Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální přehled nových podniků v centru Ostravy.

English version: https://www.msstavby.cz/new-businesses-in-ostrava-city-center-4-10-05-2023/

Znovín Znojmo

Znovín Znojmo je nová prodejna zaměřená na kompletní sortiment vína a vinařských doplňků ze Znovínu Znojmo. Podnik se nachází na ulici Pivovarská 12. Podnik v případě zájmu dělá řízené ochutnávky a zajištujeme rozvoz vína.

Koncepty bistro & bar

Nové bistro a bar otevřelo kousek od Masarykova náměstí. Přesněji v ulici Na Hradbách 8.

FB Koncepty – bistro & bar

chlebíček

Jak název napovídá, podnik se zaměřuje na prodej chlebíčků. Kromě nich zde najdete také kanapky, domácí pomazánky nebo saláty. Podnik najdete na ulici Čs. legií 145/18. Dokonce zde můžete ochutnat i slaný větrník plněný na mnoho způsobů.

FB chlebicek_ostrava

Beas Vegetarian Dhaba

I Ostrava se dočkala pobočky tohoto vegetariánského podniku. Beas Vegetarian Dhaba je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně. Záměrem je nabídnout široké veřejnosti jídlo připravované s maximálně etickým přístupem k okolnímu světu, které by přitom bylo chutné, výživné, zdravé a finančně dostupné všem. Podnik se nachází na ulici S. K. Neumanna 609/8.

Napečeno

Nová kavárna a bistro vzniklo v administrativní budově Nová Karolina Park. Podnik nabízí výběrovou kávu, zákusky, snídaně a brunche.

FB Kavárna Napečeno

Royal Candy

Nový podnik na Puchmajerově ulici připravuje válečná uprchlice z Ukrajiny, která svou zemi musela opustit při násilném vtrhnutí Ruska. Podnik bude zaměřen na různorodé zákusky a dorty. Informace k podniku můžete sledovat na Instagramu royal _candy.

Funkies

Podnik, který se nachází v pasáži Vesmír nabízí upravené verze klasických sušenek cookies. Které jsou v tomto případě často plněné a nahoře zdobené.

FB Funkies

U Waldemara

Mnoho let fungující bar na ulici Antonína Macka převzal nový provozovatel. Baru, kterému hrozilo zavření, nyní pořádá koncerty, vernisáže. Bar nese údajně jméno po Waldemaru Matuškovi, který ho v 60. letech otevíral.

Denní bar U Waldemara

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. David.Witosz :

  Zdravím a jen doplním, že tito procozovatelé jsou nájemci nebytových prostorů MOaP (viz seznam). Jsme rádi, že u nás v centru podnikají a přejeme jim mnoho úspěchu, stejně tak Všem ostatním podnikatelům.

  Beas Vegetarian Dhaba
  Royal Candy
  Funkies
  U Waldemara

  Hezký den Vám všem.

  Thumb up 38 Thumb down 3
 2. Vítek :

  David.Witosz: neměl by obvod podporovat tradiční české a moravské podniky?

  Thumb up 5 Thumb down 60
 3. Dan :

  Chlebickarnu musim vyzkouset.
  Mimochodem, neznate z Ostravy nejake foodblogery?

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. M.B. :

  Vítku, co je to za zpátečnické myšlení? A co je to tradiční? Ostravské centrum ještě 80 let zpět neobývali pouze Češi a Moravané, ale i Němci, Židé, Poláci a i jiné národnosti. Konečně začíná být Ostrava zase trošku multikulturní. Přece už nikdo nechceme šedou, homogenní, zaostalou Ostravu. Přeji všem podnikatelům úspěch, ať už jsou odkudkoliv. Ať se jim v Ostravě dobře podniká a hlavně žije.

  Thumb up 44 Thumb down 4
 5. xxx :

  Vítek: Proč?

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. M :

  M.B.: s tím se dá souhlasit, jen takový dotaz – být homogenní se bere jako mínus?

  Thumb up 6 Thumb down 8
 7. xxx :

  M: Za mě ano. Homogenní = nuda. Je to samozřejmě otázka vkusu – kdo chce homogenní prostředí, určitě ho najde v nějaké zapadlé a zastrčené vesnici. Ale ne ve městě velikosti Ostravy. Ať si každý vybere.

