Obchodní centrum Přívoz

Obchodní centrum v Ostravě-Přívoze se blíží dokončení a má již i své jméno, Koksovna.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Obchodní centrum má také své webové stránky, kde můžete nalézt seznam prodejců.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Super. Koukám, že se Přívozu daří a stává se z něj lepší čtvrť.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 2. aldik :

  Takže to parkoviště na kraji Ostravy u smyčky na Hlučínské bude k prdu, když ten obchoďák přitáhne lidi zase do centra :D A tramvají ten nákup nikdo nepotáhne, aby si ho následně po cestě domů skládal do auta jak vystoupí :D

  Thumb up 8 Thumb down 2
 3. balde :

  aldik: pokud jim parking u nákupáku budou zabírat místa lidi co tam odstaví auto na celý den, věřte, že tam během týdne bude před parkovištěm závora.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 4. Hrdy Ostravak :

  Jirik : to se stane az odejdou neprizpusobivi obcane.

  Thumb up 23 Thumb down 4
 5. Jiřík :

  Hrdy Ostravak : Jasně je tam určitá struktura obyvatel, každopadně se nedá upřít snaha o zlepšení Přívozu a investic do něj.

  Thumb up 25 Thumb down 0
 6. MM :

  Je fajn, že se našlo využití pro brownfield, který městu v podstatě nic nepřinášel. Bohužel, infrastruktura v okolí je šílená. Chybí chodníky, komunikace jak po válce, neudržované okolí. Já nepochopím proč město už když opravovalo Sokolskou x Hlučínskou nemyslelo na tuto stavbu. Už se o ní musí vědět dlouho dopředu. Opravit pouze koleje a nechat starý asfalt pro auta, propadnuté kanály a podobně. To stejné okolní komunikace k novému obchoďáku. Zajeďte se tam někdo projet, to je totální periferie a město i obvod to roky nezajímalo. Je otázka co se stane teď.

  Mimochodem způsob opravy komunikací v posledním období v centru mě nepřestává udivovat. Rozkopete půl cesty a místo nové cesty asfaltujete jen půlku. Takže v té druhé jsou díry. Oprava ulice Dvořákova v centru je totálním výsměchem. To se opravdu jen tak nevidí a bavíme se o centru!

  Thumb up 19 Thumb down 1
 7. Tom :

  MM: To je běžné stav i jinde. Stačí se podívat na ulice v okolí Ostrcilovy a Slavíčkivy ulice. Naprostý tankodrom a minulé vedení radnice udělalo z některých chodníků parkovací pruhyy,které přilákaly více aut, ale parkování to stejně nevyřešilo. Takže teď se parkuje hezky přímo na chodníku u školy, přechodnou chodce nikoho nezajímá,takové čekání,až někdo skončí pod autem.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 8. MM :

  Tom: Bohužel, město opravuje pouze sídliště, protože na to jsou dotace. Tvrdím, že lokalita ohraničená Křižíkovou, Nádražní, Sokolskou třídou a ulicí 30. dubna je v daleko zanedbanějším stavu než sídliště Fifejdy nebo Šalamouna. Chybí dětská hřiště, komunikace v příšerném stavu, popelnice na chodníku (nevhodné umístění), obecně zeleň atd. Na to, že jsme v podstatě 5 minut pěšky od radnice, je aktuální stav zoufalý.

  Rozdíl v míře investic do sídliště a klasické rezidenční čtvrti je propastný, neděje se tady vůbec nic. Jediná investice byla revitalizace Bezručova sadu a na tu se taky čekalo roky. Stále tam je oplocený Jindřich a další skvosty :-(

  Thumb up 18 Thumb down 1
 9. danlicka :

  MM: A je to fakt škoda. Byty teď tady jdou za velké částky (navíc je tady třeba rezidence Platan a plánuje se rezidence Křižíkova + rekonstrukce mrakodrapu), domy jsou moc hezké, ale veřejné prostory tuhle oblast hodně shazují. Snad se dočkáme nějakého plánu, jak tuto oblast oživit.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 10. Jiří :

  Cesta a chodníky jsou tuším v plánu s rekonstrukcí podjezdu.Ceske dráhy (resp správa zel.) bude rekonstruovat trať a má se snížit i cesta pod podjezdem,aby bylo možné projet i busem/náklaďákem.ty tram koleje byla čisté akce dpo z dotací.A za druhé,centrum,být je to blbe bylo spíš vybudováno pro lidi vyjíždějící z ovy směr Hlučín.v podstatě tam není nikde žádný obchod velký s potravinami,až v Hlucine.Autlet na to hodil bobek,tak si to investor udělal tam.A myslím,že návštěvnost budou mít větší,než v celém autletu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. Aleš :

  Ty příčné prahy v zatáččce jsou snad vtip.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. David.Witosz :

  MM: Zdravím.

  Opravy komunikací v centru lze rozlišovat na ty kde je investor město nebo obvod (Vítězná, Čs. legii u Pantu, Sadová) a kde je to vyvoláno pracemi síťařů (Dvořáková a jiné). Město a obvod dělají rekonstrukce v plné šíři vozovky (krom vysprávek) a to i přes zvyšující se náklady.

  Mnozí to určitě ví, ale pro ty kteří nejsou z oboru, asfaltové směsi trhají ve svých cenách rekordy (ropa+plyn vstupní suroviny). Jen na Sadové jde navýšení ceny díky tomuto materiálu cca + 1 milion Kč. TS MOaP ale i OK a.s. nenakupují dnes jak kdysi na rámcovou smlouvu, ale dochází k aktualizaci ceny v měsíčním intervalu.

