Nové muzeum Tatry

Aktuální pohled na rekonstrukci bývalé průmyslové haly v Kopřivnici na nové muzeum Tatry. Znatelně také pokročily práce na novostavbě pavilonu pro vlak Slovenská strela.

Související články


1 komentář

 1. honza.t :

  Vic jak 100 letá Historie výroby automobilů je tak bohatá na unikáty , že je ta „nová“ hala stejně nedokáže celou pojmout
  Zástupci Tatry si již v minulosti stěžovali, že mají až dvě stovky veteránů, které nemají kde vystavit. Samotná expozice má být věnována především nákladním vozům. Osobní automobily jsou pro značku Tatra sice nádhernou, avšak dávnou minulostí. Velké množství tatrováckých veteránů je k dispozici díky investicím akcionářů do získání nových exponátů i celých soukromých sbírek.

  „V roce 2015 investovali do odkoupení velké soukromé sbírky pana Jiřího Hlacha, která obsahuje 63 vozidel, z toho 45 Tater. Dalším cenným úlovkem je Tatra 815 6×6 VE ‚Ostrý-II‘, speciál pro Dakar z roku 1986, který jsme získali od soukromého majitele výměnou za novou Tatru Phoenix,“ říká Radek Strouhal, místopředseda představenstva Tatra Trucks a ekonomický ředitel podniku.

  https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/tatra-rozsirila-historickou-sbirku-svych-vozu-postavi-druhe-muzeum-1324297

  https://www.tatra.cz/o-spolecnosti/historie-tatry/historie-vyroby/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.