Obecní dům Nová Bělá

Ostravský městský obvod Nová Bělá plánuje výstavbu Obecního domu. Hledá zpracovatele projektové dokumentace.

Předmětem plnění veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace vč. inženýrské činnosti a autorského dozoru pro stavbu „Obecní dům pro bydlení a služby“ řešící stavbu obecního domu pro bydlení a služby (služby a dům s pečovatelskou péčí). Záměr je situován v prostorách bývalé MŠ, mezi ulicemi Plzeňská a Kokešova.

Vizualizace pochází ze Studie proveditelnosti, která je veřejně dostupnou přílohou veřejné zakázky.
Autor studie: CHVÁLEK ATELIÉR s.r.o.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. petrK :

  Ostrava má hlavního architekta, mappu, velký investiční potenciál, a přesto se kvalitní architektura prosazuje ve městech okolo

  Thumb up 11 Thumb down 8
 2. Winter :

  Petře, už delší dobu nad tím uvažuju…jestli to prosazování architektury v regionech je optický klam daný tím, že na pozadí malé obce jde takové stavba lépe vidět, nebo jestli jsou velká česká města sevřena…ehm…maloměšťáctvím tak silně, že to ambiciozní stavění přesahuje mentální horizont jejich obyvatelstva

  Thumb up 3 Thumb down 3
 3. Alex :

  Nevím, jestli právě příměstské paneláky naležato, kdejaký dvorek ohrazený zelenou fólií, aby nikdo nedej pámbu neviděl, jak se panímáma rozvaluje u louže vody z Mountfieldu, mají posloužit co etalon kvalitní architektury.
  Spíš v té bídě víc razí, když do jedné z deseti lokalit čas od času zabloudí architekt, který ovládá umění navrhnout barák, který vypadá jako barák.
  Jezdívám leta letoucí na část dovolené do malé vesnice na Vysočinu. V regionu nikdy nebylo moc peněz na nějaké experimenty, plasty, břízolity. Vrcholem energetického komfortu je nový zavřený krb na dřevo v obýváků s rourou skrz vedlejší místnost a sporák na propan v kuchyni. Kolem románského kostela jsou seskládané baráky jak pámbu dal, semtam něčím přistavěné – ale: všechny střechy mají stejný sklon a červené tašky, všechny baráky jsou plusmínus stejně vysoké, stejně velká kastlíková okna, nanejvýš s opálenou fermežovou barvou a přetřená luxolem. Bydlej tam lidi, v bývalým chlévě nebo stodole maj dost místa na oktávku, aby nemuseli obkládat ulice a ten pos*aný internet i satelit tam mají stejně, jako v Brně na Kraví hoře nebo v Práglu na jižáku.
  Žádné tak pohodové místo k žití jsem v žádném příměstském satelitu neviděl a neuvidím, i kdyby jim tam postavil obecní úřad sám Mies van der Rohe.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 4. ELB :

  Tož, pěkné šumperáčky, aji ze sedlovú střechú :)) A jeden je tak jako kreativně pootočené, aby to mělo aji tú modernú dynamikú :))

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. Roman :

  petrK: Nová Bělá je součást Ostravy.

  Thumb up 9 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.