Náměstí Jiřího z Poděbrad – foto z rekonstrukce

Dlažba náměstí a cest je hotová, chybí jen v místech, kde probíhá usazování dekorativních prvků, a tam, kde bude kašna. Pokračuje výstavba přechodů, z nichž některé jsou vyvýšeny na úroveň chodníku a fungují zároveň jako retardér. Z důvodu zvýšení bezpečnosti byla vozovka na několika místech rozdělena středovým ostrůvkem. Při úpravě chodníků musel být pro nedostatek místa pozemek knihovny, který je výše než okolní terén, opatřen opěrnou zídkou. Dokončeno je i dláždění plochy u bývalého kina.

Související články


Komentáře

 1. Jarda :

  Naschvál se tam zajedu podívat o víkendu, jak jsem už psal dříve, v dětství na mne to náměstí působilo ponurým dojmem, uvidíme jak se to povedlo. Není to největší náměstí v Ostravě nebo je Masarykáč větší, nevíte někdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aldik :

  Ale zeleň by tam určitě byla lepší, takhle to bude jen další rozpálená plocha v létě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. johny :

  Sorry, ale je to betonová poušť…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Lip :

  Dle vizualizace by tam měly přibýt ještě stromy, lavičky, ale hlavně kruhová fontána???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. z.m :

  Označení „betonová poušť“ je opravdu přiléhavé u náměstí kompletně vydlážděného ze žulových kostek… :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Jarda :

  z.m: To není poušť, je tam žula, což takhle to nazvat pustá náhorní plošina tvořená žulovým podložím s řídkou vegetací (budou tam ty stromky)?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Lip: Já teda nevím, jestli je tak velký problém krom prohlížení obrázků číst text, který patří k nim. Hned první řádek:“Dlažba náměstí a cest je hotová, chybí jen v místech kde probíhá usazování dekorativních prvků a tam kde bude kašna.“

  Ještě bych měl na ostatní dotaz, zda nepoznali, že stavba ještě není u konce ?!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. z.m :

  Kdo chce psa bít za každou cenu , hůl hledá i na poušti… #kverulanti

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Lip :

  martin: Omlouvám se příště budu pozornější :-))!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. johny :

  z.m:

  ve Vsetíně je takových kverulantů plné město – tahle rekonstrukce mi připomíná tamější náměstí Svobody. Můžete si vygůglovat, jak to tam dopadlo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Jarda :

  johny: Máte na mysli Osvoboďme náměstí Svobody ve Vsetíně ? To v Ostravě nehrozí tady je to všem šumák.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Valach jak poleno :

  Jarda: Tak to si nemyslím, ke mě jako vsetíňákovi se dostaly informace o Ostravici, praskajících dalždicích na masarykáči…, zato o akci osvoboďme náměstí vůbec nevím:-). Je pravdou, že na Vsetíně máme 2 náměstí a to jedno bylo zprasené takovým způsobem, že by to neprošlo v žádném městě, to už se museli ozvat i ti, kterým je to v podstatě šumák:-).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: takhle se to prece neda zobecnit. je faktem, ze malo kdo zna tu lokalitu jako misto, kde by mel potrebu travit cas, takovehle aktivity jsou vzdy v rukou mistnich. navic si nemyslim, ze ostravak obecny je jiny druh nez vsetinak obecny..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.