Názvy ulic pro Karolinu, Antracitová, Jantarová…

Mnoho nových ulic vznikne v obchodní a rezidenční čtvrti Karolina v Ostravě. Jak se budou jmenovat, už je známo – názvy odsouhlasili městští radní. Kromě Jantarové nebo Antracitové ulice budou „vlastní“ ulicí poctěny i některé významné osobnosti Ostravy.

Ulic k pojmenování bylo v ostravské Nové Karolině mnoho. Vznikly tak například názvy Jantarová, Přesličková, Antracitová nebo K Dvojhalí. „Vycházelo se především z průmyslové lokalizace tohoto území a významných osobností Ostravy,“ řekl náměstek primátora Jiří Srba.

Zdroj:ceskatelevize.cz
Infografika, další článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Některé názvy jsou super, jiné jsou mimo. Už třeba vidím jak bude cizinec, třeba Francouz nebo Angličan, vyslovovat „Přesličková“. To je název jak z pohádky pro děti

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. marian :

  po tobě tam nimrode bude taky jedna pojmenovaná : jantarová!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  +pridana infografika z denik.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. marian :

  btw: dlouho jsem nebyl v centru, ale z těch webek ze stavby mám trochu pocit, že na místě těch kanclů jakoby jenom zastřešili tu díru, aby mohliu líp prodávat byty, ale samotná stavba se odkládá na neurčito. budu rád, když mě někdo vyvede z omylu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. LabBrab :

  A není to třeba tím, že již mají hotové první podzemní podlaží a to tzv. zastřešení je již stropní deska, nad kterou budou pokračovat další sloupy pro další a další podlaží? Proč by tam jinak pracně a nákladně stavěli 4 jeřáby?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Tak se nejak divam na tu mapku, a premyslim jak tedy bude organozovana doprava? Dnes jedu z mostu pres svetelnou na druhou svetelnou, tam doprava a pak primo na bohuminskou. Podle planku, ale nove pojedu bud ze cely blok budu muset dokola objet, a nebo se budu muset proklikčkovat pres nejake to namesti N2. A nebo mozna uplne nejlepe to vzit kolem Librexu …??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  tomas: ta mapka vypada jak az po ctvrte etape.
  bych tipl, ze na bohuminskou nejradsi pojedes skoro odkudkoliv skrz ten zamysleny kruhac u vitkovic (tady jde videt na prvnim obrazku). ale je to tip, ta silnice nebypada nejak extra siroce..
  http://www.msstavby.cz/plynojem-vitkovic-zvednou-obrimi-hevery-06-01-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. LabBrab :

  No zatím se určitě bude dát stále jezdit tak jako dnes. Minimálně během první etapy a myslím si, že i během druhé etapy. Pak se asi bude muset objíždět celá Karolina po ulicích označených jako 11>2>3>most M a Bohumínská

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. marian :

  cena za postavení / rozebrání čtyř jeřábů je v porovnání proti ceně za stavbu dalších 6-ti poschodí a dokončení celé budovy jako plivanec do moře. jak říkám, vidím to jen rozmazaně na webkách, ale žádné sloupy dalších poschodí nevidět.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. jnk :

  to marian: Na strankach http://www.nova-karolina.cz/clanek/aktuality-z-karoliny/ maji uvedeno, ze: “ V srpnu byla zahájena stavba kancelářského objektu. Tento objekt s 20 000 m2 pronajímatelných kancelářských ploch by měl být dokončen v první polovině roku 2013.“

  Tato informace je z 22.9.11. Takze snad se za ty cca 2 tydny nic nezmenilo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. marian :

  ok, snad ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Sanju :

  : Tomas.T – LaBbrad má pravdu, po čtvrté etapě se přes žádné náměstí n2 k Bohumínské dát kličkovat nebude, bude jen cesta po obvodu Karoliny, tedy z mostu doprava, pak kolem nákupního centra, doleva, kolem kolejí a Trojhalí a pak přes most na Bohumínskou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. mm :

  Mariane zbytečně nešiřte paniku. Jak se psalo, do jara má být hotova hrubá stavba – tzv. skelet. Postavení popř. rozebrání jeřábu není rozhodně levná záležitost a kdyby nechtěli ve stavbě pokračovat, tak nebudou vztyčovat tak vysoké jeřáby. Krom toho by teď zaplatili i za ušlý zisk, protože o jeřáby je stále velká poptávka, takže se musí dopředu rezervovat. Díval jsem se na web kamery a nepřipadá mi, že by se stavba měla zastavit, tak nevím, co Vás k této myšlence vedlo. Stále se staví podzemní garáže a už se pomalu chystají sloupky na první podlaží. Pravdou je, že stát se může cokoliv a jednou už jeřáb vztyčen byl, ale doufám, že stavba bude zdárně pokračovat, tak tomu všichni držme palce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. marian :

  omouvám se, včera jsem jel kolem tramvají a i přes vypité piva jsem jasně viděl, že se normálně pokračuje do výšky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. mm :

