Nádražní 93 – foto z rekonstrukce

Rekonstrukce administrativní budovy na ulic Nádražní 93 postoupila o další krok. Stavba je očištěna na část zděného pláště  a nosnou konstrukci budovy. Na první fotce můžete vidět finální podobu budovy po rekonstrukci.
Za fotky od čtenáře děkujeme !

Související články


Komentáře

 1. Sanju :

  Takže se bohužel zadní část budovy dostavovat nebude…, tedy alespoň ne teď.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Ivo :

  Na první fotce je vidět pozměněná vizualizace a tam se s tou zadní částí už nepočítá. Ani by to do října nestihli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  nekdy zasnu, na co vsechno jde vysomrovat dotace.. jak velky je rozdil mezi timto a ostravicou treba?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  @Kenny: Přesně, to snad ani není možné :-D. Ale na druhou stranu jsem s realizací této stavby nebo resp. s tím, že se s tím barákem něco provede, počítal jen ve velmi vzdálené budoucnosti a kdoví jestli. Proto jsem velmi příjemně překvapen.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Mno ja myslim ze to je zahrnuto v tom jednom kompletnim baliku na revitalizaci budov ne? Vsechny rekonstrukce bytu RPG v karvine co se rekonstruuji jsou dotovany statem a EU. Taky proto je nesmysl ze si kvuli tomu navysuji najemne. Ta dotace tam bude urcite proto, ze tam maji nejakou energetickou suporu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Hynek [msstavby.cz]: No slyšel jsem, že tam má přesídlit 1st International School of Ostrava, tak to bude možná tím… ale na 100% si jistý nejsem…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Nimrod :

  Když se podíváte na první fotku, jde vidět, že dotace jde z OP Podnikání a inovace, takže s dotací na byty to nemá nic společného. Každopádně pro tento typ dotace je nutná min. něajká energetická úspora, takže tato úvaha je naopak správná. Co se týká nájemce – vzhledem k tomu, že to má pod palce RPG, tak bych se toho nebál…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. mm :

  Také jsem si všiml, že zadní část se dostavovat nebude, což je jistě škoda, na druhou stranu jsem rád, že se tak zajímavá stavba opět zaleskne v novém, protože stejně tak, jak někteří zde, i já počítal s hudbou vzdálené budoucnosti. Jsem překvapen a potěšen, že zase tady bude o něco krásněji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Summerboy :

  @mm: Přesně tak ;-)
  @PetrP:To je ta, co má mladý Klaus, anebo to je jiná? A kde jste to slyšel, resp. jak důvěryhodný je Váš zdroj?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Summerboy :

  Trochu off topic: Mně by zajímal věkový průměr tady na tom fóru :-) – kolik vám třeba tady tak je? Studenti architektury, ženy na mateřské dovolené, aktivní senioři, nebo jak je to tu? (Snad mě vyfakuje jen 90% přispěvatelů a ne všichni :-). Mně je 25 (ne, že bych tady tu informaci chtěl nutit, ale aby někdo začal :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: ja bych to tu nehrotil, obecne to bude kopirovat nas facebook (s mirnym posunem doprava), ale nejak takhle

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. MM :

  Pravda, dotaze je zlo. Všichni ví, že nejprve jsme peníze do EU museli poslat, aby nám je potom milostivě vrátila. Takže peníze daňových poplatníků na rekonstrukci budovy, díky které bude RPG inkasovat peníze za nájem atd. O bytech ani nemluvě. Aspoň v Německu šli do hajzlu, investice se tam Bakalovy zhroutila, přišel o nějaké miliardy, je otázka, kde se bude chtít hojit… Ohledně budovy, jsem rád za cokoli, aspoň to tam ožije.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Summerboy :

  @Kenny: Díky :-)! Právě na FB se to z pohledu lajkujícího nedá zjistit, tak díky za info :-).
  @MM: To není vůbec pravda. MY jsme do EU poslali tak akorát velké kulové v porovnání s tím, co z ní můžeme dostat a co bychom mohli dostat, kdyby zodpovědní politici a úředníci nebyli kokoti a snažili se. Kohezní a strukturální fondy jsou pro nově přistoupivší země zlatý důl, jenom naši zástupci jsou tak dementní, že toho nejsou schopni využít. Hlavně že my si máme utahovat opasky. Takže dotace od EU není žádné zlo, o investicích Bakaly v SRN nevím, ale to, že to je hajzl par excellence, to je fakt. Budova super, to bezpochyby. Ale s těmi dotacemi – nemíchejte hrušky s jablky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Tomas T. :

