Na kole do Beskyd

Je otevřen další úsek tolik diskutované Beskydské cyklotrasy, která by v budoucnu měla propojit krajské město Ostravu s Beskydami. Minulý týden začali cyklisté oficiálně jezdit po nové velice atraktivní trase vedoucí až do hor.Téměř třináct kilometrů dlouhý úsek propojuje známé turistické destinace Bašku-Hodoňovice, Pržno, Frýdlant nad Ostravicí i s odbočkou do Čeladné a Ostravici.Celkový rozpočet na tento projekt činil necelých třiadvacet milionů korun, z toho byla dotace ve výši skoro sedmnácti milionů korun.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. via :

  Zachytil jsem na to články v médiích, ale jaksi všechny zmizely :) Informace se rozcházejí, mapa není k dispozici.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. marian :

  zkusil jsem po ní jet z ostravice do ostravy. co chvíli jsem hledal správnou odbočku, ve frýdlantu jsem ji ztatil, na konci frýdlantu na ni náhodou opět najel, ale další dědinu už jsem ji ztratil definitivně. pak ještě pěšinou kolem řeky, ale od bašky už po čtyřproudovce bez krajnice jak idiot – ale nemohl jsem jinak, není to označené ani chuj :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Radovan :

  Jsem z Frýdku-Místku a do Beskyd jezdím na kole často. Úsek z Místku do Pržna jsem zatím nenašel a ani jsem neviděl, že by se něco takového budovalo. Úsek z Pržna dál na Ostravici je navíc na několika místech přerušený (asi problémy s pozemky). Největší problém je však značení, to prakticky neexistuje. Proto se divím, že se prezentuje celý úsek do Beskyd jako hotový. Po čtyřproudovce není nutné jezdit, mezi Pržnem a Místkem je možné to projet po místních komunikacích přez Kunčičky u Bašky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Michal :

  Do Frýdlantu jezdím pravidelně, dva týdny nazpátek jsem se projel i přes Ostravici, takže mohu poreferovat. Hotový úsek začíná až v Bašce Hodoňovicích u lávky přes Ostravici, poté vede šotolinou přes Pržno, po mostě přes Ostravici a po pravém břehu pokračuje dál po šotolině. Ve Frýdlantu po asfaltce a kilometr dva po šotolině, zde je vše dobře značeno. V Nové Dědině je problém až u dřevěné odpočívky – musí se před ní odbočit na lávku přes řeku. Dále opět po šotolině, které střídá asfaltka a přímo v Ostravici je vybudována cyklostezka. Takže nádherných 13 km mimo automobily :))

  Z Místku do Bašky nevede cyklostezka (a dlouho asi nepovede kvůli problémům s výkupy pozemků), takže na konci Místku odbočte k Frýdlantské a podél ní se dostanete do Kunčiček. Z nich pak po mostě přes silnici do Hodoňovic.

  via: Až mi to čas dovolí, zakreslím cyklotrasu do OpenStreetMap. Zatím jsou tam jen některé úseky: http://ostrava.dopracenakole.net/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. marian :

  Michal: díky. sice si to nezapamatuju, protože tam jezdím 1-2x za rok, ale aspoň vidím, že to není tak jednoduché a nejsem idiot :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Monika :

  Souhlasím s Michalem, trasu z F-M jsem projížděla naposledy v neděli 25.8., z F-M je značena č. 59 a pokud sledujete, tak se neztratíte. Pravdou je, že určitý úsek za F-M , tj. Baška, není dokončen, dá se však dobře projet podjezdem v Hodoňovicích a zase se napojíte na 59. Dále směr Ostravice žádný problém, držte se informační navigace č. 59. Dřevěná odpočívadla na trase Pržno, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice – paráda. Jen se kolem sebe dívejme, udržujme si to a nedopusťme, aby nám to pěkné vandalové ničili. Já jsem např. na jednom z odpočivadel musela nejdřív vyhodit vše do odpadkového koše, který je stylový u odpočívadel. Zřejmě skupinka, která měla v noci párty na to zapomněla. Těšme se na tuto skvělou trasu společně, neříkejme, jak je to kde špatné, spíše poznačit a své náměty dát na příslušnou obec. Jinak se o skutečnosti těžko doví. Sportu zdar.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Oldřich :

  Je rok 2014 a uvedené připomínky ke špatnému značení platí stále. Je škoda, že jinak dobrá cyklostezka 59 je znehodnocena tím, že z FM do Pržna není nijak značen. Projet přes Hodoňovice je loterie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Adam :

  Oldřich: Já vklidu ve F-M najedu na I/56 a pohodlně jedu kam chci. Cyklostezka na takovém „tranzitním“ úseku mě moc nezajímá.

  Thumb up 1 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.