Nová budova Fakulty elektrotechniky a informatiky

Začala příprava pozemku pro stavbu nové budovy Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Splnil se tak sen mnoha pedagogů, kteří v minulosti budovali na VŠB-TU v Ostravě nové studijní obory odrážející potřebu moderního průmyslu v odvětvích elektrotechniky a informatiky s vizí, že se Ostrava jednoho dne transformuje z ocelového srdce republiky do centra, v němž bude působit řada nových firem, měnících charakter této metropole a regionu do moderních směrů informačních a komunikačních technologií a elektrotechniky.

VŠB-TUO završila 160-letou tradici rozvoje technického vysokého školství. Představuje dnes spádovou technickou vysokou školu zajišťující vzdělávání absolventů pro 15 % českého průmyslu – zejména v rámci Moravskoslezského kraje a přilehlých regionů, absolventi VŠB-TUO však nacházejí uplatnění také v rámci celé České republiky i v zahraničí.

„V rámci restrukturalizace moravskoslezského regionu po roce 1989 rozšířila tato technická vysoká škola počet svých fakult – založením nových fakult (Fakulta elektrotechniky a informatiky, Fakulta stavební, Fakulta bezpečnostního inženýrství) reagovala VŠB-TUO na potřeby regionu, který bylo potřeba transformovat z tradičního centra hornictví, hutnictví a těžkého strojírenství v souvislosti s útlumem těchto odvětví směrem k moderním technologiím. Elektrotechnika a informatika patří k odvětvím, která se nejrychleji rozvíjejí a zároveň k odvětvím, v nichž nové poznatky, výrobky a infrastruktura výroby v podobě řídících, informačních a komunikačních systémů velmi rychle zastarávají. Vznik a struktura Fakulty elektrotechniky a informatiky živě reaguje na tuto skutečnost. Charakteristický pro fakultu je velký počet zájemců o studium na fakultě a to jak v oborech elektronických, tak především v oblasti informačních a komunikačních technologií. Absolventi naší univerzity pokrývají potřeby odborníků pro severní Moravu a Slezsko a nacházejí uplatnění v rámci celé ČR a také v zahraničí. V současné době studuje na fakultě více než 3500 studentů,“ uvedla mluvčí ostravské technické univerzity Táňa Kantorková.

Nedostatek prostor a jejich rozprostření do šestnácti objektů se stalo limitujícím faktorem dalšího rozvoje FEI – tento nedostatek prostor neumožňuje ani navyšování kapacity stávajících akreditovaných studijních programů, ani rozšíření těchto studijních programů o nové směry, které odpovídají vývoji technologií a potřeb zaměstnavatelů v tomto segmentu průmyslu.


Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.