Obchodní centrum Přívoz

V Ostravě-Přívoze, na ulici K Lávce, roste nové obchodní centrum.

Umístění centra je velmi vhodné. Komerční prostory v Přívoze chybí a navíc stavba přispěje k odhlučnění železničního koridoru. Stavba roste na území, kde stávala sběrna šrotu.

zdroj: sreality.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  super ze to vznika uvnitr mesta

  Thumb up 24 Thumb down 0
 2. MM :

  Podle mého dobré řešení! Mě osobně v této lokalitě chybí rozumný supermarket. Lidé jezdí z práce z Ostravy směr Hlučín a není moc míst kde můžete zaparkovat a nakoupit. Penny a Albert v Přívoze fakt ne… Porubu kompletně obestavěl LIDL z každé strany, ale centrum a Přívoz jsou opomíjené. Velká škoda, že se u Outletu nepamatovalo na supermarket. Určitě by jim to zvýšilo návštěvnost.

  Thumb up 30 Thumb down 1
 3. Ondřej :

  Kdo bývá v takovýchto centrech? Kaufland a tesco, jestě někdo další?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej: Tohle podle velikosti a inzerátu Tesco ani Kaufland nebude. Spíše drogerie, sport, oblečení apod..

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. balde :

  Martin [msstavby.cz]: třeba tam časem i ty potraviny postaví

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Adam :

  Má tam být i lidl …. a podle té vizualizace tam i bude, super

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. chytrák :

  … a staví převlečený RD Styl

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. adamous :

  Tady jsem nasel dalsi fotky: https://www.sreality.cz/detail/pronajem/komercni/obchodni-prostor/ostrava-moravska-ostrava-a-privoz-k-lavce/1344142172

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. David :

  Ten Lidl by se sem hodil.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. aldik :

  Hmm, Lidl .. takže další smeťák do Ostravy :D Není nad obchody vyšší kvality (Albert).

  Thumb up 2 Thumb down 21
 11. Tom :

  MM: Na Nádražní jsou dva Alberty. Žádný problém tam nakoupit nevidím.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 12. aldik :

  Tom: Problém je akorát hejno nepřizpůsobivých a malé parkoviště :D Ale to první čeká i ten nový Lidl.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 13. David.Witosz :

  Zdravím. Vedení obvodu o tomto projektu soukromého subjektu ví delší dobu a proto také synergie investic soukromého a veřejného sektoru v této oblasti byly nabíledni.

  Rekonstrukce a opravy bytových domů na ulici Orebitská, Trocnovská, Fugnerova, Na Náhonu, Úprkova. Dále projektová příprava dalších rekonstrukcí nemovitostí v okolí ve správě MOaP. Kanalizace domů na ulice Hlučínské, revitalizace sadu B. Němcové. Proto tuto investici soukromého subjektu vítáme obzvlášť když samotná stavba se stane přirozenou protihlukovou bariérou od koridoru, kdy samotný subjekt celý projekt dělal v souladu s trasováním a rezervou plánované VRT sítě která se v tomto místě bude napojovat na železniční uzel Ostrava.

  Přívoz čeká v příštích letech dynamický rozvoj a příchod investorů do oblasti znamená jednoznačný signál, že tento potenciál nevnímá jen politická reprezentace, ale i soukromý kapitál.

  Hezký den Vám všem.

  Thumb up 30 Thumb down 5
 14. MM :

  Tom: LIDL pro mě není etalon kvality, ale Albert opravdu není prémiovka. Nová prodejna na 30. dubna má snad jednu normální pokladnu, zbytek samo pokladny. Neustálé fronty a chybějící sortiment. Prodejna je prostě malá… Do Přívozu chodím jen v nejnutnějších případech. Už předprostor a lidi okolo dovedou odradit. Bohužel to tak je. Chcete nakupovat v příjemném a čistém prostředí 👍.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 15. Crazym :

  David.Witosz: Pěkné PR :-)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 16. aldik :

