Náměstí Ostrava-Jih

Demolicí původních staveb začala velká rekonstrukce předprostoru obchodního centra na ulici Horní.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  škoda, že tam neudělali rovnou podzemní parking výkop by měli z půlky hotový

  Thumb up 21 Thumb down 0
 2. aggu :

  balde: Ano, demence místní radnice. V tomhle prostoru už druhá – parkoviště za „obchodním centrem“ u Polikliniky a okolí. Ukázkový případ jak NEDĚLAT veřejný prostor. Vhodné pro exkurze, školy a nerozhodnuté voliče.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Je nějaké info jak by to mělo vypadat? Když si vzpomenu, že ta budova vedle té díry měla být kino a dnes tam sedí úředníci kterých je čím dál tím více :-(
  Pokud u té rekonstrukce nepřibudou parkovací místa ideálně v podzemí, tak je to stejné jako v Mariánkách, náměstí nevypadá nejhůře ale kdyby pod ním bylo parkoviště…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Rdm :

  Crazym: https://www.msstavby.cz/namesti-ostrava-jih-11-02-2019/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. balde :

  aggu: parking za poliklinikou za mě docela ok, ale prostor za železňákem je peklo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Adam Třetí :

  Crazym: Na úředníky v tomto ohledu neplivat, ti za to, kolik jich je, nemůžou. Vinu nese přebujelá legislativa, ti, kdo ji mají primárně na starosti (politici), a v neposlední řadě ti, kteří politiky volí/nevolí.

  Mimochodem, nějaké info o tom, že ta budova měla být kino? O tom jsem ještě neslyšel…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Adam Třetí: To jsem ještě pracoval u Bytostavu a stavěl Dubinu když se to začalo stavět v roce 87 a každý den jsem kolem toho jezdil. Nějaké info a fotka tady v článku http://historie.ovajih.cz/obchodni-stredisko-zeleznak-hlubinak/
  A neplivu na úředníky ale na systém, třeba Hejtmanství začínalo na 120 ouřadech s plánem na 170 a dnes je jich tam skoro 700 :-( To je to zeštíhlování státní správy a kupování voličů…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. aggu :

  balde: Opakuji se, sorry, a budu sprostý. Ta chlouba našeho drahého ÚMObu – nové parkoviště s decentní zámkovou dlažbou na úrovni vesnického příjezdu do garáže – zcela zruinovalo veřejný prostor mezi poliklinikou a přilehlou obchodní zónou. Panuje tam naprostý chaos. Chodci, včetně dětí z blízkých škol se motají mezi auty, a provoz aut, díky imbecilně navrženému parkovišti je tam opravdu hustý. Parkoviště problém s parkováním samozřejmě nevyřešilo, ale logicky zhoršilo. Takřka okamžitě se zaplnilo a výsledek nula. Parkuje se tedy (opět) všude možně i nemožně, akorát mnohem hůře než dříve. Parkuje se i v zatáčkách s nulovým výhledem, už v tak nepřehledném místě .Policie to má samozřejmě na háku. Les dopravních a jiných přiblblých značek tomu celému dominuje, a přitom tam chybí ta jediná, která by tam měla být – tzn. přikázaný směr jízdy okolo parkoviště (jednosměrka). Debilové nebo místa neznalí si tam dnes a denně jezdí jak chtějí a na úzké cestě se tedy, kupodivu, střetávají čelem a těžko se na 3 m široké cestě vyhnou, že áno. Couvání, zmatky atd… Když tam vjedou popeláři, tak už je to groteska.
  Projektant asi netušil, že okolo parkoviště je poliklinika a škola, a auta obvykle u institucí tohoto typu nakrátko zastavují. Asi pochází z kazachstánské vesnice, a ve městě v životě nebyl, pominutí mysli a opomenutí navržení K+R je tak pochopitelné, ale nevím proč se sere do takové práce…
  Celé je to završeno naprosto katastrofálním stavem příjezdové komunikace (výsledek ignorantství zdejší radnice #5478), kde jsou hluboké výmoly na každém druhém metru. Indie hadra.
  A aby se to nemohlo vyřešit jednoduše, tak si tam géniové z radnice nas*… natáhli ještě cyklostezku. Na které kolo neuvidíš. Za to prostor pro možná řešení se tak blíží k nule.
  Snad přijde někdo, komu už úplně nejebevpale, celé to všechno zase vybagruje ven a začne od začátku…
  dprdlkrvfx….

  Sorry.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Agribellum :

  Objekt dnešního Finančního úřadu II, přesně řečeno Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, pracoviště Ostrava II, měl být původně multifunkční stavbou občanské vybavenosti. Mělo tam být kadeřnictví, agitační středisko s malým promítacím sálkem (to tenkrát bývalo, taková zařízení), zázemí pro tehdejší zájmové organizace (po novu spolky), trafika, kancelář Sazka-Sportka atd. To, čemu říkáte kino, byl masivní protiatomový železobetonový bunkr, zabírající na výšku první nadzemní a první podzemní podlaží v ploše tří šestimetrových modulů MSOB konstrukce (takže půdorys 18*18 m).

  V době rozhodnutí udělat z něj FÚ byl kryt už vybaven tlakovými dveřmi, strojovnou s agregátem, filtry, v horních podlažích v některých místnostech byla hotová sádrová omítka… Nicméně v 1 NP stál metr vody a to několik let – od 1989 do 1995, kdy začala rekonstrukce.

  Mimochodem, do „kina“ – bunkru bylo vyraženo několik dalších vstupů (šílená práce), vnitřek byl rozdělen příčkou v jedné třetině a do ní byl vložen strop, takže vznikl sklad zabaveného zboží (1PP) a počítačová učebna (1NP). Ve zbývajících dvou třetinách původního prostoru se zachovanou původní světlou výškou byl zřízen zasedací sál.

  Je fakt, že přibližně v polovině rekonstrukčních prací bylo rozhodnuto o zvýšení původního objektu o jedno patro, což bylo prozíravé. Dodneška si myslím, že barák ani venkovním vzhledem, ani vnitřními funkcemi nedělá ostudu. Rekonstrukci projektoval Ing. arch. Sedlecký.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 10. oko :

  No navíc to panorama a okolí…Není nad to koukat se z nového náměstí na krásný hotelový dům plný inteligentních a tvrdě pracujících lidí
  a projít se opraveným a renovovaným podchodem, že? :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. balde :

  aggu: jo tak s tím suhlasím, ale když porovnám ten parking před a po tak nebe a dudy, ale máš pravdu, e v celkovím kontaxtu je to pořád na prd, jinak když už píšeš o tom parkingu v zatáčkách, tak mě strašně baví lidi co na Dr martínka parkují před domem číslo 9, už bez toho že auta parkují v zatáčce je ta zatáčka pěkně na prd, že to je o život se tma s někým potkat v protisměru, a lidi si to tam klidně parkují, hl jak probíhala rekonstrukce, je tam zákaz zastavení a měšáci co tam hlídali průjezd, při té rekonstrukci, to měli upe na párku, když je na to lidi upozorňovali

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. aggu :

  balde: Když se veřejný prostor peče v kanceláři nějakého náměstka s nějakým kamarádem projektantem u kafe, tak to dopadá takto. A vůbec, za těch 30 let NIKOHO na magistrátu (nedejbože na malých radnicích) veřejný prostor v Ostravě nezajímal (ústní přiznání členky Rady města).
  Teď snad nastaly lepší časy.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.