  Thumb up 18 Thumb down 7
 8. liii :

  Jen tak pro zajímavost: má alespoň některý z těchto podniků otevřeno v sobotu? Nebo dokonce v neděli? Nevíte? Bývám v Ostravě nejčastěji o víkendu a nepříjemně mě překvapuje, že minimálně polovina kaváren/barů má zavřeno.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 9. thvari :

  liii: Koncepty maji aspon v tu sobotu, nataceli jsme tam prave o vikendu, ale tusim jen do 13 nebo 14, tak si to musis pohlidat. https://youtu.be/rHb8FB0FS2I

  Chlebickarna ma naopak celou sobotu i nedeli, ale nemaji vyberovku. Napeceno na vikend zaviraji.

  Nejvetsi jistota je v tom Trouble cafe, ti maji cely tyden, prisli z Olomouce, nedivali se na prapodivne ostravske zvyky, nikoho se tu na nic neptali, otevreli a proste jedou.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 10. Crazym :

  thvari: Jj, jeden z takových prapodivných nejen ostravských zvyků bylo robit, žrát, šukat, spát a furt dokola 😂 A k tomu plnit plán na 140% 😂 Jenže to už se od dob týpků na ulici s černými linkami kolem očí dost změnilo 😂 Dneska je to tu samý influencer, tiktoker a youtuber se sluníčkovou křečí v ksichtu, že jo? 😂
  Takže zase zpět vzhůru z šachet, polí a továren do divadel a kaváren 😂

  Thumb up 3 Thumb down 18
 11. paulo :

  liii: Dhaba Beas ma sobota i neděli do 20h !
  Ps. Nechcete někdo udělat seriál o krachu OC Karolina ?
  Po těchto Vánocích to tam jde slušně do kopru a každý měsic přibývá volných ploch. Odešel MaS, dokonce ze spodu i TimeOut atd.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. Adam :

  Paulo: Ano mnoho obchodu skoncilo,ale misto MaS bude halfprice,misto time-out bude smarty. Po ukončení 4f bude second Hand. Plus otvíra se nová pobočka M-Bank v Karolině parku,otazka jestli banku nezruší v nákupaku….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Paulo :

  Až nyní se pomalu začne projevovat neudržitelnost megalomanského nákupáku. Jež svým provozem a náklady, žene nájmy za prodejní plochu hodně vysoko. Nehledě na to, že se tam nesmí sedět(ochranka vyhazuje lidu) na těch ultra obřích schodech uprostřed. 🤠🙈 Takže arch. dílo dokonáno. Máte schody a mohli bychom je vidět?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. davidb :

  Paulo:
  Zajímavé, že vám odpověděl, že se volné obchody opět zaplňují a vy melete svou o neudržitelnosti!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. ELB :

  V kontextu architektury, koncepce a estetiky obchodních a volnočasových center nejen v Ostravě považuji OC Forum Nová Karolina za mimořadně zdařilou stavbu. Na druhé straně současná ekonomická síla Ostravy neumožňuje podle mě uživit dvě centra města vedle sebe, jedno historické a druhé postavené zcela nově na zelené, dekontaminované louce. V konkurenčním boji těchto dvou center nemá historické jádro města šanci při současném přístupu vedení města a obvodu vyhrát, většina výhod je na straně OC a přilehlých nových ulic, včetně pulsujícího pěšího bulváru z centra na centrální zastávku MHD. Proto považuji rychlé zastavění uvolněné plochy v širším okruhu centra města za ukvapené, motivované pouze rychlou stavbou pomnínku tehdejší politické reprezentace města. Stejné centrum s podzemními parkovišti s časově omezeným parkováním zdarma mohlo vyrůst v prolukách kolem Masarykova náměstí a mohlo trvale revitalizovat městské jádro, neboť multiplikační efekt, pokud jde o rozvoj služeb v centru by se jistě brzy dostavil. Ale my jsme si řekli ne a při chůzi pěší zónou v ulici duchů, dříve ul.28.října, dále sníme o oživení Moravské Ostravy jako historického jádra města.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 16. bapi :

  Problem Karoliny proste je, ze se tam zrealizoval ten nejprazdnejsi projekt. Byl tam v soutezi mj i od Sekyry a Kaplickeho, byly tam dalsi a kazdy z nich delal dojem prirozenosti, ze je to organicky se rozvijejici mesto. Mne se libil ten, kde bus jel ke dvojhali. Bylo i cg video. Mozna to byl ten vitezny z puvodni souteze? Uz sam nevim. Misto toho byl vyhran projekt, ktery se mohl prekrtit na Obchodak!!! Obchodak!!! Obchodak!!!.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. M :

  xxx: já jsem neřekl, že je to plus, nebo mínus, jen jsem se zeptal. A překvapilo mě tolik mínusů 😂 Ale jo, v takto velkém městě to beru, na vesnici by mě to ale nemile překvapilo.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.