  MM: no jednu normální kasu určitě nemá, ale budiž. Já naopak samoobslužky mám radši, na jaře jsme je dostali i ve Výškovicích konečě (bohužel jen na karty, ale aspon něco). Špalíček, Duha po remodelingu je nemají.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 17. aldik :

  A za předprostor a lidi nemůže Albert, to by bylo stejné i kdyby tam byl všemi milovaný Lídl :D

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. MM :

  aldik: Albert má ty samoobslužné pokladny neskutečně pomalé. Aktuální zkušenost z Karoliny. Načtu zboží a čekám tři vteřiny, pak zase, platba to stejné. Naopak Kaufland nebo Globus vše rychle. Každopádně nemá smysl řešit supermarkety. Jsem teď v Itálii, zajdete do obyčejné sámošky a nestačíte se divit nad kvalitou, ale i cenou zboží. Nádherné ovoce i zelenina – perfekně vyskládané, těstoviny, sýry, šunky atd., Máme se ještě co učit!

  Thumb up 7 Thumb down 3
 19. aldik :

  MM: Je to vše jen o nabídce a poptávce ;) Jo a já mám u nás zelku ráno taky perfektně vyskládanou, krásnou.. ale třeba u banánů v akcie stačí 5 minut a už to vypadá jak když tak přeběhne stáda kobylek, všechno rozdupou, otrhají v honbě za nejhezčím banánem (i když pěkné jsou všechny), nedávno brambory v akci.. rozhrabali to až do spodní bedny :D No na zabití a nemůžete tam nonstop stát, máte plno jiné práce ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 20. Hrdý Ostravák :

  Pro David Witosz : Dobrý den,pane místostarosto. Kdy zmizí z Přívozu Koksovna a její rakovinotvorné jedy? Kdy počne rekonstrukce Hl. Nádraží?

  Thumb up 10 Thumb down 2
 21. adamous :

  Hrdý Ostravák: No, je pravda, ze jestli se ma Privoz nekdy dynamicky rozvijet, tak ta koksovna tam nema co delat. Zabiji to celou oblast.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 22. thvari :

  adamous: chybí občanský tlak, což je podle mě strašně špatně. místo, abychom nelítostně bojovali za čistší vzduch, radši se odstěhujeme pryč za město.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 23. David.Witosz :

  Hrdý Ostravák: Zdravím. Ptáte se na přímo, odpovím na přímo. Jen doufám, že tady mne nikdo nebude pak obviňovat z agitace.

  Stejně jako spalovnu (kterou město nechtělo), tak i koksovnu nemá samotné město (natož obvod) jakoukoli možnost zakázat, zrušit. To se musíte koukat o úroveň výš a ta začíná na kraji. To je ten barák v centru který chtěl spalovnu, který chce salámovou taktikou dotáhnout do Ostravy DOL atd.

  Co město má aspoň v moci jsou daně. Daň z nemovitosti. Tak se aspoň tu koksovnu (těžký průmysl) se pokusíme zdanit, s tím nám můžete držet palce a snad se politická reprezentace napříč spektrem hecne.

  Rada tedy je, pokud nechcete DOL (salámovou taktikou), pokud nechcete spalovnu, pokud nechcete koksovnu … musí být na kraji a ve vládě naprosto jiná politická reprezentace. Do té doby si tady můžeme spolu maximálně povídat.

  Hezký večer.

  Thumb up 12 Thumb down 9
 24. davidb :

  David.Witosz:
  Přesně.

  Velmi mimo OT:
  Spalovna v okolí Ostravy (tím myslím celou aglomeraci Ova – Kar) prostě být musí.
  Po roce 2030 kdy skončí skládkování, odpad od více jak 1 milionů občanů se bude muset někde likvidovat.
  A vozit ho z druhé nejlidnatější části republiky někde jinde bude dost drahé.
  Těch spaloven v republice teda bude muset vyrůst víc.

  Spalovna Kodaň: https://www.sipral.cz/cz/jednotka?uid=16 Do centra 2,3 km!!

