Náves Jistebník

Vizualizace zajímavého záměru revitalizace návsi v Jistebníku.

Autor: ADEA projekt

• Cílem bylo vytvořit funkční, estetický a jednotný prostor návsi – veřejné prostranství, které bude plnohodnotně sloužit pro pořádání společenských, kulturních akcí a jako centrum místní komunity.
• V současnosti se jedná o poměrně neuchopený a těžce definovatelný prostor. V jeho návrhu vycházíme z os stávající zástavby, dochází k provazování přirozených, již existujících směrů a vzniklé území je jasně pochopitelné a celistvé.
• Dominantním prvek návsi tvoří zakřivené pobytové schodiště, které kontrastuje s nalezenými osovými systémy. Křivka schodiště prochází ve formě vlny S-J směrem a původně sklonitý terén rozděluje na horní a spodní úroveň.
• Spodní úroveň dostává formu náměstí, v jehož středu stojí již existující fontána, která se stává novým těžištěm návsi. Zachován je také památník, vedle kterého je nově navržena pergola. Na horní úrovni schodiště je navržen hudební pavilon, jako vyústění vlnové amplitudy. Spodní úroveň slouží během konání kulturních akcí přirozeně jako hlediště.


zdroj: FB ADEA projekt

Související články


Komentáře

 1. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je to pěkné což o to, ale není to trochu megalomanské? Tohle se tady nestaví ani ve městech.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. thvari :

  acdlcia [msstavby.cz]: paradox čr, že malá města a vesnice jsou schopna často realizovat hezčí věci než velké metropole krajů…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. rakem :

  acdlcia [msstavby.cz]: acdlcia
  To ještě pan nový starosta neví, na kolik desítek miliónu ho to vyjde, protože jednoduše věci jako rozpočet (hrubý odhad vycházející z něčeho jiného než z kouknutí z okna) nebo přeložky ing. sítí ve studiích tohoto typu nebývají :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. SH :

  rakem:
  Ono taky v reálu to nebude vypadat jako tyto krásné obrázky. V čisté linii a ploše dlažeb se objeví červené varovné a signální pásy, patrně i umělé vodící linie, tradiční žlutomodrý označník, stožáry veřejného osvětlení u přechodu pro chodce, poloha autobusových zálivů nebude tam kde je, protože zařazovací a vyřazovací pruhy jsou malé, pokud se zvětší nevýjdou rozhledové poměry na přechody pro chodce…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. rakem :

  SH:
  Naprostý souhlas :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Martin [msstavby.cz] :

  https://ostrava.rozhlas.cz/v-jistebniku-na-novojicinsku-planuji-novou-naves-na-stavbu-ale-chybeji-penize-7719760

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.