  Vím, budu teď asi nepopulární, ale při dnešních cenách to není o tom, že bychom nechtěli, ale že jednoduše na to nejsou peníze dělat práce navíc. Z těžkostí vyrovnáváme navýšení cen u městských akcí.

  A co se týče oblasti Přívoz a místní kvality silnic. Tenhle kus země má za sebou zanedbání v řádu desítek let. V posledních letech tam šly rekordní prostředky, ale i tak je to jen začátek dlouhé cesty. Kanalizace a přípojky jsou tam v hrozném stavu, podkladový materiál pod mnohými vozovkami chybí, je potřeba tedy ulice dělat kompletně jak se říká z gruntu a to jak známo je jak projektováním, tak realizací vždy na dlouho.

  Já jen za sebe povím, že jsem v kontaktu s provozovatelem obchodního centra co se týče kvality okolních komunikací. Sám dokonce nabídl, že se případně rád bude podílet na opravách. Detaily ladíme.

  Hezký den Vám všem.

  PS K revitalizacím se rád vyjádří Rosťa Řeha.

  Thumb up 20 Thumb down 6
 13. Rostislav Řeha :

  MM: Ja vam musim dat zcela za pravdu, ze se obvod v tomto choval k Jindrisce a k Privozu v minulosti trochu macessky a Fifejdy maji (diky te moznosti dotace a nastartovanemu procesu) hodne privilegovane postaveni. Jak se rika, penize az na prvnim miste a ty finance jsou pro nas s nasim malym rozpoctem naprosto krucialni, bohuzel letos byl ten dotacni program sidlist ukoncen a my se ted zkousime dostat do jineho.
  My jsme ted 4 roky primarne investovali do bytu a ovoce te strategie se ted konecne zacinaji vracet, kdy se bytove hospodarstvi pomalu dostava financne do stavu, kdy bude sobestacne a vydela si samo na sebe a dalsi rozvoj. Ale zaroven se pripravuji projekty prave revitalizaci – bezi porad Fifejdy, bezi druha cast Salamouny a nove se projektuje i vnitroblok Arbesovy, ke kteremu jsme ted delali i verejne projednani, jako pilotni akce v Privoze. Dopravni situaci kolem Ostrcilovy by melo resit mesto v ramci projektu vezaku, je tam na to v behu projekt reseni dopravni situace. Mame i pripravenou Orebitskou a dalsi akce, je zpracovan strategicky plan obvodu, kde jsou priority nastavene, dela se soutez na Miladu Horakovou. Jsou zde docela vyznamne planovane investice i dalsich subjektu, mesta, soukromych investoru, je videt ze kdyz se jim nehazou klacky pod nohy, tak ten potencial v Ostrave oni porad vidi.
  Ja samozrejme ted pred volbama nemuzu nic na dalsi roky zarucovat ci slibovat, volic je v tomto suveren, za nas rikam ze chceme v tom nastartovanem trendu postupne obnovy obvodu dal pokracovat i v dalsim obdobi, pokud dostaneme tu duveru.

  Thumb up 16 Thumb down 5
 14. Crazym :

  Tak Pirátské PR proběhlo a teď si zazpíváme :D https://www.youtube.com/watch?v=Z5CMoQEMeNM

  Thumb up 7 Thumb down 19
 15. Jiřík :

  Crazym: Buďte rád, že někdo z obvodu reaguje. V minulosti to takhle nebývalo.

  Thumb up 17 Thumb down 1
 16. Hrdy Ostravak :

  Crazym je spam a troll. Kdyz uz to vlastnici techto stranek pochopi a zacnou ho hazet do kose? Moje babicka taky trhala plevel na sve zahradce a hazela ho do kyble na odpad..Nikdy jsem nevolil Piraty,ale i slepy clovek vidi,ze Privoz se za posledni dobu posunul. Pozitivni zmeny tam jsou videt. Doslova mne jima hruza z toho,ze se tam po volbach vrati nektera ze stran,ktera tam vladla v predchozich letech.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 17. rom :

  včera jsem tam jel na kole – konkrétně kolem Přednádraží a pak na Hlučínskou – bylo to fakt šílené, nikdy by tam nechtěl bydlet, pokud ano, tak ať se tam nastěhují, zejména v létě byli všichni venku – jsme oblíbená destinace těchto lidí, ještě vytváříme programy atd. – ostatní města se čístí a jsou rády… a nyní do mě, nevadí mi to, je to můj názor a obrázek ať si udělá každý sám!!!

  Thumb up 3 Thumb down 10
 18. Crazym :

  Hrdy Ostravak: Všichni jsou trollové jen já jsem letadlo co? :D Hele a jak se ti podařilo se dostat z toho odpadu? Babička byla nedůsledná nebo nějaká recyklace či co?

  Thumb up 3 Thumb down 6
 19. thvari :

  rom: O to větší smysl má do Přívozu investovat a nenechávat ho napospas pár nechvalně vyhlášeným ulicím. Možná vás to překvapí, ale někteří z nás to tam denodenně využívají a pohybují se tam, takže bych byl nerad, aby kvůli lidem jako vy město naskakovalo na populistickou vlnu toho, že se investovat bude jen do lepších čtvrtí, jako tomu bylo v minulosti. Zastávka Důl Odra, kterou používám na přestupy na nádraží nebo tramvaj, je pro mě soukromě jedna z nejužitečnějších investic. Ještě opravit podjezd, Sad B. Němcové (tam už se s úpravama začalo) a pár klíčových budov okolo silnice a konečně nebude mít člověk pocit, že tam před pár lety skončila válka.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 20. rom :

  thvari:

  napsal jste to celkem slušně, je to váš názor, já mám jiný

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.