  Ale to je fakt na jinou debatu.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 25. PC :

  David.Witosz: Ještě bych měl jeden příklad spalovny v Anglii:

  https://www.ssethermal.com/energy-from-waste/slough-multifuel/

  Je to širší Londýn, vedle Etonu, na dohled od hradu hradu Windsor (asi 5 km)

  Skládkování brzy skončí, jak psal davidb. Pokud tedy někdo odmítá spalovny odpadu, tak ať řekne, „kam s ním“… :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 26. rom :

  co se týká koksovny, bohužel tady je – pokud porušuje normy, mělo by se standardně tlačit a kontrolovat a ukládat zásadní pokuty

  dalším řešením je jednat – takový provoz nikdy už snad nikomu nepovolí, takže koksovna má myslím velkou cenu – měli by se přitlačit, ať ještě více dávají do rozpočtu města větší prachy (něco málo dávají), současně by ta skupina kolem Otavy mě být odpovědná vůči regionu a své zisky investovat v regionu – ne někde jinde, třeba v Praze

  a pane Witoszi, co se týká DOL – je to naprostá demagogie, bohužel Zeman tomu dal polibek smrti, je to jako před 150 lety se bránila města železnici – je to obrovská příležitost za malé prachy se napojit k moři – budete snad útočit na Polsko, že to u unijních peněz dělají?

  klasická argumentace – bo Zeman!!!

  kdybyste se raději starali o rozbité chodníky, ubohé záhony, špínu, účinný a represivní boj s parkováním, rušením klidu, znečišťování prostředí – ale to ne, bojíme se, co by na to řekli ostatní Piráti….

  Thumb up 22 Thumb down 10
 27. Simona :

  Vypadá to hezky.
  Město by se však mohlo zabývat také přilehlou lokalitou – významným přestupním uzlem „Muglinovská“… Dovolím si trochu subjektivní pohled – žiju v domě přímo u zastávky 17 let a v posledních měsících (letech) je to zde čím dál horší. Zdejší podnik na rohu má podle všeho novou činnost, kdy předchozí hraní automatů byla vlastně taková nevinná zábava (místní asi tuší), neskutečný BORDEL na zastávkách a v ulicích (odpadky, rozbité lavičky,…), v noci mít otevřené okno je opravdu zážitek, když vstáváte do práce a pokaždé vás někdo probudí řevem…

  Nevíte někdo, zda s tím lze něco dělat, když se zde (narozdíl od situace třeba před 5 lety) fakt přestávám cítit bezpečně? Kromě zavření okna a stěhování? Na koho se obrátit? Může s tím něco dělat MP nebo město samotné? Díky za jakoukoliv radu…

  Thumb up 14 Thumb down 0
 28. David.Witosz :

  rom: Zdravím. Prosím odpusťte si demagogii „bo Zeman“. Nikdy jsem tuhle větu nepoužil, ani dopravní tým u Pirátů, na dané téma jsme se odborně již x-krát vyjádřili, dokonce relevantními exaktními čísly i vyvrátili nesmysly které protagonisté DOLu používají. Takže tohle na mne prosím nezkoušejte, pokud nechcete slyšet a číst argumenty protistrany tak ji laskavě aspoň nehaňte takovýmito výmysly, nesmysly.

  Rád bych upozornil, když už tady jede tenhle offtopic, že existují různé druhy spaloven a například spalovna nebezpečného odpadu rozhodně nerovná se spalovna komunálního odpadu. Město Ostrava má dostatečné kapacity pro spalování nebezpečného odpadu co samo vyprodukuje, dokonce má vyšší kapacity, takže spaluje i nebezpečný odpad který samo nevyprodukuje. Dávat spalovnu nebezpečného odpadu do souvislosti s spalováním komunálního odpadu a skládkováním znamená buď neznalost tématu nebo vrtěti psem.

