Návrh na změnu územního plánu přijat

Další pozitivní kroky v zabránění výstavbě na území lesoparku Myslivna.

Prvně opět, a po několikáté, musíme napsat, že nejsme proti výstavbám vědecko-technologických parků. Jde o to, kde. A na zeleném rekreačním území to rozhodně není. Ostrava se snaží být Smart, Fajn město. Rozrůstání do volné krajiny, přičemž ve vnitřním městě jsou hektary zanedbaných volných pozemků, rozhodně synonymem pro SmartCities není.

Ve středu 10. listopadu porubští zastupitelé na svém zasedání projednávali náš (lesoparkporuba.cz – pozn. red.) návrh na změnu územního plánu na Myslivně. Pan starosta Petr Mihálik následně zpracoval podnět k pořízení změny Územního plánu Ostravy a to tak, že území vymezené pro rozšíření areálu VTP bude změněno z plochy určené pro občanskou vybavenost na plochu určenou k využití jako orná půda, louka, les a veřejná zeleň.

S potěšením konstatujeme, že návrh byl přijat. Ze 40 přítomných zastupitelů se pro vyjádřilo 27 zastupitelů za ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, ODS a Ostravak. Hlasování se zdrželi 2 zastupitelé za ANO a 2 za ODS. Proti bylo 9 zastupitelů ANO.

Přestože se zastupitelé proti VTP vymezili jednoznačně už loni, tehdy byla pouze přijata deklarace požadující stavbu VTP v jiné lokalitě. Návrhem na změnu územního plánu však Poruba jasně říká ne i jakékoliv další výstavbě na Myslivně jako jsou rodinné domky apod. Tento postoj Poruby, která v tuto chvíli udělala ze své pozice maximum možného, je silným argumentem proti VTP na Myslivně.

Jaké jsou tedy další kroky? Jak jsme se informovali, požadavky na změny územního plánu se obvykle sbírají a následně projednávají společně. Podstatné však je, že to musí projednat Rada města Ostravy a následně rozhodnout zastupitelstvo Magistrátu (není to tedy věc, kterou by rozhodovali úředníci).

V tuto chvíli tak není jasný termín, kdy k projednání dojde. Hlasování v Porubě však bylo dalším důležitým krokem, kterým se blížíme ke konečnému cíli – zachování Myslivny jako přírodní a klidové lokality.

Hlasování jednotlivých zastupitelů:

zdroj: lesoparkporuba.cz

Související články


Komentáře

 1. nototo :

  Děkuji za dobrou zprávu. Myslím si, že Ostrava má dost ploch (i blízko centra), které zejí prázdnotou a zasloužily by si urychlenou rekultivaci a zastavění občanskou vybaveností.

  Thumb up 21 Thumb down 5
 2. Jiřík :

  Jde vidět jak je hnutí ANO strana jednoho člověka :)

  Thumb up 8 Thumb down 9
 3. Adam :

  Hurá, lesy v celém kraji se nebudou kácet!

  Thumb up 2 Thumb down 7
 4. jp :

  Adam: Protože přesně tohle chtěl Martin svým příspěvkem říct. Čteš vůbec ty články nebo jenom nadpisy ?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Tomas :

  Je to proste ptakovina. Lesopark si chranme a udrzujme, naprosty souhlas. Ale nevyuzivane pole je tam zbytecne. Ta aktualne prazdna plocha mohla s VTP mit luxusni vyuziti, vcetne upravenych cyklostezek, lavicek, o vikendu klidnych ploch pro brusleni apod. Ale vse jiz asi bylo receno, necht je proslapane psi wc stale tim stejnym psim wc…

  Thumb up 9 Thumb down 3
 6. Jiřík :

  Tomas : To už by pak nebyl lesopark ale jen les.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Ano. Do zóny Hranová si taky lidi na víkend plánují výlety.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Tomas :

  Jiřík: Takze druha cast slova lesopark – tedy „park“ znamena zanedbane pole?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. Tomas :

  martin [msstavby.cz]: Martine, cekal bych od vas trochu smysluplnejsi argument. Co ma zona Hrabova spolecneho s projektovanym VTP, to by me opravdu zajimalo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Haly co budou mimo pracovní dobu prázdné. Obklopené parkovišti. Pseudozelení.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 11. Tomas :

  martin [msstavby.cz]: Tak jednak VTP nejsou haly. A jednak to, ze by budovy byly mimo pracovni dobu vicemene prazdne, to je prave to proc by se ta oblast dala v teto dobe vyuzit i jinak, coz by presne ladilo s tim faktem, ze lide aktivne odpocivaji mimo pracovni dobu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. LK :

  Tomas: akorát by ta plocha k odpočinku byla zabraná budovami kanceláří – nebo vy snad chodíte odpočívat do aktuální oblasti VTP?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas :

  LK: Ano, jiz nekolikrat jsem se byl projet na inlinech nebo kole i do VTP.
  A vy chodite odpocivat na zanedbane pole?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. Nimrod :

  To, že to schválila Poruba, ještě neznamená, že to nakonec v úz.plánu bude. A já za sebe asi názor nezměním – rekreační lokalita to není ani náhodou. Jedna hospůdka a vyšlapané cesty v poli mezi lesními stromy…tam se opravdu opalovat musí být terno!
  Ale je to můj názor, nikomu jej nevnucuji

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. skelet :

  Tomas: jo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. LK :

  Tomas: na pole nechodím, ale kolem myslivny vícekrát a pak se dívám na okolí (a i na to pole). Ono i pole má vyšší relaxační hodnotu, než kancelářské budovy (a to tento příspěvek zrovna z jedné z nich píšu – Nová Karolina Park).

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. Tomas :

  LK: Ja si teda misto pro aktivni odpocinek predstavuji jinak. Budovy nebyly tim jedinym, co tam melo vzniknout, ale to ostatni asi nevidite nebo nechcete videt. Prave ze drtiva vetsina lidi chodi kolem myslivny, lesem, napr. k altanu dole nebo ke koupalisti nebo smerem k planetariu. Takhle by pribyla moznost se projit/probehnout/projet daleko rozsahlejsi oblasti

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. skelet :

  Magistrát města Ostravy zastavil územní řízení
  http://lesoparkporuba.cz/zastaveni-uzemniho-rizeni-pro-vtp-na-myslivne/

  Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.