Obecní dům Kobeřice

Z dlouho nedostavěného torza v Kobeřicích se stal obecní dům.

Skelet hyzdil své okolí a chátral více než pětadvacet let, tato doba je však už pryč. 

Minulý rok se totiž v objektu začalo s rekonstrukcí a „dům hrůzy“ se pomalu, ale jistě měnil až do současné podoby Obecního domu, jak se budova oficiálně nazývá. Práce jsou téměř u konce.

„Zvenčí je už vše skoro hotové, dodělává se pouze vstup. Co se prostoru uvnitř týká, horní patro je hotové zcela, tedy kromě podlahy v sále. Spodní taktéž, v suterénu ještě nějaké dokončovací práce probíhají, ale vše se stíhá tak, aby to bylo k 17. prosinci ukončeno. Následně je v plánu převzetí stavby a kolaudace,“ popisuje aktuální stav oprav kobeřický starosta Lukáš Kubný. Kostra budovy tak, jak byla původně postavena, zůstala. 

„Nejedná se tedy o novostavbu, nýbrž o rekonstrukci. Někde, například v garážích, je prostor trochu omezen, ale jinde to vůbec není poznat. Původně měly být práce hotové už letos v říjnu, jenže se termín dokončení musel posunout,“ říká Lukáš Kubný.

A dodává: „Udělali jsme tři dodatky, jeden z nich byl právě na prodloužení lhůty o šedesát dnů, protože během oprav jsme narazili na komplikace, řešila se například kanalizace a věci s ní spojené.“

V Obecním domě najde nové sídlo mimo jiné právě i obecní úřad. „Zatím nemáme vysoutěžen nový nábytek, takže my se přestěhujeme s tím stávajícím. Chtěli bychom to uskutečnit co nejrychleji, ať můžeme fungovat v novém,“ uzavírá čelní představitel Kobeřic.

Kromě úřadu najde v objektu novou adresu i knihovna, restaurace, s největší pravděpodobností také pošta a myslelo se rovněž na oblast kulturní, protože součástí je i sál pro 250 osob. Takový zatím v Kobeřicích chybí.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. FM :

  Se mi zdá, že se nám v republice rozmohl takový nešvar, že se na spoustu nových/rekonstuovaných veřejných budov plácne obří nápis typu: ŠKOLA, OBECNÍ DŮM,… Vzhledem k tomu, že se většinou jedná o největší nebo nejvýraznější domy v obci, tak mi to přijde jako velká zbytečnost, která pak zbytečně hyzdí fasádu..

  Thumb up 4 Thumb down 14
 2. Luděk :

  Nemyslím si, že je to zbytečnost a nemyslím si, že třeba v tomto případě to hyzdí fasádu.

  Thumb up 24 Thumb down 2
 3. Pavel :

  FM: Dovedeno ad absurdum, představme si, jak někdy třeba v 17. století se někdo pohoršoval nad novodobým (=barokním) NEŠVAREM zaneřádit čisté linie staveb drobnou štukovou výzdobou, různými skulpturami, balustrádami a římsami, prostě samými VELKÝMI ZBYTEČNOSTMI … :-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. aggu :

  Nerozumím tomu, proč si vcelku bohatá a jinak upravená vesnice postaví jako dům č. 1 tohle. Když na sklad napíšu obecní dům, pořád to bude sklad.

  Thumb up 2 Thumb down 11
 5. Pavel :

  aggu: Protože je to hodně podobný případ jako skelet v Ostravě. Obec neřešila, co pěkného nového postaví, ale co udělá se čtvrtstoletí starou hirošimou, projektovanou ještě za totáče.
  https://goo.gl/images/koKVyX

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. aggu :

  Pavel: Ta hrubá stavba ještě měla nějakou perspektivu, co z toho vzniklo?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Karel :

  Z úhlu pohledu té první fotky mě nejdříve napadlo krematorium.
  Ještě ze tam je ten nápis…

  Thumb up 2 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.