  A o rozbité chodníky se starám, nebojte. To od Vás beru taky jako demagogii protože každý ví, jak to tady posledních 30 let funguje a že v infrastruktuře je podfinancování které by vyřešil maximálně rozpočet na obyvatele v úrovní Luxemburgu nebo Dubaje. Kdo chce vědět ví, kdo nechce píše „úvahy“ jako Vy.

  Jak vidno odpovědět jednou znamená vytahovat nová a nová témata která nesouvisí s původním příspěvkem, tedy tímto za sebe tuto diskusi končím, omlouvám se správcům za offtopic a přeji Všem čtenářům hezký den a na shledanou u příštích témat.

  Thumb up 17 Thumb down 5
 29. davidb :

  David.Witosz:
  Ok. To jsem nevěděl, že jsou to dvě rozdílné spalovny.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. rom :

  Pane Witoszi, píše velké nesmysly. Řekněte čas, kdy se potkáme před radnicí a já vás provedu, ano?! Zbytek nebudu komentovat.

  Thumb up 4 Thumb down 13
 31. Dan :

  rom: To je tak typické :-D :-D. Nešahejte na Zemana, starejte se raději o chodníky, kytky, cikány, hluk, netahjte migranty.

  A věcná diskuze nikde.

  Thumb up 14 Thumb down 5
 32. Hrdý Ostravák :

  David Witosz : díky za odpověď. Věřím,že Koksovna brzy zmizí a z Přívozu se stane plnohodnotná moderní čtvrť, propojená s krásnou historickou architekturou.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 33. :

  Jé nové místo, kde budou moci neviditelní krást…Jinak Ti, co si tady stěžují, že se v Přívoze necítí bezpečně, tak taková osobní otázka koho volí..
  Piráti, ČSSD, SPOLU (topka) s tím určitě nebudou nic dělat..Dokud budou dávky a nebudou tvrdé tresty za příživnictví, tak se nic nezmění…

  Thumb up 5 Thumb down 10
 34. Johnny :

  : WTF

  Thumb up 4 Thumb down 6
 35. thvari :

  : tresty za příživnictví tu byly za komunismu a všichni víme, že to pak byl bič na nepohodlné, svobodomyslné a demokraticky smýšlející lidi. takže díky, ale já vaše hloupé autoritáře z KSČM, SPD ani Trikolóry volit nebudu. Přívoz potřebuje veřejné peníze do oprav, investice, novostavby, rozvoj. zbytek jsou kecy.

  Thumb up 8 Thumb down 7
 36. Martin [msstavby.cz] :

  : Měli by se všichni inspirovat u Volňáska a jeho praktikami obchodování s chudobou, viď :)

  Thumb up 10 Thumb down 5
 37. Patrik S. :

  David.Witosz: Jsem rád, že díky povědomí vedení obvodu o synergii byla v rámci rekonstrukce Hlučínské ulice nepochybně kompletně připravena i odbočka ke stavěnému obchodnímu centru a nebude nutné čtvrt roku po dokončení Hlučínské opět ulici rozkopat a uzavřít…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Evžen :

  Jsem potěšen, že vzniklo takové centrum v Přívoze. Již dříve jsem rád nakupoval v Lidlu.
  Proto jsem rád, že nemusím už jezdit tak daleko.
  Mám jen jednu otázku,kdy vyřešíte připojení internetu? Nefunguje Váš free, ani se nepřipojím na svá data internetu. Je tam na prodejně stín.
  Je to zdánlivě banalita,ale štve mne, že nemohu využít výhodvýhod, kterou mi přináší aplikace v telefonu.
  Věřím,z tuto „banalitu“ vyřešíte rychle a budu zase rád nakupovat u Vás.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 39. Crazym :

  Evžen: Jasně Evžene, už to řeší všichni zaměstnanci MS Staveb :D Přijď k nám zase rád nakoupit i když komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí :D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 40. vojta :

  Evžen: Zdravím, Evžene, Martin na tom prý už pracuje, vydržte chvíli. Děkujeme za přízeň!

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.