Náměstí Ostrava-Jih

Původní povrch zmizel a demolice se pomalu mění v rekonstrukci.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  se vsadím, že tu původní dlažbu určitě někde zachovají (například v těch průchodech), abychom si užili krásný přechod z té nové na tu starou, hl to pohladí estetickou duší každého z Ostravy jih :D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Martin z Ostravy :

  Na tom povrchu jsem odchodil celé dětství a pubertu, byl se mnou celý dosavadní život – 30let. Ale rád na něj budu už jen vzpomínat, bez toho abych na něj narazil v průchodu :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. aldik :

  Bude tam alespon stejně pěkná dlažba jako v Zábřehu na Tylové u Alberta? Nebo zase klasické, obyčejné kostky.. :D

  A když už tam rubou a bude tam beton, minimum zeleně tak podzemní parking by se tam myslím velice hodil ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. balde :

  aldik: parking opět promarněná příležitost

  Thumb up 4 Thumb down 1
 5. Rado :

  aldik: Vsadil bych se za zámkovou dlažbu, ušlechtilá kamenická výroba a vše kolem je v Ostravě sprosté slovo. Raději asfalt než další dílo a lá Masarykáč.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Podívej se na projekt, který zde je také prezetnován a pak vypusť další zapšklou sra*** ohledně materiálu.

  Kvalitní prostor není v Ostravě zrovna nejlepší, ale drž se aspoň faktů.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. rasta :

  Rado: Tak na masarykáči není zámková dlažba, pokud myslíš ten ostravský. Ale klidně se s tebou vsadím o třicet litrů (pokud je máš?), že zámkovka to nebude:) v době internetu a vyhledávačů mě udivuje, že lidi raději plácnou nějaký nesmysl do diskuze, jen aby se chvilku cítili zajímaví a nad věcí. Běžte raději na FB, tam je takových „odborníků“ spousta….

  Thumb up 7 Thumb down 0
 8. Jana :

  Rado: Opět naprostý souhlas. A když vidím, jak dopadlo náměstíčko v Ostravě – Mar. Horách… Škoda slov. Mimo jiné, Moravská Ostrava v okolí katedrály připomíná takondrom, ulice Čsl. Legií – tankodrom, Přívozká – takondrom, Dvořákova – tankodrom. Celá Ostrava je přisprostlá až běda!!!

  Thumb up 1 Thumb down 11
 9. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: Já vím, že tam zrovna zámkovka nebude, ale to neomlouvá tisíc dalších jejich aplikací. Navíc Ostrava je známá očesáváním projektů, takže abychom se nedivili. Mě udivuje, jak stále máte růžové brýle. Možná lepší zapšklá sra*** než bezbřehý, ničím nepodložený optimismus. Myslím stavebně.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 10. Rado :

  rasta: Na Masarykáči myslím tu přehlídku nekvalitní kamenické práce, která očividně nikomu nevadí. Jak jsem psal výše, nejspíš tam zámkovka nebude, jenže aplikace tohoto druhu dlažby je tak dominantní, že je úplně jedno, zda tam zámkovka bude nebo ne. Jde prostě o princip, že tam, kde zámkovku nechcete, tam ji máte, a tam, kde to vůbec není třeba, tam se dá kamenná dlažba. V čem je náměstí Ova-jih cenné? Ničím. Chápejte, ostravské stavební dění se tak vymyká všemu, že k tomu nepotřebujete net. Krom zateplovaček a rekonstrukcí chodníků se tu nic neděje. V době konjunktury tak trochu paradox, nemyslíte? Jinde se staví jak o dušu, v Ostravě nic.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 11. Jana :

  Rado: Ono stačí vyjet k Metropolce ve Slezské Ostravě, která je pochopitelně vyrabovaná a uzavřena, a podívat na Ostravu z „ptačího“ pohledu. A co uvidíte? Komíny – z jedné i druhé strany (o smradu všeho možného raději pomlčet), hnusné zateplené paneláky, nedominující věž nové radnice a HLAVNĚ(!) ANI JEDEN JEŘÁB… Ostrava chřadne a je to vidět na každém kroku!!!

  Thumb up 1 Thumb down 15
 12. aggu :

  Jana: Hate #4982.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Z FB místostarosty p. Witozse, publikováno dnes.

  „Pokřivený chodník na Zámecké který se začíná čím dál tím víc zhoršovat? Nejhorší místa na náměstí TGM? Tak včera jsme vysoutěžili jejich opravu již v této sezoně.

  Držme dlaždičům palce a když půjdete kolem, podpořte je dobrým slovem ;)

  Hezký pátek Všem.“

  Ze stavebního dění v Ostravě opravdu nejsem optimistický, ale držím se aspoň faktů.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Jana :

  Martin [msstavby.cz]: Ještě by se mohlo vysoutěžit odstranění mega boule na začátku Přívozké, nové stromečky u katedrály, zcela nový povrch za katedrálu, komplet nový povrch na ulici Čsl. legií, komplet nový povrch na Dvořákově ulici, komplet nový povrch cesty od Divadla loutek, kolem bufáče bezdomovců až po ex OD Ostravica. Witozs je za Piráty, že :-(

  Thumb up 2 Thumb down 6
 15. Jirka :

  Jana: budu hadat. pochazite z ostravy. odstěhovala jste se. ale nejak nic moc. tak si ted potrebujete dokazovat jak jste udelala dobře.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 16. Crazym :

  Jana: Bože Ty jsi 3,14ča :-)

  Thumb up 8 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.