Nové centrum Bolatic – aktuálně

Aktuální informace k novému centru v obci Bolatice.

Obec Bolatice vypsala veřejnou zakázku na stavební práce s názvem “ Nové centrum Bolatice II „. V dokumentech veřejné zakázky je k nahlédnutí aktuální situace a etapizace výstavby.

Předmětem stavby je vytvoření náměstí v místě stávajícího obratiště autobusů severně nad silnicí III/46824 a zpevněné plochy jižně pod silnicí III/46824. Součástí je i výstavba autobusových zálivů, úprava parkovacích stání a výstavba nových parkovacích stání a úprava chodníků. Dále bude
demolována stávající budova čekárny v místě stávajícího obratiště autobusů. Součástí je i nové veřejné osvětlení, přípojky kanalizace a vodovodu, el. přípojka. A dále i výsadba stromů podél obvodu náměstí.
Koncepce vychází z daného obdélníkového tvaru náměstí vymezeného stavbami stávajícími či budoucími a dále i komunikacemi jak v jižní části, tak v severní části.

Výchozí jsou i dané úrovně komunikací a to, že vymezený prostor náměstí je ve svahu a musíme brát i zadání, aby náměstí nemělo funkci bariéry, ale spíše umožnilo komunikaci všemi směry. Zároveň je zde vize „návsi“ , kdy obvodové stavby mají charakter služeb a obchodu. Z toho důvodu vznikl obvodový pás – ochoz – chodník, vymezený pravidelným rastrem zeleně a osvětlení a doplněný sedacím mobiliářem a vybavením. Uvnitř tohoto zeleného ochozu vznikne návsi – plocha pro jakékoli aktivity obce a její obyvatel.

Ochoz kopíruje dané výškové úrovně a je zcela bezbariérový a vnitřní plocha návsí je mírně zaříznutá, aby měla konstantní sklon a vytváří tak v nejvyšším místě severozápadního rohu zářez do ochozu. Výškové úrovně jsou překonány schody a je zde umístěn i vodní prvek. V ploše bude místo určeno pro např. vánoční strom či májku. V blízkosti vodního prvku bude více stromů pro větší stínění plochy a pro posezení.

zdroj: e-zakazky.cz

Související články


1 komentář

  1. Martin [msstavby.cz] :

    + článek V Bolaticích budou mít nové náměstí, největší část bude hotová letos

    https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/v-bolaticich-budou-mit-nove-namesti-nejvetsi-cast-bude-hotova-letos-20200524.html

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.