Renovace domu Žofínská

Aktuální fotografie renovace domu na Žofínské ulici v centru Ostravy.

Fotografii zaslal čtenář Andreas Papadopulos. Děkujeme!

zofinska

1. zerdě :

hezka rekonstrukce, doufam ze to neni polystyren, jak ted opravuji jeden barak v Bohumine

2. riltr :

krása, tahle lokalita už to potřebuje jako sůl!!!

zerdě: Jedná se o zateplení polystyrénem.

4. balde :

důležité nní jaký materiál je použit, ale jaky je konečný výsledek a tohle vypadá dobře

5. Jiřík :

Naděje pro Hotel Palace ! Prosím pokračujte !

Tak v tomhle baráku bydlel můj spolužák a dnes s tím vlastním parkováním a garážemi ve dvoře je to takový malý poklad v centru města, bral bych to hned :-)

7. zerdě :

achjo,no ja jen doufal… ale co polystyren se da jednou strhnout a zatim to vypada dobre

8. balde :

vzniká nám tu konkurenční boj o studenty http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/schvaleno-problemova-osada-se-zmeni-ve-studentske-mestecko-20150608.html

balde: Nemyslím si, že konkurenční. O studentské bydlení je zájem velký.

10. balde :

martin [msstavby.cz]: jak to studentske bydleni vůbec funguje, oni mají na studenty nejake ulevy třeba Vista nebo co se planuje v Hotelu palace?

11. Rado :

A celá ta situace vzniká díky tomu, že koleje zdražují a přitom poměr cena/výkon je mizerný. Takže pro někoho, kdo chce pronajímat, je studentské bydlení zajímavý segment trhu, neboť s novým Občanským zákoníkem je klasické pronajímání taková malá osobní sebevražda. A pokud se do toho montuje ještě Šabatová, tak už je to totálně havárka. Studentskému bydlení fandím, ale pravý stuentský život se dá zažít jen a jen na kolejích.

12. MM :

Rado: Spousta ustanovení NOZ se dá obejít pokud podnajímáte družstevní byt nebo místo pronájmu, podnajímáte byt v osobním vlastnictví. Tam už si můžete uvést, že nechcete psa, pronájem třetí osobě atd. Jinak souhlasím, že je to loterie, ale pokud by pronajímatelé tvrdě vyžadovali například min. dvě kauce, potvrzení o výplatě atd., pročistilo by se to.

13. Rado :

MM: No právě, že takové podmínky – nechci psa, to či ono, už nemají v NOZ oporu, takže teď si může nájemník v mém bytě chovat co chce, kouřit, dál ho pronajímat, zřídit si trvalý pobyt atd. a já jako majitel bytu utřu nos. Jediné, co přinesl NOZ jako ochranu pro majitelé bytu je to, že neplatíš – poletíš a to i bezo toho, aniž bych musel hledat někomu náhradní bydlení + to, že mohu vyžadovat kauci až ve výši šestinásobku nájmu. Ano, to by byla cesta, ale kdo dnes má na to složit šestinásobek nájmu. A takové ošetření nájemní smlouvy, která sice nemá oporu v NOZ, ale spoléhá na dobré mravy, na to v tom našem českém státě moc nevěřím.

14. Tomas T. :

Rado: Právě že nemáte pravdu. Na tom, že nechcete psa si klidně můžete trvat. Akorát se musí jednat o podnájem, nikoli pronájem. Je to rozepsáno zde

15. MM :

Tomas T.: Souhlas. Nesmysly v NOZ lze aspoň takto obejít. Je to práce na víc, ale má to smysl.

16. Rado :

Tomas T.: Jenomže jako majitel bytu dávám smlouvu na pronájem. Můj nájemník může dát smlouvu na podnájem. Ale má to jeden háček. Pokud můj nájemník v bytě nebydlí, musí mě o podnájemníkovi informovat a já mu k tomu musím dát souhlas. Ale pokud v bytě bydlí, tak bych spíše spoléhal na naturel českého člověka a dohodu, že on je to de facto vzdálený příbuzný nebo skoro rodina a co ti dva jinak cizí lidé mají mezi sebou, o tom jako majitel bytu nemusím vůbec vědět. Tady jde spíše o problém toho, že majitel nemovitosti má opravdu hodně svázané ruce a nemůže svou nemovitost smluvně chránit tak, jak by se patřičně mělo.