Nové chaty na Lysé hoře

Aktuální fotogalerie z výstavby dvou nových chat na Lysé hoře. Slezského domu a Bezručovy chaty.

Za fotografie děkujeme čtenáři !

Bezručova chata
chaty lysa

Slezský dům
chaty lysa

chaty lysa

chaty lysa 

Související články


Komentáře

 1. David :

  Asi vyzvracím svůj knírek………………

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Michal :

  David: a to jako proč ??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. David :

  Protože to není architektura, ale vřed na tváři Lysé hory!!!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 4. via :

  Vyprsknul jsem smíchy, páč ta okna mají velký potenciál vtipnosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. johny :

  Taky nesdílím svoje nadšení a doufám, že po otevření naopak nezavřou ta stávající občerstvení. Je tam super atmosféra, dobrá nálada a lidové ceny. To by mi fakt chybělo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Ljuk :

  Upřímně – vrchol Lysé hory byl zničený už před těmito stavbami…
  johny: Asi Vás zklamu, ale Šantán bude po zprovoznění Bezručovy chaty odstraněn (od počátků to bylo provizorní řešení), Plesnivka už zmizela – na jejím místě se staví Slezský dům.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Šantán jako provizorium vydržel neskutečně dlouho a s ním odejde hodně zážitků z mého dětství. Lysá hora se za dobu mého života změnila a nemá cenu diskutovat jestli k lepšímu či horšímu, ono to je vždy o úhlu pohledu. Je to nejvyšší hora Beskyd, blízko velké aglomerace, snadno dosažitelná i pro méně zdatné turisty a z toho pramení obrovská víkendová návštěvnost kterou tyto nové budovy alespoň budou schopny zvládat lépe jak Plesnivka a Šantán. Holt pokrok nezastavíš ale porovnáme-li to třeba s Pustevnami, tak je to stále menší „Václavák“ a vždy tam rád zajdu když budu moct. Pokud vím, tak Bezručova chata by měla být kopií té původní jen s moderními vnitřnostmi a technologiemi, což je přínos pro Lysou horu a co víme, třeba i ta atmosféra se jednou zjeví…. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Co se týče Slezského domu tak větší sračky už jsem dlouho neviděl. Jestli se o nějaké stavbě dá říct že je to odpad tak je to tahle. Miliarda přístřešků, obří okna dole, pidi okna nahoře. Nevkus a hlavně troufalost toho „architekta“ hraničí s drzostí. Snad to napraví ta Bezručova chata jejíž stavba je ještě v plenkách.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Michal :

  Líbí se mi ty kecy o tom, že ty nové budovy jsou „vředy“ a podobně … Ona totiž provizorně stlučená, absolutně kapacitně a hygienicky nevyhovující bouda (jako provizorium) a umakartová prohnilá krabice (rovněž jako provizorium) jsou skutečným kouzlem tvořícím dokonalý genius loci Lyssé hory… běžte někam – Lysá hora je v Beskydech turistický cíl číslo 1, ať se Vám to líbí nebo ne – a jako taková potřebuje adekvátní zázemí. Moderní kopie Bezručovy chaty a novodobá verze Slezské domu je naprosto v pořádku. Proti vzhledu Bezručovy chaty nikdo asi protestovat nebude a Slezský dům taky nevypadá až tak zle. Postavením těchto staveb Lysá hora KONEČNĚ získá důstojný a kapacitně vyhovující servis pro ty tisíce návštěvníků. kteří tam ročně vyjdou nebo vyjedou na kole … a těm, co chtějí ticho a klid a žádné stavby bych doporučil, aby začli chodit třeba na Smrk …

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. David :

  To, že tam má něco stát, je v pořádku. Problém ovšem je, co tam bude stát. A Slezský dům je bezesporu tak špatná věc, že by za to měl být někdo trestán. To už není ani sračka, to je odpad všeho možného. Že to někdo tak nesmyslně navrhl (v tomto případě nenavrhl, ale něco tam prdnul), ještě pochopitelné je (je tu mnoho nesoudných a nemocných lidí), ale že to někdo v takové podobě (nemlvě jen o vzhledu, ale o hmotě, tvarosloví, napojení na ,,vrchol“ kopce, atd.), je až trestuhodné. Právě proto, že se jedná o tak významné místo Beskyd, to mělo být řešeno minimálně architektonickou soutěží, na základě které by určitě vznikl kvalitní návrh. Vzpoměňme si na vysílač na Ještědu. Naprosto geniální záležitost, nadčasová a v naší republice nepřekonatelná. A přitom tak jednoduchá koncepce. Žijeme v 21. století a nové stavby by měly vznikat kvalitní, současné, v tomto případě citlivé k místu Lysé hory. Slezský dům je veliká ostuda naší společnosti a parazit nejvyššího kopce Beskyd. .

