Návštěvnické centrum ZOO

V říjnu 2011 začala výstavba multifunkčního objektu návštěvnického centra. Ten bude stát téměř osmdesát milionů korun, z toho sedmašedesát milionů bude hrazeno z dotací regionálního operačního programu. Zbylých více než dvanáct milionů zaplatí město.

Kromě restaurace s celoročním provozem zde návštěvníci najdou středisko ekologické výchovy, venkovní učebnu i odpočinkovou zónu s terasou, která bude stylizovaná do vodní tematiky. Objekt bude navíc ukázkou a příkladem ekologického přístupu, protože bude postaven z ekologických materiálů a provoz budovy bude zajištěn obnovitelnými alternativními zdroji energie.

„Pokud vše půjde dobře, otevřeme na jaře příštího roku,“ uvedla tisková mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková.

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.