Nástavba MŠ Blanická

Nástavba objektu ve kterém se nachází mateřská školka a dům s pečovatelskou službou byla dokončena.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Polystyrén je vražda.

  Thumb up 12 Thumb down 6
 2. emmm :

  Tak to je naprosto příšerné! Původní vzhled byl mnohem lepší. https://www.google.cz/maps/@49.7629981,18.236842,3a,75y,184.9h,102.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1syHN7Jtx0h22HVuwiScZxTw!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 11 Thumb down 5
 3. panakis :

  Fuj! Zadne fotky jste v archivu nenasli? Aby jste vedeli jak to melo vypadat? Pred kostelem takova zruda.. boha.. vazne? takova pridana hodnota? Stydel bych se za takovou praci…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. tommtomm :

  měl jsem napsaný dlouhý komentář, měním ho jen na PROČ??? pane bože proč, vždyť…….

  Thumb up 14 Thumb down 1
 5. zerdě :

  no to je mi slepenec a jeste na tak exponovanem miste pred kostelem, nez tohle neco, to uz radeji strhnout a postavit neco noveho, nez tady dostavet, tady pristavet, tady to nadstavet a jeste neco do toho vestavet…..

  Thumb up 6 Thumb down 2
 6. kdojekdo :

  To je zde ale hloupých komentářů….!

  Thumb up 3 Thumb down 10
 7. Jája :

  emmm: Tak a nemáte tam něco staršího? Než tento odkaz na zanedbanou fasádu s rozpadajícími se nepůvodními okny a taky kdyby to bylo vidět zezadu, tak i s viditelným poškozením fasád od vlhkosti a stejnými, ale zanedbaními přístavky.
  On ten objekt zřejmě už od dob po válce dostával hodně zabrat. Podle zadní části je tak 3x dostavovaný, taky je dodělaný boční vstup do jídelny a rampa ke kuchyni. Nebýt dříve data 1905 na tom ozdobném štítu nad vstupem, který zrušili, tak nikdo neví, jak je to staré.
  Ještě mezi těmito dvěmi stavy byl stav po zateplení fasád, ale asi přišly peníze, tak se vrhli i tohoto díla.
  K celkovém zhodnocení. Levá část vypadála nesouměrně už před půdní nadstavbou. Co jiného čekat, když se chtějí spojit dvě části s různými výškami polaží. Tak to jen tím propojením různě vysokých střech, aby zvýšili kapacitu domu s pečovatelkou službou, vzhledově dorazili.
  Přístavby vzadu byly stejně zoufalé. Pokud by se to očistilo, od různých přístavků a změn, tak to mohlo vzhledově působit jinak, ale to by přišli o prostory pro školku, jídelnu s kuchyní a o prostory pro dům s pečovatelskou službou.
  Jestli ta nadstavba splnila svůj účel a spravili i vnitřek pater stávající části domu s pečovatelskou službou a ti staří lidi tam budou mít daleko lepší komfort uvnitř, tak se ta rekonstrukce z pohledu investoce povedla.
  Exponovaným místem bych se už raději neoháněl. To by chtělo myslet a stavět jinak a už od začátku. Je tam hrstka více či méně hodnotných staveb. Některé už taky někdo zprznil. Kostel, fara, o trochu níž Městský úřad, Sokolovna, škola.
  Dáke „krásný“ sběrný dvůr, který je korunován stavbami naproti. I Katolický dům, je roztahaný a vzhledově působí, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Před vstupem do kostela je tenisový kurt. Kdo to má, že si může v něděli cestou z kostela jít rovnou zahrát tenis? :). Sice je hřiště za tůjemi, ale prostor je totálně zabitý.
  Nyní střechou a divnými vikýři ten objekt aspoň bude ladit s objektem naproti. Taky je to krásná práce. Zlatá devadesátá přistavěná na zlatých sedmdesátých?

  Thumb up 0 Thumb down 6
 8. emmm :

  Jája:
  Zde je zcela původní vzhled: https://www.google.com/search?q=%C5%A1kola+star%C3%A1+b%C4%9Bl%C3%A1&rlz=1C1CHWL_csCZ824CZ824&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiVofD1pPzgAhVKxhoKHQ0LCXkQ_AUIDigB&biw=1920&bih=898#imgrc=XydL8IhKzW9Q8M:

  Přestavba jak před 30ti lety… PROČ?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Jája :

  emmm:Proč?
  Dal jste skvělou starou fotku, na které jde vidět, jak se asi kdy kdo o ten objekt staral a jak ho upravoval.
  Na mapách seznamu, je podle polohy odkud to bylo snímáno vidět stav před zateplením a po zateplení. Když k tomu přidáte tuto starou fotku a fotky z tohoto příspěvku, tak tu zoufalost jde vidět.
  Ozdobné prvky dávno pryč a ty různé přístavby vzadu bez špetky přemyšlení, jak to bude vypadat, tam byly ještě před tou střechou.
  Změnou oken v patře v levé části, byl ten objekt už před nadstavbou nesouměrný. Jak pak řešili vysoké stropy v patře, to ani raději nepřemýšlet nad tou zhovadilostí. Nyní je to ještě více nesouměrné, ale až na pár drobností, které zbyly, nebylo přesně vidět ani předtím, ani nyní, že ten objekt je starší než jak na okolí působí.
  Nyní zase prostě jen tu hmotu vzali a zlepšili podmínky v objektu, aby tam bylo sucho, teplo, aby dům s pečovatelskou službou vypadal uvnitř jako v 21. Století, atd.
  A že i nyní přistavěli takto a nikdo nedělal kudrlinky, se nedivím. Znova je udělat, na to by nedostali peníze. Je to balík peněž a vylepovali by to stejně z polystyrénových profilů, protože ty římsy a výstupky byly z větší části součástí zdiva. Taky rozumím, že když potřebovali zvětšit kapacitu domu s pečovatelskou službou, že šli pro ně nejlevnější cestou. Ono pozemky nerostou u cesty a ve většině případů ty pozemky už ani stát ani obce nevlastní.
  Je to prostě jen smutný „časosběrný dokument“ o tom, že když se na vzhled a údržbu začalo po válce kašlat, tak ani po revoluci už není síla ani finance na nápravu.
  Pak o nějaké celkové zoufalosti historických center obcí a měst, jde mnohdy už jen povídat, pokud se nebude přemýšlet jinak.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. emmm :

  Jája:
  Člověče, mě ani tak nejde o kudrlinky. Ten objekt byl nesouměrný (2 objekty vedle sebe) od samého počátku. V tom nevidím žádný problém. Přístavby, pokud je nutné je zachovat, chápu. Zajímá mě pohledová strana. A ta je opravdu nevyvedená. Barevně, členěním, předimenzovanou hmotou polystyrenu a množstvím nepraktických a drahých vikýřů. Líbilo by se mi rozdělení budov bílou/světle šedou fasádou a nahoře přístavba klidně o něco vyšší, ale bez těch vikýřů, prosklená, odlehčená. Jak píšete, jako ve 21. století, ale i zvenku, nejen uvnitř. Ale bohužel nejsem architekt ani projektant :/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Stačí udělat čelem vzad a uvidíte toto https://mapy.cz/s/3pHVQ ta nefasáda je tam už několik let.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.