  Tak to je dobrá zpráva pro všechny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Ale žijem v česku a název Přesličková je úplně normální. Nebo to se začnem zbavovat háčků a čárek u názvu ulic, aby to nějaký cizinec přečetl ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Tomas T. :

  Aha, dobra no … nechme se prekvapit. Cekal jsem ze to bude nejak elegantne vyreseno… s kruhacem u hlubiny moc nepocitam, jak sam Pleskot rikal RSD o nem nechce ani slyset (ikdyz denik psal ze je to uz hotova vec) …. a k tomu celemu objizdeni karoliny na bohuminskou – stejne jako kruhac je vyhledove naplanovana i linka tramvaje z ruske pres dolni oblast a pak se napoji na cernou louku…. cili kdyz budu objizdet celou karolinu tak to nebude nejake urychleni dopravy, budou tam opet svetelne krizovatky na rizeni dopravy a pod. (myslim tim ze oproti soucasnemu stavu je to neurychli, spis naopak).
  Kazdopadne 4 etapa daleko…. takze asi zatim bezpredmetne.

  Ted si vypavuji jeste jednu vec…. pristi rok se ma zacit stavet nova tram. zastavka u karoliny (bylo to tu v jednom clanku) ale nebyla zadna vizualizace ani plan jak to tam je zamysleno. Nevite nekdo neco noveho?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. LabBrab :

  Kvůli úzkému prostoru celé silnice se budou koleje posouvat blíže ke Karolině. Pro představu jsou tu plánky etapizace přeložky kolejí. http://www.mhd-ostrava.cz/index.php?s=zastavka_reditelstvi

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Sanju :

  Tomas T. – Jenže urychlení dopravy směrem na Bohumínskou není a nebylo cílem. Cílem bylo, aby nová zástavba alespoň částečně splynula s centrem, a pokud se toho dosáhne tak, že se doprava odvede z ulice Na Karolině na okružní cestu, a namísto toho bude pěší zóna, tak si myslím, že by se takové řešení mohlo lidem ve výsledku i líbit.

  LabBrad – O budování zastávky Ředitelství DPO se tady psalo (viz http://bit.ly/pJLAOw), nicméně, zdroj byl stejný :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. LabBrab :

  Já jen odpovídal na Tomášův dotaz. On se na tu zastávku ptal

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Sanju :

  LabBrad – Aha, omlouvám se, pokud jsem se Vás nějak dotkl, Váš odkaz je samozřejmě správný, asi s jedinými pořádnými informacemi, které jsou aktuálně k dispozici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. LabBrab :

  Sanju – spíš se mě dotýká neustále komolení mého nicku :D :D :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Tomas T. :

  Aha, tak tento clanek na strankach DPO mi unikl… rozhodne je zajimavy uplne posledni odstavec, hodnotici vybudovani zastavky. Kdy je vlastne receno ze budovat zastavku v tomto miste je nesmysl, protože to provoz jenom zpomali. Už jen z toho duvodu, že zastávka nebude pro dvě soupravy, ale druhá souprava bude moci jet až první opustí zastávku.

  Sanju – tomu rozumim, že to nebylo cílem, ale mělo by to být jedno z hledisek při stavbě. Provoz bude jen narůstat, a je nerozumne tento fakt opomíjet. Už jen z toho důvodu že poseldních 10 let ubývá DPO cca 5% cestujících ročně, a tito lidé se dopravují auty. Jediné pozitivní na tom je to, že se bude moci omezit četnost tram. linek, a tím nebude tak velký problém s kapacitot kolejové sítě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Sanju :

  Tomas T.: Okružní silnice kolem Karoliny nejspíš bude mít (a kolem nákupního centra má) čtyři pruhy, tedy větší kapacitu, než má aktuální trasa. Neříkám, že to bude rychlejší cesta, a určitě je potřeba započítat i další vlivy (napojení na Porážkovou a tedy i Českobratrskou), ale v tomhle jsem optimista – provoz asi bude hustý, ale nebude se proplétat úzkými ulicemi mezi nově postavenými domy. A co se týče nové tramvajové zastávky: v článku není psáno, že zastávka nebude pro dvě soupravy, naopak „bude muset druhá souprava stojící v zastávce vyčkat odjezdu předchozí soupravy“.

  LabBrab: Ještě jednou má omluva :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Nimrod :

  A všiml si už někdo z vás, tedy kromě mariana, který do sebe klopí piva, že se začala dělat Prodloužená Porážková? Včera jsem si všiml, že se připravují na vytrhávání kolejí…takže další dobrá zpráva!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. marian :

  nimrode, zítra si zas dám v centru pivo (radši nenapíšu kde, ať mě tam nepříjdeš agitovat o škodlivosti alkoholu). a co hůř – na cestu domů si ještě zakouřím nelegální drogu a pak se pěkně projdu pěšky domů a mrknu na tu porážkovou, jestli se fakt „začla dělat“ :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Jo jo všiml. Jak jsem šel v pondělí kolem tak tam něco kutili. Co nejdív se budu snažit udělat fotku .

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.