Na Vítězné vyroste nový bytový dům

ova
Poklepáním základního kamene byla v pátek 6. 11. zahájena stavba bytového domu v Moravské Ostravě na ulici Vítězná. Jedná se o jeden z mála developerských projektů startujících v Ostravě v době ekonomické recese. Hloubení základů začne už tento týden, ukončení stavby je plánováno na první kvartál roku 2011.

„Projekt obsahující 24 bytových jednotek je pro budoucí majitele bytů zajímavý tím, že je situován v jedné z atraktivních lokalit v těsné blízkosti Radnice, Komenského sadů a nádherné vilové čtvrti z třicátých let,“ řekl Michal Teper z developerské společnosti STING Development. Průměrná cena je 41 tisíc korun za metr čtvereční. Podle slov Michala Tepera je 10 bytů již zarezervováno.

Lokalita, v níž dům vyroste, patří k posledním prolukám klidové části centra Ostravy. „Jednoznačně podporujeme návrat bydlení do středu města, Vítězná je pro ty, kdo chtějí žít v našem městském obvodu, skvělou adresou,“ uvedl Miroslav Svozil, starosta Moravské Ostravy a Přívozu.

Pětipodlažní budovu navrhoval ateliér KOHL Architekti, stavbu realizuje společnost IMOS Brno. Objekt bude disponovat dvěma samostatnými vchody a podzemním parkovištěm s parkovacím místem pro každou bytovou jednotku.

ova

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.