Novinky z Přívozu

V průběhu loňského roku byla z rozhodnutí Moravskoslezského kraje ukončena výuka na SŠ obchodní v Přívoze. „Nechtěli jsme nechat budovu Na Mlýnici chátrat a zároveň jsme viděli možnost pro vytvoření uceleného kampusu waldorfského školství. Dohodli jsme se proto s krajem na pronájmu této budovy,“ uvedl místostarosta Tomáš Kuřec. V dubnu se zde přestěhovalo po nezbytných úpravách budovy 65 dětí základní školy, od září zde bude působit i waldorfská mateřinka se 2 třídami pro celkem 40 dětí. Od září předpokládáme počet žáků základní školy kolem stovky dětí, postupně se nám hlásí noví zájemci o tento typ vzdělávání.

Ve stejné lokalitě – v budově na ul. Palackého 70, která patří rovněž Moravskoslezskému kraji, byly včera poprvé otevřeny dveře zahraniční fakulty Hornoslezské vysoké školy obchodní. „Po ukončení výuky VŠ Karla Engliše ( problém celostátní )  jsme začali jednat s vlastníkem budovy o dalších možnostech jejího využití, neboť nám daná lokalita není lhostejná. Jednou z možností, kterou zvažovali zástupci kraje, bylo umístit zde Centrum pro národnostní menšiny. S ohledem na stavebně technický stav budovy a to, že historicky zde vždy působilo školské zařízení, zapojili jsme se aktivně do hledání nového nájemce s pedagogickým zaměřením,“ uvedla místostarostka Petra Bernfeldová. Po téměř ročních vyřizováních všech potřebných náležitostí a dokumentů bude od října v budově na ul. Palackého 70 probíhat výuka bakalářského i magisterského studia v oboru mezinárodní vztahy.

„Navíc v současné době uvažujeme o úpravě několika bytů v této lokalitě tak, aby byly vhodné a i finančně zajímavé pro studenty,“ doplnila místostarostka Petra Bernfeldová.

privoz
zdroj: moap.cz
zdroj foto: Ostravaci.cz – nejen fotografický web o historii i současnosti Ostravy

Související články


Komentáře

 1. Dejvid :

  přiložená fotka úplně mimo :D

  Thumb up 1 Thumb down 8
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  prilozena fotka je privoz. pokud to nekdo povazuje za uplne mimo, pak prikladam presne ty budovy, o ktere se jedna.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Jiřík :

  A nemáte někdo prosívám náhodou aktuální foto těch ubytovacích zařízení naproti ? Jak jsme tam projížděl na kole, tak jeden vchod budovy byl už pěkně zrekonstruovaný.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  Myslím naproti budovy Palackého 70. Což je ta nová vysoká škola

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Michal :

  Čím je Přívoz méně černý, tím víc se klube do krásy.
  Ale nechme toho, ono to s tím jistě ani v nejmenším nesouvisí.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 6. Kwita :

  Přívoz je pro mě jedna z nejhezčích částí Ostravy. Škoda těch obyvatel.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. liba :

  pani kwito,taky naprosto s vami souhlasim,privoz je nejkrasnejsi ostravska cast,miluji privoz a posilam vsem obyvatelum ostravy-privozu peknou milou pusinku

  Thumb up 0 Thumb down 8
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Dejvid: Spíše někdo tu je úplně mimo.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. Kwita :

  liba:
  Troll?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Xavier :

  Kwita: Pussytroll ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. aggu :

  Ostravský Kreuzberg? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 12. Martin [msstavby.cz] :

  +článek Vysokou školu Karla Engliše, která měla problém po celé ČR, nahradila Hornoslezská vysoká škola http://goo.gl/Wb2e6z

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.