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  David: Těžko nařizovat soukromníkovi aby vypsal architektoniskou soutěž.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. David :

  Tomas T.: Nemusí vypisovat arch. soutěž, stačí k tomu přistupovat zodpovědně a oslovit kvalitní architekty. I když jsem soukromý investor, nemůžu si dělat všechno po svém jen proto, že mám prachy a především, když se jedná o tak významné veřejné místo nejen regionu, ale celé republiky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Sanju :

  Pokud můžu soudit z těchhle nákresů (http://www.lysa-hora.cz/nova-chata-na-lyse-hore) nebude to vypadat zas tak hrozně. Jen aby se plány v průběhu stavby výrazně nezměnily.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Tomas T. :

  Sanju: Tak dle fotografii je videt, ze uz ty okna dole jsou jinak nez na vizualizaci…. takze buh vi ceho se jeste dockame.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Michal :

  David: Nevím, co furt řešíš … Bezručka je OK – proti tomu není nikdo (i kdyby se jistě našla spousta lidí nebýt vyhořelé předlohy) a Slezský dům ?? Tobě se evidentně nelíbí – fajn … stovkám dalších se třeba líbit bude … co se týče mě, myslím si, že to až tak hrozné není – furt tisíckrát lepší, než ta shnilá smrdutá umakartová bouda, co tam byla provizorně!! tricet let. A mimochodem, oslovení „renomovaných“ architektů taky mohlo dopadnout tak, že by na Lysé stála další Labská bouda – a to by teprve byl konec Lysé …

  Thumb up 0 Thumb down 3
 16. thrpst :

  Osobně jsem přesvědčen, že v roce 2013 by se měly stavět domy které vypadají na to že jsou navrženy v roce 2013 a ne, že byly postaveny v roce 1913.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Houbelec :

  thrpst: Chcete tam kvádr s nepravidelnými okny?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Michal :

  Tak pak se raději vyhněte Drážďanům. Představte si, oni si tam celé centrum vybudovali znovu a vypadá to tam jak v roce 1913! To jsou ale blbečci, co? Přitom kdyby tam nechali ty ruiny na pokoji a kolem toho postavili nějakou krásnou vytuněnou krychli, to by byla paráda. A největší šílenost je, že ti turisté si ty ohavné měšťanské domy fotí o 106!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: david je architekt, tak to prirozene resi. ;)
  a nemyslim si, ze mestanske domy v drazdanech jsou srovnatelne s tim, o cem se tu diskutuje..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Nestaví celé centrum znova. Staví do desítky replik původních bloku v okolí Kulturpalast, Frauen kirche a Albertinum a i mezi nimi jsou moderní domy http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Neumarkt_Karte.png . Myslím si, že je rozdíl ve znovu obnovení vybombardovaného historického centra Drážďan a stavby nohé chaty na Lysé. Slezský dům vypadá jak penzion ze Švýcarska. Bezručova chata taky byla postavena ve stylu své doby. Proč by tam nemohl být odkaz současné architektury ?
  Houbelec: Pokud ten kvádr s nepravidelnými okny bude vypadat dobře, tak proč ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. jura5 :

  Nevíte někdo proč se nic neděje na Slezském domě? Jeden by čekal že v tak prudkém létě dodělají tu provizorní střechu, ale oni si to šetří až začne padat sníh.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Tylda :

  Zabývám se stavitelstvím již dlouho a mně osobně se líbí obě stavby. Je třeba si uvědomit, že Slezský dům bude ještě obložen dřevem a tím získá vzhled, který se přirozeně hodí do horského prostředí Beskyd. A ono je v podstatě jedno, jestli se mi to líbí nebo ne. Stavbu navrhovali profíci, ať už projektanti nebo architekti a ti ví co dělají. Nechte je dělat jejich práci, já taky neříkám dřevorubcům jak pokácet strom!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Tylda: tady se vyjadrujou jak lajci, tak profici. a jestli se ti to libi nebo ne, vicemene jedno je, ale neznamena to, ze bys to sem nemohl napsat. je fakt, ze nejsme vylozene odborny web. ale idealni stav je neco, co se „libi“ napric spektrem..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Jarda :

  Tylda: To si děláte srandu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. nozik :

  Jelikož nemám v poslední době tolik času, tak nechodím na Lysou tak často, jako dřív. Dnes jsem tam zase zavítal, a nechápal jsem, jak je vrchol Lysé zničený všemi těmi stavbami.. X let tam nechtěli povolit ani kopnout do šutru, a ted tři stavby najednou..Bezručová chata se mi zdá OK, Slezský dům jakž takž, ale kdo ho povolil postavit tak obrovský? Měl být tak o 2/3 menší, to by byl ok.. Tenhle obr-hrůza… A ta třetí stavba, to už nechápu vůbec co se tam děje.. Vidím to jasně…po otevření budou provozovatele brečet, že nemají ubytované hosty, protože se tam nedá dojet autem, a tak se povolí vjezd ubytovaným…ubytovaní nemají kde parkovat, tak se povolí pořádné parkoviště.. Do toho plno výjimek ze zákazu vjezdu pro dodavatelé a zaměstnance od pekaře po…kdovíkoho.. Taky zvýšená návštěvnost pěších turistů.. A co když nenaplní kapacitu rekr. zařízení? nevadí.. postavíme lanovku-ta přitáhne lidi..Toto vše dohromady nechutný cirkus alá Pustevny.. a zničení unikátního vrcholu Lysé hory. Jak přírody, tak ´´atmošky´´ Chápu, že to pohodlí a luxus může některým lidem vyhovovat, ale mě osobně ,a myslím i horám, víc vyhovoval stav před pěti lety.. Budu na něho nostalgicky vzpomínat a chodit jinam. Tip už mám, ale neřeknu.. ať mi tam taky nepostaví chatu.. :-) L.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 26. Hynek [msstavby.cz] :

  nozik: nemyslim si, ze to bude tak jednoduche. vyresit povoleni i na tuhle chatu jim udajne trvalo 7 let.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Jarda :

  nozik: Smrk?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. NOVAK :

  STAVITEL.. NO PROSTĚ JE TO NA DNEŠNÍ ARCHITEKTURU V TOMTO PROSTŘEDÍ H N U S !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.