Na letišti vyroste další hangár

Největší česká opravna letadel Job Air Technic postaví na ostravském letišti nový hangár na opravy menších strojů. V tom chystá opravovat letadla jako Boeing 737 nebo Airbus A320. Na další rok navíc plánuje přijmout nejméně 50 nových lidí.

Zachráněná ostravská firma Job Air Technic, kterou z dluhů vytáhl její nový majitel, zbrojař Jaroslav Strnad, se začíná nadechovat. Majitel skupiny Czechoslovak Group a management Job Air postaví nový hangár. A se společností mají smělé plány. „Nový hangár by měl být stavebně propojen se stávajícím hangárem a je plánován pro 2 narrow body letadla, tedy letadla typu Boeing 737 nebo Airbus A320,“ říká výkonný ředitel Job Air Technic Daniel Barč. Součástí nového hangáru bude i technické zázemí jako dílna na opravy kompozitů a interiérová dílna, klempírna nebo baterkárna. „V místě propojení obou hangárů pak bude centrální sklad, který bude obsluhovat oba hangáry,“ doplňuje Barč. Firma ve stávajícím hangáru nejčastěji opravuje dopravní letadla Boeing 737 a Airbus A320, ten nový bude zhruba o polovinu menší.

 

celý článek: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Tano :

  Já jsem před nějakou dobou někde četl, že chtěli opravovat i větší letadla typu Airbus A330. Tak teď mě udivuje, že chtějí přistavovat menší halu, ale určitě ví co dělají. Hlavně že to tam bude fungovat.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. skelet :

  chápu to tak, že odsunutím „prcků“ do menšího hangaru budou mít prostory i pro A330 etc.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Tano :

  skelet: Tak mělo by to být tak, jak píšeš.
  http://ostrava.idnes.cz/job-air-letiste-mosnov-letectvi-dnu-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161102_2283403_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.