Nové chaty na Lysé

Šantán a Prašivka zmizí z Lysé hory, nahradí je dvě nové chaty Lysou horu, nejvyšší vrchol Beskyd (1323 m.n.m.), čeká největší proměna za posledních třicet let. Za dva roky se otevřou dvě nové horské chaty, vedle repliky Bezručovy chaty Klubu českých turistů by zde měla být postavena i nová chata Slezský dům. Tu chce postavit společnost AK 1324, která na vrcholu Lysé provozuje ubytovnu Kameňák a známý bufet Plesnivka.

Bezručova chata

53ee13945f_78181138_o21

Slezský dům
a0e5467bc1_78180979_o2

Zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Obnova původní Bezručovy chaty. Zbývá už jen jediný podpis“: http://goo.gl/4GIcF

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Jitka Janků :

  Nechápu, proč nestačí JEDNA nová chata, když už to muselo být……………..

  Thumb up 1 Thumb down 3
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Jitka Janků: protoze si zjevne investor spocital, ze nestaci.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak takto to není. Jedna chata se staví namísto té, která tam byla postavena jako provizorium z unimobuněk. Druhá pak je od klubu českých turistů, a staví se jako obnova vyhořelé Bezručovy chaty.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: ja se nechcu vymlouvat, ale snad kdyby stacila jedna, tak asi nestavi a necha unimobunky unimobunkama. verim, ze stavet na takovem miste neni zadny med

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Marti :

  mrtvykenny:Stavět ne, ale vyděláva ano!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. marian :

  Marti: klid, socky si pořád mužou přinést vlastní svačinku a pivo Lidlbrau v plechu za 4,50, aby nedejbóže nedali vydělat zlému kampitalistovi :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: Problem s unimunkama byl ten ze to byla defakto budova postavena pro delniky , kteri staveli vysilac. A vubec to nemelo stavebni povoleni a nebylo to v katastru. A bylo to hold potreba nejak vyresit. Kazdopadne myslim ze obe chaty se tam uzivi… byl jsem tam uz hodnekrat a nejednou se stalo ze jsem proste nemel kde se najist, protoze bylo vsude plno.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. Crazym :

  marian: Tak jsem si definitivně potvrdil, že jsem socka, protože jsem tam byl na kole v neděli a jak jsem zvyklý pití sebou a v batohu housky se salámem, nebyly sice z Lídlu ale z Tesca ale to mě neomlouvá… :-)
  Jinak ty dvě chaty se tam v pohodě uživí, v neděli tam bylo poloprázdno a přesto v Šantánu nebylo k hnutí. Dokonce si myslím, že jen jedna chata by nebyla dobrá kvůli neexistenci konkurence a následného šroubování cen.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 10. marian :

  Crazym: nejde samozřejmě o svačinky, ty si děláme všichni, ale o tu závistivost, co tu martl předvedl: někdo bude vydělávat! …a on to nebude. zase :-))

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Marti :

  marian: Pokud píšete o mně, tak jste chudák!Bohužel má asi někdo za svůj osobní sport trhat rekord v osočování ze závisti. Je mi jedno, že si dotyčný vydělává slušnou prací (prodejem jídla a pití).Sám jim často dávám vydělat. Jen se mi nelíbí, že tu kenny dělá z majitelů chat na LH chudáky.Stavební povolení, EIA atd nebude jednoduché „vyběhat“, na straně druhé je vrchol Lysé natolik frekventovaný, že si na takové „maličkosti“ bez problémů vydělá a ještě mu zbyde.Soucit by byl namístě u jiných chat.. kor těch nekomerčních (rekreačních aj).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Jitka Janků :

  marian:

  ještě by Vám měli postavit lanovku…………..socky by pak mohli chodit pěšky……………..
  turisté, tuláci, vandráci, toulkaři si holt svačiny nosí a když budou chtít, tak si to studené pivo koupí nebo se v zimě ohřejí, ale nějak si nemohu vybavit, kde na hoře stojí hnedle vedle sebe 2 chaty…………

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.