Novostavba budovy fy Argos Ostrava-Přívoz

Předmětem stavby „Novostavba administrativní a skladové haly firmy ARGOS ELEKTRO, a.s., Ostrava – Přívoz“ je výstavba objektu administrativní a skladovací haly. Navrhovaný objekt je určen převážně ke skladování elektromateriálu v jednopodlažní skladovací hale a současně k jeho následné distribuci v prodejně, umístěné ve dvoupodlažní administrativní části. Kancelářské prostory ve 2.NP administrativní části jsou určeny k pronájmu.

Objekt je navržen obdélníkového tvaru, skladovací hala je jednopodlažní, administrativní část dvoupodlažní. Nosný systém je tvořen ŽB skeletem s opláštěním fasádními kazetami. Střecha je navržena pultová vyspádována do středu objektu. Projektovaný objekt administrativní a skladovací haly firmy ARGOS ELEKTRO, a.s. je objekt určený převážně ke skladování elektromateriálu v jednopodlažní skladovací hale a dále k jeho následné distribuci v prodejně. Prodejna je navržena ve dvoupodlažní administrativní části. Jedná se objekt celkových půdorysných rozměrů 60,0 x 47,2 m (osová vzdálenost sloupů). Celková výška objektu bude 8,4 m. Objekt je řešen jako jeden dilatační celek a bude tvořen jedenácti příčnými rámy v osových vzdálenostech 6 m. ŽB skelet bude opláštěn fasádními kazetami různých typů a barev. Jako základní prvek jsou použity panely hladké v barvě lomené bělošedé. Fasáda je dále doplněna fasádními panely s úpravou vlnitým plechem a fasádním obkladem s uplatněním palubek – speciální předpečené dřevo se zvýšenou odolností.

Zahájení stavby 05/2013
Ukončení 10/2013
Plocha využitelné parcely 5 895 m3
Obestavěný prostor 22 462 m3
Zastavěná plocha 2 995 m2

argos ostrava privoz

argos ostrava

argos ostrava privoz

argos ostrava privoz

zdroj: EIA

Související články


1 komentář

  1. mm :

    Smysluplně využitý prostror, stavba dýchá lehkostí, moc povedené.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.