Nemocniční 2902/13

Určitou stavební aktivitu lze spatřit na objemově (kdysi i vzhledově) zajímavém polyfunkčním objektu na ulici Nemocniční v ostravské části Fifejdy.

3D pohled

Dle katastru nemovitostí je objekt ve vlastnictví společnosti PORTILLO ESTATO s.r.o.

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Sorry, ale tady podle mě jiné řešení než demolice a nový blok budov není

  Thumb up 9 Thumb down 15
 2. Dan :

  vojta: Proc si to myslite? Tohle je pohledove zajimava stavba a je skoda se ji zbavovat.

  Thumb up 14 Thumb down 5
 3. Johnny :

  Ta budova je vzhledově zajímavá i dnes. Jenom je ve špatném stavu. Čeho se bojím na základě zkušeností s rekonstrukcemi budov ze 2. pol. 20. století:

  – zmizí obkladačky, které určují identitu stavby
  – výměna oken a zateplení zlikviduje horizontální členění fasády
  – odstraní se betonové vertikály a zmizí tak kontrast
  – naopak nedojde k většímu otevření přízemí a vzniku parteru, který by více propojoval dům s ulicí
  – prostor, který vznikl kolem budovy ustoupením z uliční čary, nebude mít pobytový charakter piazzetty se spoustou zeleně, ale pouhé zámkovkové plochy

  Thumb up 22 Thumb down 1
 4. riltr :

  budova luxusní, hmotově i v některých detailech! Dobrý architekt by z toho udělal luxusní stavbu, jen by se to muselo pojmout jako celek. Dokonce si dokážu představit i to, že by udělali rekonstrukci původního stavu, což by bylo dost zajímavé. My tyhle stavby známe většinou už v jejich pokročilém „věku“, věřím, že když zářili novotou byly moderní a krásné. Dnes by to byl takový exkurz do přelomu 70 – 80. let.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 5. balde :

  uplně tam vidím, byty s terasami a živý parter

  Thumb up 10 Thumb down 1
 6. JOaNE :

  Je to hnus roky neudržovaný a poloprázdný a komu je smutno, tak MS-OB podobně rozlehlých je plno.
  Některé byly a možná zase budou na prodej.
  A většinou jsou stejně blbě využitelné. Jsou tam samé dlouhé tmavé chodby, místnosti uvnitř dispozice bez oken dobré jen na sklady a v dnešní době většinou i s blbou světlou výškou pro tahání rozvodů a s rozvody VZT by se místy museli na chodbě i sehnout.
  To že vedle kdysi přestavěli podobnou zrůdnost na „112“, byl sice „velký“ počin, ale takový rozpačitý. Zbyl taky jen skelet. A když ten barák pro 112 kousaly bagry od Mrozka, mohly kousnout rovnou i trochu vedle a byl by skoro 15 let klid od těchto „krasotinek.
  Však co se nyní z té stavby hodí? Ten skelet se stropy? Možná? Pokud do stropů nebude šít statik. Jediné možné řešení, pokud to chce někdo zachránit a mít z toho další roky užitek, je celé to vymydlit. Kvůli novým rozvodům, nové hydroizolaci a zateplení podlah až cca půl metru pod terén. A dále se modlit, že základy a skelet jsou ok. Vše na půl je na prd.
  Jinak okolí by si zasloužilo zástavbu v původních rozměrech, která tam byla a na staré fotomapě je dobře vidět.
  Je to neutěšený „kout“ uprostřed města, kde nyní tvoří akorát nový parkovací dům naproti. Jestli se nějakým zázrakem dostaví Místecká a možná bude i zakrytá, tak ani vedlejší dva bloky baráků nemají nějaké škaredé pidi byty. I 1+1 má velikost dobrou, na dnešní dobu nevídanou 46 m2.
  Bohužel roky se sr…. na tuhle část a obyvatelstvo v teto části tuto lokalitu sune víc a víc do háje.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 7. JOaNE :

  riltr: Architekt z toho možná udělá opravdu pěknou studii, ale inženýr projektant ztratí hodně vlasů nad projektem, aby ro celé fungovalo. Teda pokud to statik nenechá raději shodit celé:-D.
  A luxusní to stejně nebude.
  Nebo máte v Ostravě nějakého investora s nabitou prkenici?
  Ono v konečném důsledku i ten s nabitou prkenici nakonec zjistí, že prkenice je hlavně pro jeho potěšení a ne pro rozhazování za věci, které stejně se ziskem chce prodat nebo za draho pronajímat.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 8. Nuny :

  Za úvahu by stalo využití např. jako ambulantní část (poliklinika) MNOF. (Ale to se nestane, protože soukromý vlastník budovy)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.