Na Polanecké ulici vznikne kruhový objezd

Ve Svinově zmizí křižovatka častých nehod na výjezdu z Polanecké ulice. Nahradí ji okružní křižovatka.

V Ostravě-Svinově se blíží zahájení důležitých oprav na páteřních komunikacích. Začne se budovat kruhový objezd na Polanecké ulici a v příštím roce pak začne také nutná oprava mostu I/138 na Rudné ulici. Momentálně se připravuje projektová dokumentace. Přípravné práce na mostě ze 70. let 20. století by měly začít v druhé polovině roku 2024. Ty hlavní práce, tedy bourání mostu, se uskuteční až v roce 2025.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb, ŘSD: “ V minulém roce tady proběhla diagnostika, která bohužel diagnostikovala problémy s přepínací výztuží, což jsme řešili v návaznosti na předchozí mosty, které se na této komunikaci vyskytují a proto jsme šli do větší hloubky a podívali se na něj. V tomto případě dojde k tomu, že budeme muset snést celou nosnou konstrukci a a postavit úplně novou.“ 

V roce 2024 zmizí také křižovatka častých nehod na výjezdu z Polanecké ulice a nahradí ji křižovatka okružní. Vzhledem k tomu, že se v těsné blízkosti nachází dálnice D1, tak se tady v posledních letech velmi zvýšila dopravní intenzita.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek, SSMSK „..díky této intenzitě tady došlo už k několika smrtelným úrazům a díky tomu byla vyhodnocena jako riziková křižovatka, která by se měla do budoucna předělat. Takže jsme oslovili projekční kancelář, i za přítomnosti policie, která nás urgovala v rámci tady těch kolizních bodů. Vznikla projektová dokumentace a na dané křižovatce klasické vznikne okružní křižovatka.“

Radim Smetana (PRO NÁŠ SVINOV), starosta MOb Ostrava-Svinov: „MOb Svinov je obecně dopravní uzel nejenom vlakové, ale i silniční dopravy. Máme tady samozřejmě mnoho komunikací, které potřebujou zlepšit či opravit. Jsou to zastaralé povrchy, zastaralé konstrukce a proto v příštím roce proběhnou tyto rekonstrukce.“ 

Křižovatka na Polanecké ulici

zdroj text: polar.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  a jak ho postaví, tak rovnou 2 kousek o 100m výše

  Thumb up 8 Thumb down 1
 2. Jan :

  balde: balde: Ten by nemusel být nutný. V případě kruhového objezdu, už auta nebudou mít takovou rychlost, jako v případě přímého jízdního pruhu a napojení i odbočení tak bude bezpečnější.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 3. hugo :

  nejlepší by byl jen jeden, tu křižovatku k nádraží taky posunout až k plánovanému kruháku. Příroda promine:o)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Uvědomělý občan :

  Jan: ale bude jich víc „pomalejších“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. jlname :

  Tak to už se může rovnou vrátit původní stav – napojit Ostravskou na Rudnou a Rudnou na Polaneckou.
  Ten mega kruháč už tam stojí skoro 20 let, (a to je ten problém – nedostavěná obslužnost k němu vedoucí..), ale stejně mi to pořád trhá ruce sjíždět na Porubu/Svinov postaru a né až na dalším sjezdu dolů k Lidlu/Bytostavu 😂😉

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Petr :

  A kdy konečně bude ten kruháč Fransouzská/Nad Porubkou … nebo aspoň tam vraťte semafory … v obě špičky je to tam katastrofa.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. Lukáš :

  Jak píše Petr, je to katastrofa. Kousek výše měšťáci dohlížejí na hladký přechod chodců přes přechod a pár metrů níže se každý pracovní den konají závody, kdo nejvíc vygumuje vozovku, aby vůbec odbočil směrem k Lidlu. Nebyli by ti měšťáci užitečnější zrovna na téhle křižovatce?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Petr: Kruhový objezd na Francouzské se řeší také. https://www.msstavby.cz/propojeni-francouzska-rudna-2-25-10-2023/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.