Na Relax centru se pracuje už bezmála rok

Relax centrum se má v budoucnu stát hlavní turistickou atrakcí celého regionu. Práce u krytého bazénu začaly loni v květnu a vše se mělo zvládnout za půl roku.
Za projektem, který má přislíbenu dotaci až 29 milionů korun, je firma 1.Třinecká sportovní. Společnost už dříve požádala o prodloužení termínu stavby do 31. březnaAni ten se však nepodařilo stihnout. „Termín ukončení projektu byl na žádost jeho nositele a po schválení posunut na 14. května 2010, přičemž ukončením projektu se obecně myslí předložení závěrečné monitorovací zprávy,“ sdělil ve čtvrtek Deníku Michal Sobek, manažer vnější komunikace příslušného dotačního programu. „Pokud se nic nezmění, fyzická realizace by dle tohoto harmonogramu měla být ukončena letos k 30. dubnu,“ dodal Sobek.

Milan Rusz už ve firmě není, jednatelem se stal šéf DDM
„Já už v té společnosti nejsem,“ řekl redakci Milan Rusz, který ve firmě, jež dříve fungovala pod názvem Bowling Sport, působil dvanáct let a dlouho patřil i mezi její spolumajitele. Z internetové verze obchodního rejstříku vyplývá, že jednatelem firmy je od ledna Zdeněk Walach, ředitel třineckého DDM.“Zpoždění projektu je způsobeno neočekávaným prodloužením doby výstavby. Přesný termín otevření bude zveřejněn po ukončení ověřovacího provozu technologií Vitálního světa,“ sdělil Walach ve čtvrtek odpoledne. „Pan Rusz ze společnosti odešel na vlastní žádost z důvodu vytížení jinými podnikatelskými aktivitami,“ poznamenal.Zda jsou trable s termíny pro poskytnutí dotace nějak zásadní, není jasné. „Právě při ukončení projektu a předložení závěrečné žádosti o platbu se uskuteční také interní kontrola na místě. Takovéto kontroly se většinou zaměřují na plnění smluvních podmínek podle smlouvy o poskytnutí dotace, publicitu projektu, hlavně ale na účetnictví a stavební část projektu,“ konstatoval k obecným pravidlům manažer Michal Sobek.

Desítky milionů jdou ze soukromých zdrojů
Milan Rusz ještě jako jednatel 1. Třinecké sportovní naznačoval, že třicetimilionová dotace představuje zhruba polovinu celkových uznatelných nákladů. Firma část stavby financuje z vlastních zdrojů a komplex po otevření bude i provozovat.Podle informací z přelomu roku stavba nabrala zpoždění kvůli složité organizaci výběrových řízení, při nichž bylo nutné dodržet zákonné lhůty, navíc se dodatečně při geologickém průzkumu zjistilo, že místo má mnohem horší podloží, než ukazovaly sondy. To si vyžádalo změnu technologie.
Firma s odkazem na analýzy uvádí, že Relax centrum si na svůj provoz vydělá. V projektu se hovoří o tom, že posílí sektor cestovního ruchu v regionu jako hlavní turistická atrakce s celoročním provozem. Počítá se i se zahraničními zákazníky. Sport, relaxaci a zábavu má zajistit zmíněný unikátní komplex „Vitální svět“ s plochou zhruba 300 metrů čtverečních.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.