Dobrovolnici zachraňují bývalé nádraží v Karviné

Nevyužívané nádraží v Karviné-Fryštátě dostává novou střechu. Budova stará 120 let měla jít původně k zemi, ale skupina dobrovolníků ze spolku S.O.S. Karviná ji před dvěma lety koupila za tři sta tisíc od Správy železnic a na vlastní pěst začala opravovat.

Peníze získávají dobrovolníci z veřejných sbírek a na nádraží tráví svůj volný čas. V budoucnu by tu mělo být komunitní centrum a zázemí pro neziskové aktivity ve městě.

„Až se udělá střecha, tak budou všechny brigády směřovat k tomu, abychom dali patro po patru zase dokupy. Snažíme se to zkulturnit, dát tomu zase život. Ta budova na to má, je hezká,“ říká člen spolku Jan Strzelecki.

Ve spolku S.O.S. Karviná je kromě něj dvacet lidí. Mezi nimi učitel historie, webmaster, elektrikář, sociální pracovnice nebo inženýrka ekonomie.  

Přestože nádraží čeká ještě hodně práce, dobrovolníci už tady pořádají i akce pro veřejnost. Byl tu bleší trh, koncert kytarového tria a po trase původní trati vybudovali naučnou stezku.

zdroj: ostrava.rozhlas.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.