Nová Karolina už nemá žádný skluz

Po prázdninové pauze se pod vedením náměstka primátora Lukáše Ženatého opět sešla pracovní skupina statutárního města Ostrava a Multi Development, investora projektu Nová Karolina. Z jednání se zástupci Multi Development vyplynulo, že práce na stavbě plynule pokračují a proti harmonogramu, který na jaře narušily deště, již nemají téměř žádný skluz.
Z větší části jsou již hotovy základy a parkoviště obchodně – zábavního centra. V září začne výstavba Karolina Parku a rezidenční části projektu. „To znamená, že investor v současné době plní termíny vyplývající z dodatku našich vzájemných smluv, což je dobrá zpráva, protože Nová Karolina má jako svého druhu největší stavba v České republice významný multiplikační efekt. Jinými slovy jsou na ni navázány stovky pracovních míst přímo na staveništi a tisíce v subdodavatelských firmách, které jsou nejen v našem městě a kraji,“ uvedl náměstek primátora Lukáš Ženatý.
Měsíčně je na stavbě, na které nyní každodenně pracuje zhruba 365 lidí, investováno 150 milionů korun. Tato částka postupně roste tak, jak investor plní harmonogram výstavby. Do konce tohoto roku by se měla hodnota investic dostat k jedné miliardě korun. Podle zástupců společnosti Multi Development by v příštím roce na Nové Karolině a souvisejících stavbách mohlo pracovat až 4000 lidí.
zdroj: ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.