V Třinci vznikne centrum péče o duševní zdraví

Nové Komunitní centrum pro duševní zdraví vznikne opravou budovy v ulici Konská v Třinci. Bude bezbariérové pro více než padesát lidí s duševním a zdravotním onemocněním.

Do centra se rovněž přesunou tři sociální služby pro pacienty s duševním onemocněním, které už v Třinci fungují a působí v nevyhovujících prostorách.„Jedná se o sociální služby pro osoby se zdravotním postižením, podporu samostatného bydlení a sociální rehabilitace,“ přiblížil náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Aktivity nového komunitního centra tak navážou na reformu psychiatrické péče ministerstva zdravotnictví. Ta má za cíl zlepšit péči o duševní zdraví obyvatel napříč celou republikou. „Těšíme se, že mnozí potřební lidé najdou zázemí v krásných a důstojných prostorách této budovy,“ uvedla Zuzana Filipková, ředitelka charitativní organizace Slezská diakonie, která projekt řídí.

Výstavba centra vyjde na padesát milionů korun. Většinu těchto peněz se Slezské diakonii podařilo získat z evropských dotací. „Na Moravskoslezský kraj se organizace obrátila s žádostí o pomoc s povinnou pětiprocentní spoluúčastí. Ta by se měla pohybovat kolem dvou a půl milionu korun,“ vysvětlil Navrátil s tím, že tento příspěvek krajští zastupitelé schválili.

zdroj: idnes.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.