje stavbu i v průběhu výstavby.
  Chápu tvou teorii tedy dobře, že kolem školských zařízení by se nemělo stavět?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. aldik :

  Mark: na sociální město sociální obchody :D Lidl je pořád diskont, byt se poslední dobou snaží vzbudit dojem že je něco extra.. ale pořád je to diskont jako třeba Penny. Naopak horší by to v Bruntále měla Billa, Albert..

  Thumb up 2 Thumb down 4
 13. pomsta Jouzovy :

  Martin, LP:
  Já LP rozumím – školka (mého dětství) = polední klid a spánek.
  I mne by zajímalo, jestli součástí povolení stavby v blízkosti školky může být nějaká podmínka tuto dobu respektovat a hlukem neobtěžovat.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 14. FM :

  pomsta Jouzovy:
  Já si ani neumím moc představit jaký hluk máte na mysli (?) To, že tam sem tam přijede nákladní auto nebo domíchávač? Motor bagru, který kope základy?
  Jinak taková stavba moc hluku neprodukuje, ne? Třeba teď sedím v práci a vedle mě se staví bytový dům a musím říct, že jsem si zatím žádného hluku moc nevšiml. Přijde mi to jako taková často zmiňovaná obava veřejnosti, když se řeší nová výstavba, ale popravdě nikdy moc nevím, co si pod tím představit.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.