  Summerboy: Skoda ze tady neni nejake interni like it :-) hned bych vam ho dal….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: globalni lajk byl na hlavni strane dole, tady jsou pod mapkou jen fb shary, byl tu i like daneho clanku, ale jednak blbnul a druhak fungoval skoro stejne, stejne se to ptalo, jestli k tomu chces pridat komentar, ten share mi prijde lepsi pro obe strany..

  ale ten globalni lajk jsem teda tedka nechal vsude, trosku mam problem s tim, ze to pise, ze „toto se libi…“ pritom koukam na clanek a „toto“ se tyka webu jako celku.. ale tak snad to nebude problem..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: no asi jsem se spatne vyjadril. Ja mel na mysli ne like od FB, ale nejaky interni… ze proste s komentarem daneho cloveka souhlasim. Vlastne by se asi jednalo o hodnoceni komentaru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Summerboy :

  @Tomas T.: Mate u me pivo :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. LP :

  nebo rovnou zavést FB diskusi… Myslím že existuje nějaká aplikace na stránku která to umí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Tomas T. :

  LP: No do toho bych se nepoustel. Jednak si nemyslim ze musim na FB davat vsechny me komentare, a navic ne kazdy ma FB a tim by se diskuze omezovala.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. PetrP :

  Summerboy: ne Klausova škola je ve Vítkovicíc a je to Porg. 1st international je jazyková základka s výukou angličtiny hlavně pro děti zahraničních pracovníků… nyní sídlí na ZŠ Ostrčilova… zdroj fakt nevím, někde jsem to slyšel nebo četl… :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: jasne, nechtel bych to tu preplacat funkcema, diskutuje nas tu vicmin par, takze nemyslim si, ze je to nutne, kdyby nas tu chodily diskutovat denne stovky, tak uz se to vyprofiluje, takhle ale imho zbytecna prace, aby nekde visel jeden palecek sem tam. :)

  do budoucna ale chcu zavest nejakou verejnou karmu projektu, kazdy bude moct zahlasovat, jestli se mu projekt vylozene libi, nelibi, nebo nema vyhraneny nazor, ale zatim jsem se k tomu nedostal.

  LP: o fb diskuzi jsem uvazoval uplne na zacatku noveho systemu, ale zavrhnul jsem to. verim, ze tohle je lepsi a hlavne to mam plne pod kontrolou i do budoucna a ne, ze se fb rozhodne, ze neco bude najednou jinak, nebo zpoplatneno, nebo zruseno a ja s tim nic neudelam..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. PetrP :

  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/120609-byvala-budova-okd-doprava-se-rekonstruuje-jindrich-ne.html

  takže se zatím neví, kdo tam bude… ale hlavně, že se rekonstruuje :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. mm :

  Tak to je super, že má o pronájem budovy zájem více společnosti, to vždycky člověka potěší. Snad to půjde stejně rychle i s Jindřichem. A jinak Summerboy má pravdu. Dotace z UE Ostravě a tomuto kraji pomohly nejednou, z Prahy by jsme dostali akorát tak kulový. To, že dotace neumíme lépe čerpat je věc druhá, věc některých pablbů, ale z dotaci EU se realizovala spousta záměrů a snad ještě realizovat bude. Pochybuji však, že to nějak souvisí s touto budovou. To půjde z prostředků RPG.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. PetrP :

  Tak ať si každý říká co chce, členství v EU je pro nás přínosem, byť jsme museli v některých věcech udělat ústupky… Vím, že třeba zemědělci nesouhlasí, ale to co jsme z dotací dostali, vysoce převyšuje to, co jsme museli obětovat… jen co peněz jsme dostali na dopravní stavby, které jsou svým objemem jedny z nejnáročnějších na finance a z toho našeho by se tedy stavělo velmi málo a velmi pomalu. Jak píše mm, to že neumíme udělat projekt tak, aby se to několikrát nevracelo, je věc druhá….
  Toť aspoň můj názor, který nikomu nevnucuji :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Michal :

  Škoda, že stavbu neočistili až na základovou desku. To by teprve bylo příjemné překvapení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Summerboy :

  @PetrP: Thumbs up ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.